Üniversite mezunu olup iş görüşmelerinde asgari ücret teklifi alan var mı?

Şirketlerin, kurumların iş görüşmelerinde 45-60 dk arası işin tanımını anlatması ve bi düzine mülakattan sonra asgari ücret teklif etmelerine ne diyorsunuz? Artık kusasım geldi bu tip olaylardan, ya siz ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Öğretmenim atanamadım ve özel sektöre ilk girdiğimde stajerlik diye bişey çıkardılar para vermeden çalıştırdılar ellerinden gelse öğretmene çay kahve yaptıracaklardı sonraki yıl asgari ücret verdiler bir yerden başlamam gerek diye kabul ettim ama sanırım en büyük hatamız kabul etmemiz adamlar ucuza kaliteli kişi arayışındalar,eğitim bile ticaret oldu,iyi öğretmen olmana bakmıyorlar kaç öğrenci kandırıp çeker diye bakıyorlar,sen o parayı kabul etmezsen elbet eden çıkacaktır diyorlar,çok sinir bozucu katılıyorum.

• +1 başlangıç yapmak gerekir diyen arkadaşlarım var.Ama şöylede bişey var temeli haşat olan bir bina çabuk göçer bunuda unutmamak lazım.yapılan başlangıç sağlam olsunki ileriye dönük bişeyler olabilsin.

• Öncekileri Göster
    • ama sen kabul etmesen başkası kabul edecek.. Öyle bir düzene soktular ki bizi, aşşağı tükürsen sakal yukarı bıyık..

• Bende öyle olur diye düşündüm rest çekip eve geldim 2 gün geçmeden aradılar eski öğrencilerimden biri bu kuruma kayıt yaptırmış masadada benim cvmi görmüş aa bizim hocamız demiş sonra şans buya anneside beni en çok seven veli,beni övüp durmuş,beni aradılar:)gelin anlaşalım diye sırf ben oraya gidicem diye kayıt yaptırmış kız:)bazen Allah kapı açıyor olmaz dediklerimiz oluyor.

Kızlar Ne Diyor 11

• Az a tamah etmeyen çoğu bulamıyor .Bir yerden başlamak gerekli deneyimde önemli .

• Kimseyi direk müdür yapmıyor kimse her şey zamanla oluyor.Memur değilsen birde mecbursun asgari ücret almaya.

• her ne kadar rahatsız edici bir durum olsa da işsiz dolşamaktan iyidir, biyerden başlamak lazım dimi

• o kadar çok işsiz insan var ki ister üniversite mezunu olsun ister değil sen istemezsen arkandan sıraya girmiş bir sürü insan var.İşveren için sorun değil sen olmazsan başkasını alır o ücretle işe insanların mecburiyetleri var çalışmaları lazım çünkü.İşten çıkmak istiyorum dediğimde sen bilirsin sen gidersin yerine başkası gelir denmişti bana.İstihdam çok olsa yana yakıla çalışacak insan aransa bu insanlarda sınırlı sayıda olsa sana neler teklif ederler ama maalesef öyle değil.Bu durum daha çok uzun süreceğe benziyor.

• aynı dertten bende muzdaribim şu an 2. üniversitemi okuyorum ve banada teklif edilen en yüksek maaş 700 lira vasıfsız eleman bile daha yüksek alıyorken bana verilen para sinirimi bozuyor boşuna okumuş gibi hissediyorum bazen kendimi

• Böyle hissetme en iyisini bulana kadarda devam et derim.Adamların amacı ıtır27 arkadaşımında dediği gibi ucuza kaliteli insan arıyorlar.Kaliteliyiz ama ucuz değiliz görüşüyle devam ediyoruz =) başarılar inş herkez bulur kendine göre bi iş.

• kesinlikle katılıyorum akşam üstü iş görüşmem var ve yine asgari ücret biliyorum =)

• üniversite sınavından önce saçma salak şeyler yapıp 'geri kafalı' dediklerinden daha az çalışırsan bu maaşa katlanırsın yavrucum:D

• Sen harbi beyinsizsin kuzucum =) Asıl olan ne biliomusun sen cidden geri kafalısın ve bu son dönüşüm sana kale almıyorum artık seni =)

• işsizliğin bu kadar yaygın olması nedeniyle bi çok kişi bu şekilde çalışıyor.. bunları hak ediyor muyuz derseniz hayır ... o kadar çalış üniv. bitir ama elde var sıfır.. asgari ücretle çalışmaya zorlan ya da kpss ile uğraş seçim senin !

