Burger King, McDonalds, Subway, vs. niye her devlette lezzetleri farklı?

testerparfüm
Yurtdışına gidip bunu kesin fark edenler vardır. Burger King dünyada bir olsa bile her devletde ürünlerin tadı farklı. Mesela ben şu Ranch Sosuna bayılıyorum ama Almanyada yok. McDonalds Türkiyede çok tuzlu Yeni Zelandadaysa çok tuzsuz ama ordaki soslar muhteşem. Fransada Burger King'i hiç sevmiyorum laçka gibi geliyor. Singapurda çok baharatlı tadı. Her ürün her devletde bulunmuyor üstelik. Damak tadına uyum sağlıyor olabilirler ama bence her ürün heryerde bulunmalı sonuçta yiyen bulunur. Niye bir lezzet yokda herkese farklı lezzetler var sonuçta bir şirket?
Güncellemeler
+1 yıl
Cevaplar icin tskler mantikli sadece keske yeryerde ayni ürün olabilse yani lezzetden degil Tr'deki misal Köfte Burger her yerde olsa su Ranch sos heryerde satilsa, bana biri bir Ranch sos göndersin ya :(
Burger King, McDonalds, Subway, vs. niye her devlette lezzetleri farklı?