Dudağımda uçuk çıktı, doğal uçuk tedavi yöntemi bilen var mı?

Sınav var diye stres yaptım, uçuğum çıktı. Bir gecede nasıl yok edebilirim bunu? :S Doğal bi yöntem yok mu; yok sarımsak sür, yok patates koy diyen birileri yok mu? :S Ne yapayım ya, böyle olmak istemiyorum. Sonra ben dayanamıyorum dilimle hep uçuğuma dokunuyorum ediyorum. Dudağıma değdikçe, dudağımla oynuyorum. Ben öyle yapınca dudaklarım hepten şişiyor ve böyle olmasını istemiyorum. Ha, oynamasam bile, uçuk olmasın. Bir çare, bir çare, yok mu bana bir çare? Hemen geçirsin ama en kısa zamanda :S

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kesin çözüm tavsiyem eczaneye gidiyosun uçuk yakmak için ilaç var eczaneye sor verir. tarifi gibi yakıyosun 5 saniyelik acı hissediyosun, 10 dakika sonra hiç bişeyin kalmıyo. kalırsa kendimi asarım:)

• Eczacı pek bi şeymiş nasıl bulamaz ya:) krem değil ama o bak söledim nolduğunu ama 3 gün oldu kendiliğinden geçmiştir artık o eğer yaraya döndüyse teramisindi sanırım ondan al sür bari

• şu kremin adını bul yaz ya nolur.eczayıca zordum bulamadııııı...

• hmm olsun ben o hafif izi rujla falan kapatırım.zaten geçici diyosun geççekse sorun yok kalıcı olmasında.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 12

• ben sana o kadar dedim ben işerken bakma diye bak azında uçuk çıktı geçer korkma ruj sürsen bile geçer

• korkma yine çıkar xd

• ohaaa.

• Asviral diye krem var 3tl al 2 günde geçirir. aklına geldikçe kremi uygula

• Evde bulunsun uçuk olunca kullanırsın.

• geçti bile ama olsun aklımda bulunsun bir daha çıkarsa sürerim :)

• Dudağın uçukladığına göre sınava hazır olmadığını düşünüyorsun ama hala buradasın. Geçen gün ne dedik sana "git çalış uleyyyyn":)))

• :))))

• artık son günler çalışmayın diyolar :D çalışamadan kaldım ortada :D:D

• Yahu pardon bir an için burayı forum sandım galiba :))))))))

• Malesef uçuğun tekrar etmesini engelleyen bir yöntem henüz mevcut değil tekrar etmesini engellemek maksadıyla stresten uzak durmak çok fazla güneşlenmemek gereklidir iyi beslenmek gereklidir bağışık sistemini kuvvetli kılabilmek için bunun dışında her şeye rağmen çıktıysa soğuk yatıştırıcı kompresler uygulanabilir dezenfektan ve antibiyotik ile kremler veya solüsyonlar uygulanabilir eğer çok ağrı varsa yine bu bölgeye anestezik maddeler içeren kremler yada solüsyonlar uygulanabilir bu bölgenin uçukların da bazen malesef iz kalabilmektedir ama tekrar edici enfeksiyonlarda değilde ilk şiddetli enfeksiyondan sonra iz olabilmektedir eğer böyle birşey söz konusuysa lazer yöntemiyle bu tür izler giderilebilir ama yinede uçuğun sakinleşmesini beklemek gereklidir çünkü tekrar edici uçuklarda bir süre sonra azalmaktadır zaman içerisinde tekrarlar azaldığı dönemde uçuğun izini gidermek için bu tür bir lazer yönteminden faydalınabilir

• olsun ama bende olmasın :D

• herkeste uçuk olacağı için senin güzelliğin bozulmuş değil
      eğer bir uçukla güzellik bozuluyorsa sınavda güzel bir kız olmayacak demektir :)))

• aynen sınava girdiğimde büyük ihtimalle herkeste olacaktır :D

• Öncekileri Göster
  • UÇUK TEDAVİSİ İÇİN EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MERHEMLERMalzemelerŞalgamÇavdar unuŞahtere otuCeviz yaprağıIsırgan otuSusam yağıHazırlanış ve Kullanım Reçetesi:1- Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk üzerine sürülür.2- Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu krem uçuk olan bölgeye sürülür.3- Kıyılmış taze ceviz yapraklan, ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem bölgeye sürülür.

