• Sor
  • Bence

Genetik mühendisleri ne kadar maaş alır?

genetik mühendisleri ne kadar maaş alır? bilgisi olan varmı ?olmak istediğim ve çaba verdiğim meslek ama ne kadar maaş alıyor bilmiyorum

Güncellemeler:
yorum yapan herkeze +1 veriyorum

En İyi Görüş

• Sen o bölümde mi okuyorsun,yoksa okuyacak mısın? Yurt dışında daha çok iş bulurusn gibime geliyor:)

• okuyacağım

• Öncekileri Göster
    • Doğrudur.Genetikle ilgili çok bilgim olduğundan söylemiyorum ama doktorlar tedavi etme yollarıyla ilgilenirlerken genetikler bahsi geçen hastalığın kökünü kurutmanın yollarıyla,dna şifreleriyle falan ilgileniyorlar.Onlarınki daha çetrefilli gibi :D

• :D

Faydalı mıydı sence? Evet

Senin görüşün var mı?

0/2000

Kızlar Ne Diyor 3

• Kuzenim o meslegi icra ediyor.hicbi fikrim yok ama.

• sorsana kuzenine ne kadar aldığından haberi vardır

• Öncekileri Göster
    • ama sıralamada odtü daha yüksek

• evet ilginc.

• bizim dershanedeki fen bilimlerinden işte hoca genetik mühendisiydi 7 000 alıyorum demişti.

Erkekler Ne Diyor 5

• Türkiye'de asgari ücret verseler şaşırmam fakat yurt dışında en az 10.000 tl alırsın.

• yurt dışında baktım 10_15 bin dolar arası

• 1.524,25 TL brüt.

• abi bi gidin genetik mühendisi diyorum laborogluk demiyorum dediğim bölüm moleküler biyoloji ve genetik bölümünde mezun olan yani genetik mühendisi

• Öncekileri Göster
    • şimdi oldu :D

• eyvallah.

• yakında molla olacak herkes sen neyin genetiğini diyorsun hemşerim

• molla ?

• adamımsın. Çak bir +1

• Artı bir verince ne oluyor ? Asgari ücret alıyorlar.

• asgari ücretmi :DD:DD:D:D:D sen genetik mühendisinin puanını biliyomusun doktorlukla aynı aklınımı kaçırdın sen bu arada +1 alınca levelinin artmasına yardım ediyorum

• Öncekileri Göster
    • Ok.

• 5gün

doktorlukla aynı puan değil hatta çok daha düşük 361 puanla haliç üniversitesi tam burslu alıyor özel üniversite okumak istiyorsan yurtdışı imkanların çok daha açık oluyor 4 yıllık +1 yıl hazırlık sonunda diploma notun yüksek olursa amerikanın sunduğu şartlar içinde kendi labaratuvarında 3 yıllık eğitim veriyorlar hem eğitim alıyorsun hemde aylık kendi ihtyaçların ev araba ve maaş veriyorlar oda 3-5 bin dolar arasında değişiyor böyke fırsat kaçınılmaz 3 yıl sonra doktara yapmış oluyorsun ve sana verilen belgeyle kendi araştırma labaratuvarını açabiliyorsun istediğin her ülkede ama sorduğun soruya gelirsek bu mesleğin maaşı sana bakıyor bulduğun araştırmalar ve de yararlı şeyler yaparsan türkiyede bile çok iyi bir maaş alabilirsin

• 7bin tl alıyorlar bunu biliyorum eminim ama kimden öğrendiğimi hatırlamıyorum adamlar herşeyin tedavisini araştıran bir bölümde çalışıyorlar

• emin misin ? çünkü internette araştırırken biri 11 bin tl yazmıştı ama emin değildim onun için soruyorum

• ben 2-3 yıl önce duymuştum

Facebook'takiler Ne Diyor

Yükleniyor...