Mimarlık hangi üniversitelerde ve yetenek sınavı hepsinde var mı?

Merhaba arkadaşlar bu sene üniversiteye hazırlanıyorum yaşım 18. Allah kısmet ederse mimarlık veya iç mimarlık istiyorum resim yapmayı çok seviyorum ve istediğim üniversitelerde bulunan bir bölüm. kesinlikle özel üniversiteye gitmek istemiyorum en çok istediklerim Mimar sinan ve Yıldız teknik. Tabi puanı tutturabilirsem marmara ve İtü de yazarım. ama mesela mimar sinanın iç mimarlık kontenjanı 4 ve yetenek sınavıyla alıyorlar. ben geçebileceğimi kesinlikle düşünmüyorum buyüzden yetenek sınavlı olanları kafamdan direk eliycem. ama işte hangi üniversite hangi bölüm için yetenek sınavı yapıyor bilmiyorum. lütfen bana yardım edin benim için çok önemli, bana söylemenizi istediğim şu: 1-NORMAL mimarlıkta her üniversite direk alıyormu yoksa yetenek sınavı yapan varmı? 2- İÇ MİMARLIKTA yetenek sınavıyla almayan hangi üniversiteler var? şimdiden teşekkür ederim

Güncellemeler:
Bu arada sayısal bölümüyüm TM olanları söylemenize gerek yok :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bir kere mimarlık ogrencisi olarak normal mimarlık diye birsey yok tamam? ic mimarlık baska mimarlık baskadır. ikincisi yetenekle ic mimarlık alır mimarlık icin hem kafa hem yetenek lazım birde sabır. ücüncüsü devlet üniverstlerne girecek kadar yuksek puana sahipsen kesinlikle itü mimarlık yada mimarsinan gerisi fos. dördüncüsü mimarlık basarı puanıyla alır fakat ic mimarlık bazı okullarda puanla bazılarında yetenkle alır. özel üniversiteye gitmek istemiyorsun bunuda anladım ancak devlette senin gibilerin arasında sivrilip kendini göstermen cok daha zor olacak bunuda unutma. ve gelelim beşincisine resim yapmak mimar olmak demek degildir. yaratıcıysan hayal gücün genis ve 3 boyutlu düşünebiliyosan mimar olursun. resim yapmakla mimarlıgın alakası yok bilmem anlatabiliyomuyum? ic mimarlıkta renk ve desen dersi var orda okursan bol bol resim yaparsın

Kızlar Ne Diyor 2

• Resim yapmayı çok seviyorum mimar olmak istiyorum. Hobi olarak bile isteme sen bence.

• istanbul teknik üni..yeteneğe bakmıyor..

Erkekler Ne Diyor 1

• istanbulda mimar sinan üniversitesinde var yetenek sınavı ama zor diyorlar kara kalem tarzı bieşyler yaptırıyorlarmış.

Yükleniyor...