• :D sağol önemseyip araştırmışsın :)

• nebiliyim kuzum nette araştırıp buldum ne kadar zamanda geçeceği yazmıyodu

• eyvah be ya :D

• Öncekileri Göster
  • ilk çıkar çıkmaz buz gezdir üstünde sık sık...daha çabuk sürede ve büyümeden iyileşir.yok eğer çıktıysa doğalı falan yok Zovirax alıyorsun eczaneden 20 lira falan..onunla geçiyor

• çıktı artıkın..evet krem alıcam farz oldu artık..

• tuzlu sıcak baharatlı yiyecekler yemesen daha çabuk geçer..

• :))

• ah yaa yemeden önce deseydin ya :D daha demin yedim şansa bakkkkk

• Arabanın birinde cins bir arızayı bulucam diye stres yaptım üç gündür, ağzımın kenarında yara gibi bişey çıktı benim de.. Bu kremler falan yarar mı işe şimdi?O değil de, sağlık forumu üyeleri gibi duruyoruz ordan, nefis.. :)

• :D:D:D yarar en iyi cevap seçtiğim yere bak o kremden al sende

• kendiliğinden geçiyor çok doğal olarak |=)

• ama hemen geçmesini istiyorum zamanla değil.bi de ben dayanamıyorum dudağımı yalıyorum hepten yara oluyo.

• Bak şimdi, yumurtanın beyazıyla sarısını ayırıyosun sonra sürmüyosun bile :) o geçer :)

• :D:D:D

• haha. koca karı tarifi istedi bi de beğenmiyo :DD

• pislik :D cem yılmazcıııı :D o zaman sen al o yumurtanın sarısıyla beyazını kendine yemek yap aç çocuk :Dhaha

• En yakın eczaneye uğra zovirax ya da vectavir krem al, sabaha birşey kalmaz. Haricen(dıştan) kullanacağın bir ürünün doğal olması gerekmez diye düşünüyorum hadi geçmiş olsun :)

• sağolasın :))

• niye stres yaptın be liselim, yazık sana üzüldüm şimdi :)

• peki o zaman :)

• yok ya sevdiğimden söylüyorum kötü bir niyetim yok :)))

• liselim diyerek beni küçümsediğini farketmedim sanma...zaten stresliyim büyük sınav var pazar günü bi de küçümsemeyin ya.. :(

Kızlar Ne Diyor 6

• uçuk başa bela ben çok uğraştım evde yapılacak şey çay kaşığını ısıtıp uçuğun üzerine bastır. kalıcı çözüm ise b 12 vitamini iç.

• gerçekten ancak böyle kurtuldum

• b 12 hmm güzel fikir

• aseton sür :D

• evet :D cıddı olmasam neden yazım. duzenlı 5-6 kere sur gecırıyor :D

• ciddimisin sen :D

• aşıvıral al eczaneden. bugün ben de aldım 3.5 tl fln.. günde 4-5 kere sürebilirsin. geçiriyor.

• @siteninmoderasyonu: asiviral* efendim. ilaç ismidir. sonradan değişmiş gördügüm kadarıyla ama bu hali doğru değil.

• teşekkürşler :)

• Batticon diye bi ilaç var.Pamuğa ondan sür ve uçuğun üzerine sür her gün günde bir kaç defa.Uçuğu kurutuyo.Bir kaç gün sonra uçuk kuru bir yara olarak dökülmeye başlıyo.O zaman da soy gitsin kalıcı iz yapmıyo:))

• Rica ederim işe yarıyo kesinlikle tavsiye edrim;))

• teşekkür ederim canımm :)

• bende de çok olur uçuk genelde. korkunca, stres yapınca, ya da dudaklarımı yiyince. annem hep peçeteyi sıcak bişeyde ısıtıp ucuğun üstüne başardı ama şimdi çok etkili kremler var ve bende uçuk olmuyor...bi dene istersen ama çok acıyo...

• :))

• daha deminden beri dilimle oynuyodum şimdi sen deyince bıraktım valla

• gecmıs olsun sakın dılınlede oynama...

• Öncekileri Göster
  • victavir ve fucidin en iyi kremler canım. hemen al gecene kadar hep sür.hiç boş kalmasın.

• hadi yaaa :S peki sağol canımy arın dediğin kremleri alıcam..

• hemen sürersen2-3 günde kurumaya başlar yanlız hiç elleme içi sulu iken daha kolay yayılıyor

• tamam canım krem gittikçe sürücem yani tamam.ne kadara iyileştirir? 1-2 gün?

Yükleniyor...