Mimarlık hangi üniversitelerde ve yetenek sınavı hepsinde var mı?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar bu sene üniversiteye hazırlanıyorum yaşım 18. Allah kısmet ederse mimarlık veya iç mimarlık istiyorum resim yapmayı çok seviyorum ve istediğim üniversitelerde bulunan bir bölüm. kesinlikle özel üniversiteye gitmek istemiyorum en çok istediklerim Mimar sinan ve Yıldız teknik. Tabi puanı tutturabilirsem marmara ve İtü de yazarım. ama mesela mimar sinanın iç mimarlık kontenjanı 4 ve yetenek sınavıyla alıyorlar. ben geçebileceğimi kesinlikle düşünmüyorum buyüzden yetenek sınavlı olanları kafamdan direk eliycem. ama işte hangi üniversite hangi bölüm için yetenek sınavı yapıyor bilmiyorum. lütfen bana yardım edin benim için çok önemli, bana söylemenizi istediğim şu: 1-NORMAL mimarlıkta her üniversite direk alıyormu yoksa yetenek sınavı yapan varmı? 2- İÇ MİMARLIKTA yetenek sınavıyla almayan hangi üniversiteler var? şimdiden teşekkür ederim
Güncellemeler
+1 yıl
Bu arada sayısal bölümüyüm TM olanları söylemenize gerek yok :)
Mimarlık hangi üniversitelerde ve yetenek sınavı hepsinde var mı?