Üniversite mezunu olup iş görüşmelerinde asgari ücret teklifi alan var mı?

Şirketlerin, kurumların iş görüşmelerinde 45-60 dk arası işin tanımını anlatması ve bi düzine mülakattan sonra asgari ücret teklif etmelerine ne... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Öğretmenim atanamadım ve özel sektöre ilk girdiğimde stajerlik diye bişey çıkardılar para vermeden çalıştırdılar ellerinden gelse öğretmene çay kahve yaptıracaklardı sonraki yıl asgari ücret verdiler bir yerden başlamam gerek diye kabul ettim ama sanırım en büyük hatamız kabul etmemiz adamlar ucuza kaliteli kişi arayışındalar,eğitim bile ticaret oldu,iyi öğretmen olmana bakmıyorlar kaç öğrenci kandırıp çeker diye bakıyorlar,sen o parayı kabul etmezsen elbet eden çıkacaktır diyorlar,çok sinir bozucu katılıyorum.

• +1 başlangıç yapmak gerekir diyen arkadaşlarım var.Ama şöylede bişey var temeli haşat olan bir bina çabuk göçer bunuda unutmamak lazım.yapılan başlangıç sağlam olsunki ileriye dönük bişeyler olabilsin.

• Öncekileri Göster
    • ama sen kabul etmesen başkası kabul edecek.. Öyle bir düzene soktular ki bizi, aşşağı tükürsen sakal yukarı bıyık..

• Bende öyle olur diye düşündüm rest çekip eve geldim 2 gün geçmeden aradılar eski öğrencilerimden biri bu kuruma kayıt yaptırmış masadada benim cvmi görmüş aa bizim hocamız demiş sonra şans buya anneside beni en çok seven veli,beni övüp durmuş,beni aradılar:)gelin anlaşalım diye sırf ben oraya gidicem diye kayıt yaptırmış kız:)bazen Allah kapı açıyor olmaz dediklerimiz oluyor.