• Sor
  • Bence

Anı yaşamak ne demektir? An nasıl yaşanır?

Ani yasamak istiyorum ben artik aranizda bunu yapabilenler var mi? Nasil ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• meditasyonla yaşanırmış gibi gelir bana.

• Benim meditasyonumla gecmisimden kurtulmaya , gelecegimi de daha iyi yapmaya calisiyorum. Daha o hiclik noktasina ulasamadim.

• Öncekileri Göster
    • psikoloji okuman güzelmiş. :) daha çok şey biliyorsun insanla ilgili.
      güvencesizlikteki bilgelik diye bi kitap var o geldi aklıma. incecikti ama yarım bırakmıştım. onu okuyayım. :)
      teşekkürler muhabbetin için. iyi geceler.

• Guzeldir. Ben de tesekkur ederim ,yine gel. Iyi geceler.

Erkekler Ne Diyor 21

• Sonrasını düşünmeden o an yaşadığının keyfine varmaktır.

• kasma, herşeyi oluruna bırak, 5 dk sonra ne olcak diye düşünme

• hangi anlamda istiyorsun bunu. böyle gizli sorarsan herkes nefes nefese sanar

• Kafa nereye basiyo ya insanlarin..

• Öncekileri Göster
    • Nereye isterse oraya basiyordu sanane !

• benim düşüncemden sananeydi gerizekalı mal

• Aklına gelen ilk şeyi yapmak gibi bir şey bu... Plan olmaz... ::)

• "şimdi" değilse ne zaman?bence carpe diem'le hedonizm bağlantısı kurmak yanlış.. geleceğin bilinmezliği üzerine düşünmektense ve elinde olan bu anın değerini bilme anlamında ..

• hayatında en çok sevindiren veya en çok üzen şeyin akıldan çıkmayıp sevindireni hatırlatıp daha çok mutlu eden üzüldüğünü hatırlatp daha çok üzen hayatındaki unutulmazlardır

• o an olan şeylere kendini bırak ne olacaksa olsun :)

• Valla ben ani yaşıyorum gündü z iş güç akşam program yok nerde akşam orda sabah . Kım denk gelırse onla takılıp yarını düşünmeden yaşıyorum

• gelecegi düşünmeden davranmak romantik ortam sevişelim yarını salla demek

• bu, kafa nereye biz oraya gibi bişey heralde :)

• bara gıder ıcersın sarhossundur o sırada br cok erkek senı gozune kestırır bunu fakredersn sende etrafını suzersn etkılendıgın bırıne goz kırparsn dısarı beraber cıkarsınz kımı evı oldugunun onemı yokturıste gıder o anı yasarsın burası turkıye anı yasamak deyınce bızım ınsamız uckurunu dusunur cunku erken bosalma sorunu cok fazla yasanmakta oldugu ıcın bu ulkede anlık yanı hersey ;))bana gore ıse anı yasamak mutlu olabılecegın herseydır

• coca cola iç anı yasarsın

• Ben yapıyorum kimseye sorumluluğum ne yaparsam tek yapıyorum aklıma estiği gibi takılıyorum benim nickimden kaynaklı bir çok kişi sosyal ol dışarı çık diyor fakT kimse bilmiyor ks ye nerelerden yazdığımı

• carpee diem demek

• Anı yaşamak? anılarla yaşamak gibi bişeymi, melenkolikmi olmak istiyosun, ben soruyu anlamadım, bu satten sonra anlasamda fark etmez, bu anı yaşadım bitti çünkü :)

• Hayir tamamen farkli. Bunun nasil yapildigini ogrendigimde kendim olmus olcam sanirim . Tesekkurler

• milyonlarca örnegi var bunun,bunlardan hangisi karşına çıkar ve anı yaşadıgında oluşabilecek olumsuzluklara karşı gögüs gererim diyosan sorun yok,anı yaşamak yanlış analama durumu izah etmek için söylüyorum saglam bi ...öt ister, anı yaşa gerisini koyver gitsin demek biraz zor yani

• Soylemeye calistigim bu degil :). Tesekkurler vakit ayirdigin icin.

• anı yaşa sonra mutsuz ol.

• Kısmen yapıyorum. Güzel oluyor...İtiraf ediyorum : Daha önceden her şeyi planlamış olduğum için anı öyle yaşıyorum. Yani carpe diem'i bile daha önceden planlıyorum.Uvvv ne kadar çaresiz görünüyorum. =|

• Her seyi planlamaktan yasamaya vaktim kalmiyor ki. Kendimi ancak bu sekilde guvende hissediyorum. Nasil kurtulabilirim sence bundan ?

• Öncekileri Göster
    • Anlamadıysan vakit kaybetmeyelim, bosver. Hadi diğer üyelerin cevaplarıyla ilgilen biraz da. =)

İyi akşamlar

• Tabi , aciklamana gerek yok. :).
      Bu arada senin disinda butun erkekler , sacma yerlerden anladi soruyu. Ilgincsin sanirim :D
      Iyi geceler.

• kimseyi takma her istediğini yap.

• ooo carpediem dünü ve yarını düşünmeden hatta 1 dakika öncesi ve 1 dakika sonrasını düşünmeden içeriisnde bulunduğumuz dakikayı yaşamaktır

• geçmiş yada geleceği düşünmeden yaşamaktır ama genelde anı yaşamak bana göre pişmanlktır

• Pismanlik gecmiste yaptigin hatalardan kaynaklanmaz mi , ani yasadiginda gecmisle herhangi bi bagin olmaz ve boylece pismanliginda olmaz.

• Öncekileri Göster
    • aynı şey çnkü sen arkanda bıraktıklarını düşünmek zorundasın hiç hesapta yokken esti ve yolculuğa çıkcaksın kimseyi umursamadan böle yapa yapa umursamadıklarından pişmanlık duyacaksın

• Hayir , sorumsuzluktan hatalardan bahsetmiyorum ben. Tesekkurler, vaktini ayirdigin icin.

• Ömür dediğin bir gündür o da bu gündür anı yaşa ne dünü ne yarını düşün sadece bu günü

Kızlar Ne Diyor 10

• ben yaşarım.yaptığın hareketlerin getireceği sonuçları ve bir sonraki davranışını düşünmüyorsun. arada amaan nolursa olsun diyip yapmak lazım güzel bişey.

• sorunlarn dertlerin yolunda gitmeyen seyleri unutup sadece o an ki olayla mutlu olabilmektir... bunu böyle durumlarım varsa sadece sözlümün yanında yapıyorum yapmak zorundayım yoksa mutlu olamayız...

• ben yapamıyorum

• anlatılmaz yasanır canım..

• bence anı yasamak hayatı dolu dolu yasamak

• yarını düşünme şu an önemli ve tadını çıkar

• geçmişle ya da gelecekle ilgili bir şeyler düşünmediğin sürece anı yaşarsın. en güzel örneği kahkaha atmaktır,ben sık sık yaparım :D

• an mi a* mi anlamadim :D eheueheh. simdi gelelim asil cevaba. an, yasadigin anin farkinda olabilmek, ve yasadigin andan memnun olabilmektir. gecmisi, gelecegi dusunmeden, icinde bulundugun anin kiymetini bilerek yasamak demek. sana yardimci olabilecek kitap da eckhart tolle- simdi'nin gucu. oku ama fazla kaptirma derim. ani yasamak, insani duygularinin getirdigi asklari, pismanliklari, hasretleri, hircinliklari yasamak kadar doyurucu degil.

• Anı yaşamak. Bunu en son sevgilim askerden izine geldiğinde yaptım...

Yükleniyor...