• aynen ban asgari maaşa bıle razıyım gıttıgım iş gorusmesınde maaş var dıyolar 2 hafta sonra prime donusuyo sonra para vermıyolar resmen bızler kullanılıyoruz neden cunku her zaman su cevap TECRUBEN YOK Kİ SENİN bende bunda sıkayetcıyım

• :))) iyi bir bankadan ve bazı yazılım firmalarından böyle teklif almışlığım var. "nasıl yani" dediğimde de "eee malum... kriz dönemindeyiz" cevabını duyuyordum.

• bir iş varmış tek gecesi 150 bin dolar ;)

• Fortis Emeklilik Genel Müdürlükte çalışıyorken (geçen sene) asgari ücrette çalışıyordum yani 760 yerine 630 alıyordum net olarak.. Bi yerlere gelebilmek adına kabul etmiştim, kadroya geçebilmek için bi ytarafımı yırrrtım.. BNP parbias (TEB) ile birleşim olunca istifa ettim..

Erkekler Ne Diyor 12

• asgari üçret olmasada 800 900 arası cok teklif eden oldu asla öyle bir işe gitmem piyasayı düşürüyorlar akılları sıra sen calısmazsın baskası calısır diyorlar

• Türkiyenin ayıbı ama aynı zamanda da gerçeği... kabul edip biryerden başlamak zorundasın...

• Deneyim kazanmak için kullanılabilir. Daha iyi bir iş bulunca ayrılana kadar çalışmış olursun. Ama arkadaşlarının neler yaptıgını duyunca insana çok büyük üzüntü gelebılır.

• arz talep meselesi dostum.malesef iş arzı az iş talep eden çok . sonuç olarak iş değerli, insan değersiz oluyor.

• Bu bir başlangıctır o yüzden hiçde bir problem değil bu olay istedin kadar oku iş tecrübesi geerek adama kendini gösterme fırsatı bulana kadar mecburi bir sistem

• ahhh kabus...az mı süründüm onun için...insanların lütfenciliğinden deli olmuştum...

• Alışmıştım iş aradığım dönemlerde, 2-3 yerde de çalıştım. Ama çok şükür artık garanti bir işim mevcut. Şunu unutmamak lazım, iş-işi;para-parayı çeker. İşin olunca daha çok bahtın açılıyor.

• tıp okumamışsan devlette mühendis ol belediye falan just like me yoksa sürünmeye mahkumsun...

• walla ne yalan sölim bir yıl turizmde çalıştım makine teknikerliği bitirmeme rağmen... yemem içmem pansiyonum ve sigortam şirkettendi başlangıçta 600 tl yi kabul ettim... sağlam paraydı... kalitemi ispatladım 1000 tl den devam ettim... depo ve rafçı olarak girdim markete... canım sıkıldı bazı konulardan ve stokçu olarak işten çıkmıştım... hatta elimde zimmetli 307 kirası şirket tarafından ödenen evim ve yine şirketin zimmetlediği laptopum vardı... sözü şuraya getireceğim1- ne kazanmak istediğin bölümle kazandığın bölüm2- ne de bitirdiğin bölümle iş yaptığın bölüm tutmuyor... ve bitirdiğin bölümün işinde daha çok eziliyorsun... düşünsene işteyim ben sorumluya yatıyorum ben diyorum itiraz bile etmiyordu artık bi süre sonra... işi değiştirdim benim orda tanıştığım birisinin işinde... sadece buraya bak işleri takip et dedi cıktı gitti aynı koşullarda 800 tl alıyordum... artık parayı harcayamıyordum diskolara barlara saldırıyordum... türkiyede tahsil yapmayla olmuyor... çakallık götürüyor... kimse kusura bakmasın...

• Benim bir arkadaşımın başına gelmiş bu. Üniversite mezunu için asgari ücret gayet iyi diye düşünüyoruz başlangıçta demişler.Arkadaşım da, üniversite mezunu olmayanlara ne veriyorsunuz merak ettim şimdi demiş :))

• Ben sana 800 TL vereyim, saçmalamayı kes deseydin.

• harika bir uniden derece ile mezun değilsen ve tecrube yoksa master bile yapsan asgari teklif ederler :)

Yükleniyor...