• Sor
  • Bence

Hukuk fakültesi zor mu?

selamlar. Hukuk fakültesi zor mu? başarılı bir öğrenciyim ama endişelerim var. kazanması, okuması, çaılşması zor bir meslek midir? veya ne gibi zorlukları vardır? yardımcı olursanız sevinirim.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Karakterine bağli :)Eğer filozofik, politika sever, siyaset sever, tarih sever ve meraklı biriysen hukuk mesleği sana zorluk değıl zevk verir. Ben hukuk okuyorum ve okadar zevkle derslerı çalışıyorumkı yani okuduğum bölum farklı olsa aynı şeylerı sırf zevk icin okurdum o derece.Bu sebebten dolayı hepsı bana kolay geliyor.Bu konular sana sıkıcı geliyorsa umrunda değılse sakın hukuk okuma. Eğer bu konular seninde cok ilgini cekiyorsa hukuk zor gelmez sana, cok zevk alırsın derslerden :)

• benide bu konuda aydınlatırmısın hiç bilgim yok siyaset, politika, tarihi çok severim...

• Öncekileri Göster
    • ah ne güzel :)

• 27gün

peki adaletten hukuka geçmek konusunda ne düşünüyrsun? Ayrıca hukukt aynı toptaki gibi branş seçme mi var?

Erkekler Ne Diyor 8

• Zor olan her bölüm en iyisidir zaten. Hukuk okursun ve sözelin d eiyiyse anayasayı komple aklına yazarsın. Calıştıktan sonra zor olan birşey yok ki. hele okul bitirdikten sonra çok güclü olursun. Cünkü Hukuk okuyan her zaman kazanır

• hepsinin kendine göre zorlukları var. zorluğuna göre değil bence neyi istediğine bilip ona göre karar vermelisin.

• ablam istanbul hukuk mezunu saatlerce odaya kapanıp ders çalışırdı 4 senede bitirdi ama çok zorlandı ama şu an rahat:)galiba istanbul hukuk artık senede 1000 mezun verecek buna göre yap hesabını ortalık avukat doluyor pastadaki pay küçülüyor

• 27gün

Hayatta kazanamam

• ben hukuk okuyorum.2.sınıfım şu an.Gerçekten kolay değil.İdareye mi çalışçan cezaya mı borçlara mı uluslararası hukuka mı yoksa maliye gibi yanderslere mi?Çok okumak lazım.Aralıksız çalışmak lazım.Düzenli çalışmak lazım.Disiplinli değilim diye gelmemezlik yapmayın hukuka.Hukukun zorluğu konuların fazlalığı zaten sizi disipline girmeyi disiplinli çalışmayı öğretiyor.Öğrenmek zorundasınız.Yoksa okul bitmez.Ben bile düzenli ders çalışmayı yorulmadan ders çalışmayı öğrendim bu fakültede.Okuması bir yandan zorken bir yandan da zevklidir.Mesela örnek vereyim.Bir kafeye çay içmek için oturdunuz ve kalkarken masada telefonunuzu unuttunuz.Garson masadaki telefonu alıp kasiyere verdi.Kasiyerde telefonu alıp telefon satan bir mağzaya sattı.Mağaza sahibi de o telefonu gelen bir başka müşteriye sattı.Şimdi müşteri o telefonun mülkiyetini kazanmış mıdır?Kazanmadıysa ne zaman kazanabilir?Ya da bir kadın 17 yaşında ailesinden izinsiz evlenmiş ve 4 ay sonra gebe kalmıştır.Bu evlilik geçerli midir?Geçerliyse iptal edilebilir mi?Ya da karsını aldatan bir koca var ve karısı hangi sebebten ne kadar süre içinde boşanma davası açabilir.Gibi...İşte arkadaşlar böyle hayatın içinden sorularla karşılaşacaksınız.Biraz sıkılcaksınız ama zevk alacağınız için hem zorlancak hem de seveceksiniz.İstiyorsanız gelin okuyun.Ama hukuk okumak istemiyorsanız gelirseniz bitirmeniz bir hayli zorlu olur.

• Okuyanlar çok havalı ya. bu sitede hukuk bitirmiş stajyer biriyle tanıştım görsen küçük dağları o yaratmış.facebook kullanmam arayan kişi beni bulsun, karı kız işleriyle başım belada falan bir havalar bir havalar

• Azimliysen gayet rahat başarırsın..Hukuk terimleri gözünü korkutmasın..ezberin de iyiyse çok rahat halledersin..günlük hayattan o kadar örnek yer alır ki..Konu işlerken , çalışırken çok zevk alırsın..Hukuk fakültesinde okumasam da 4 dönem hukuk dersi gördüm yüzeysel olarak..

• 27gün

adalet mi?

• kazanması kolay ama boşver. hiç çekilmiyormuş dersler. tabi hukuktakilerin yalancısıyım

• kazanması kolay mı? bence hiiç değil endişeliyim

Kızlar Ne Diyor 2

• sana gore degısır ama unutma asıl onemlısı okuduktan sonrası yapabılırmısın uygunmusun ıs bulunabılır mı falan filan işte...okul bıtıyo yanı bı sekılde

• hukuk işi biraz stresli yapman için sevmen lazım. Birde çok akıllı birazda üçkağıtçı olman lazım.

Yükleniyor...