Araba kullanmak istiyorum. İyi araba kullananlar lütfen yardım..

Ben yeni araba aldım ama trafiğe fazla çıkmadım, özel dersle çıktım hep. şimdi de korkuyorum kendime pek güvenemiyorum. Dersteyken köpek atladı... Daha Fazla

En İyi Kız Görüşü

• Sık sık çalış. Sabah erken kalk boş sokaklarda caddelerde gezin.. Ara sıra yanına bilen birilerini al öyle trafiğe çık. Direksiyona yapışma, koltuğun rahat olsun, ellerin direksiyonu rahat tutsun.. Kendini böyle alıştır, müziği aç, yanındakiyle muhabbet et.. Rahat ol. Araba kullanmak yolda yürümekten daha kolaydır.

Araba kullanırken gözlerin fır dönecek, saniyeler arasında yan aynalarına dikiz aynalarına karşına, yolun ilerisine, dikizden yolun arkasına, hatta kaldırımdaki yaya ya kadar bakacaksın. Yanına iyi bir şoför al ve ona reflekslerini sınaması için çalışmayı teklif et. Mesela sen sürersen ani tepkiler verebilir. Ben öyle öyle alışmıştım mesela. Eski erkek arkadaşımdı bana asıl öğreten, biz çalışırken birden panik yapardı mesela "dikkat kedi var" gibi..

Park etmeyi zamanla öğrenirsin. Arka arkaya park etmek her zaman daha kolaydır bunu unutma..

Ne yolun sağına soluna ne de arabalara fazla yanaşma..

Sana benim acemi zamanlarımı anlatsam gülersin, o kadar mı olur dersin. Rahat ol ve zamanla alışacağını bil o yüzden sakın trafikde panik yapma.

• çok teşekkür ederim biraz rahatladım:)

• Öncekileri Göster
    • tamam söz veriyorum:)

• İşte bu :)) harikasın.