• Sor
  • Bence

Avrupa birliğine girmeli miyiz?

avrupa çöküşte.. hem maddi olarak hemde kültürel olarak avrupa çöküşte. sizce avrupa birliğine girmeli miyiz? cevabınızı nedenleriyle yazarsanız memnun olurum

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hamsi boyutunu tutturursak olur

• yani ?

• Öncekileri Göster
    • söyledim arkadaşlara standartlara uyamaya calısacaklar olmazsa yüzgeçlerin ucundan az keseriz diyorlar :))

• haha :):)

Kızlar Ne Diyor 3

• ben hiçbir zaman avrupa birliğine girmeyi düşünmedim yani abye girsek ne olcakki ab nedir yaa :D

• Bizi aldıklarında ortada bir Avrupa Birliği kalmayacağı için girmeye çalışmanın manası yok. Hem gördük girenleri ne haldeler. Bkz: Yunanistan.

• Avrupa birliği uyum belgesini okudum öyle şartlar varki sevr anlaşması bile daha iyi anlaşmadan,bence girmemeliyiz norveç mesela adamlar avrupa birliğini kesinlikle reddediyor niçin çünkü ülkenin refah düzeyi yüksek eğer girseler abd sömürecek birşekilde ülkeyi adamların ihtiyacı yok.Türkiye girdiğinde o ülkenin vatandaşı pasaportsuz vizesiz heran türkiyeye gelebilecek ama türkiyenin böyle bir hakkı olmayacak kısaca yasalr tek taraflı,kapitülasyonlara benziyor bana göre,ben karşıyım,liderlerin çıkarları olduğu için girmek istiyorlar.

Erkekler Ne Diyor 11

• girmemeliyiz

• biz ülke olarak gelişelim ilerleyelim bu ülkeyi daha yaşanabilir bir hale getirelim de ab ye girip girmemek varsın onlara kalsın.AB ye girmek sadece AB ye dahil ülke olmak demek değildir ki ülkemize faydalı olacak uygulamaları sen gene yap sırf AB istiyor diye değil öyle olması gerektiği için yap.

• Schengen lazım bize. Yemişim birliğini.

• avrupa birliğine girermöiyiz bilmiyorum ama nasıl dağılmaz denilen sscb dağıldı ise belki 100 belki 150 yıl sonra türkiyenin dünyada lider konumda olacağını düşünyorum.

• hem fikiriz.. ama o kadar uzak olmayacak benim ongorum maximum 50 sene

• zamanını bilemem ama o 50 sene içerisinde abd nşn gücünün kalmayacağı aşikar artık süper güç falan olmayacak ab zaten şimdiden sürünüyor yanisi ışık yine doğudan doğacak...

• Avrupa Birliğne girersek ebemizin örekesini göreceğiz...

• 2 yıldan beri gireceyiz diyorlar bir türlü almıyorlar

• AB'ye girmeliyiz, kültürel anlamda nasıl çöküşteler anlamadım, sanata, spora vs. bizden çok daha değer verdikleri kesin. AB'nin medeni kurallarını ülkemize getirmeli ve uygulamalıyız, çağdaş bir toplum olmak için gerekli. Adamlar reform diye bir şey yaşamış ve laik yaşıyorlar; kurallarımızı, alışkanlıklarımızı dinin etkisinden kurtarmalıyız..

• özür dilerim toplumsal demeliydim hata yaptım kültürel demekle. çunku suc oranları, ensest olayları, uyusturucu yası ve kullanım sıklıgı avrupada bize gore yuksek bide yaşlı ve hızla yaşlanan ortalamalı nufus var. abnin medeni kurallarından ornekler rica edeyim sizden. reformun kralını biz yaptık. kadınlara secme ve secilme hakkını avrupanın en ilerici ulkesinden 10 sene, en son verenden 50 sene once verdik.

• Eğer suan girmiş olsaydık kesin bunun sebebi olarak bizi gösterirlerdi :) Türkler geldi böle oldu diye iyki girmemişiz valla bütün borcları bize yıkarlar kacarlardı bunlar :) Ab ye girip ne yapıcaz ben hala anlmadım. Adamlarla herşeyimiz farklı kültürümüz dinimiz ırkımız artı adamların bize yıllarca bir kini var bizde adamların kucanamı gitcez. hiç gerek yokk

• almazlar + alsalarda girersek tarihimizin en salak hamlesini yapmış oluruz

• aynen ölee ben istemiom bana soran olursaaaa asla gitmeyelim

• Şengen gibi bir güzelliği olduğu için girmek lazım derim. Bu devirde vize, pasaport ile felan uğraşmak çok çağ dışı. AB'ye girersek yolculuk anlamında sıkıntı çekmeyiz.

• girmesine girelimde, adamlar bizi içlerine almıyorlar ki ,kabul etmiyorlar

• ağız eğmeden girebilirsek kesinlikle girmeliyiz..

• asla bu mumkun olmayacak. hem onlar bizi istemeyecek hemde bizden ne tavizler isteyecekler... ben derimki o seviyeye (anayasada, özgürlüklerde, devlet anlayışında) ulasalım ama girmeyelim.

• Öncekileri Göster
    • işte beklediğim cevap :)

• en iyi cevap :)

Yükleniyor...