Adet düzenleyici olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum...

selam arkadaşlar size çok özel sorum olacak.ben 22 yaşındayım ve bakireyim, bu son zamanlarda adetlerim çok düzensiz gelmeye başladı ve bende doktoruma başvurdum. bana doğum kontrol hapı verdi ve adetlerim 2 gündür gelmeye başladı. ve beni korkutan en büyük olayda? sabah cokk büyük bir kan ve bezz karışık bir parça benden geldii , ben halen soktayımm ya bakireliğim gitmiş ise, bu büyük parça benden nasıl geldii anlayamıyorum benim kızlığıma bir zararıı olmuşmudur acaba.. lütfen bu konuda bilgisi varsa yazsın bana:))

Güncellemeler:
cok tesekkur ederim arkadaslarr birden cok etkilendim, cunku ben rahimin kapali oldugunu saniyordum birden okadar buyuk sey benden gelince cok sasirdim bukadarr buyuk bir parca benden nasil gelebilir... birdee avrupa sistemi cok farklii doktor bana diyor seni alltan kontol etmek istiyorum ama ben buna izin vermiyorum .sasirdim kaldim. insallah kizligim gitmemistir

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kızlık zarı nasıl bozulur?Cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girerek kızlık zarını ortasındaki deriyi yırtmasıyla oluşur. Cinsel ilişkiye devam edilmesi durumunda kanama devam eder ve birkaç farklı yerden de yırtılmalar gerçekleşir. Yırtılan bölge ortalama 4 gün içinde nedbeleşir ve iyileşme sürecine girer. Yırtılma sırasında oluşan kanama kızlık zarının fiziksel ve anatomik yapısına göre değişiklik göstermektedir.Cinsel ilişki olmadan kızlık zarı yırtılır mı?Genel olarak cinsel ilişki dışında kızlık zarında yırtılma görülmesi az rastlanan bir olaydır. Nadir olarak kaza veya travmalar sonucunda vajina bölgesinde yaralanma görülmesi sonucunda kanama yaşanır. Ayrıca sporla ilgilenen kişilerde özellikle bacak açma hareketlerinde ve düşmeler sırasında görülebilir. Bisiklet veya ata binmeyle kızlık zarında yırtılma görülmesi anatomik yapı dolayısıyla mümkün değildir.Kızlık zarı yırtıldıktan kısa bir süre sonra havuza veya denize girilebilir mi?Genel olarak sakıncası yoktur fakat yinede ortalama 3 gün beklenerek girilmesi tavsiye edilir.Kızlık zarı mastürbasyonla veya elle bozulur mu?Vajina içine parmak veya herhangi bir yabancı cisim sokulduğunda kızlık zarının yırtılması kaçınılmazdır. Vajina içine müdahale edilmeden yapılmaya mastürbasyonlarda yırtılma görülmez.

• cok tesekuur ederim icim rahat olduu suann.. cunku benim cok sevdigim canimdan daha cok sevdigim bir erkek var.. ve o kizliga cok onem veren bir erkek ve yakinda evlenecegiz.. o yuzden kendimi ilk defa ona teslim etmek istiyorum.boyle sacma sapan nedenlerden dolayii kizlik zarii gitmesii banada sacma geliyorr...

• Öncekileri Göster
    • tesekuur ederim- evet yardimci oldun

• rica ederim hayatında başarılar arkadaşım...

Erkekler Ne Diyor 4

• Sukurler olsun erkegim sizin dertleriniz bitmezz

• valla keske allahta benii erkek olarak yaratsaydiiii..ama genede sukur

• Ştt panik yokk :)) okadar basit birşey değil o merak etme artı içerden gelen bişeyle kolay kolay yırtılcak birşey değil bide ilacla bozman imkansız :) kanallarda oluşan bişiler gelmiştir heycan yapmaaa

• ama okadar buyukku anlatamam sana ben kapali olduguma ragmen nasill benim vajinam aciliptaa okdar buyuk birsey gelmiss

• detaya inmesek :))) simdi örnek vermek isterdim ama arkadaşlar yuhh der o yüzden sen bi arkana dön düşün o kadar yerden bu nasıl cıkıo die :))) olabilir bu takma kafana

• ya tamam anladim neysee rezil olmanin alemi yokk.. bizz burda zaten kadin kadina konusyoruzzz..

• Kızlık zarı düşen ilk kızsın tarihe geçtin :)

• Dalga geçme kızla ya, panik yapmış işte :)

• Öncekileri Göster
    • hayal olsun : yok okadar yogun kan gelmiyor ama karnimda cok agri var, bide okadar buyuk bir parca gelince insan olur olmaz panik yapiyor

• Yorumu ben yazmıştım ama olsun

• korkma kullandığın haplar söküyor pıhtılasmıs kan onlar, dogum kontrol hapı en etkili cözüm bu konuda satinde içersen ve stresten uzak durursan bıseyın kalmaz. ayrıca doktor muayene olmadan önce söylemelisin bakire olduğunu ..

• evet benim bu yasima kadar cok duzenli adetlerim geliyordu, son 6 ay da cok sorunlar yasadim buyuk deperesyonlar yasadim ve dooktor kan tahlillerimi yapti benim hipofiz ve hipotalamus diye beyindeki hormanlarim cok duzensiz cikti ve buda adetlerimi etkilemis ayni zamanda vucumda tuylenmede olduu , gercekten stress insani mahf ediyorrr,

Kızlar Ne Diyor 14

• İlacı nerden aldığına bağlı ... oral yollamı alıyosun hazneye mi koyuyosun ? Bu da kamera şakası olmalı :)

• şaka yaptıgını duşunuyorum..

• ayrıca da bu kadar cahıl oldugunuza ınanmıyorum..

• doğum kontrol hapının zarı eritebileceğini sanmıyorum korkma bişiy olmaz

• Alttan kontrol etmek istemesi sadece makatla kalmalı.. Onun dışında olmaz, ısrar ediyorsa doktor sapıktır zaten değiştir. O parçanın gelmesi çok normal, olabilir, döllenmeden atılan yumurtanın bir parçası o kadar. Sadece bu sefer daha büyük bir pelte halinde gelmiş o kadar.

• kızlık zarına zarar vermez verse doktor vermezdi ama bu hapları kullanırken dikkatli ol en ufak yan etkide ilacı bırak doktoruna başvur.çünkü bazıları bu haplar yüzünden felç oluyor yada komaya girenler oluyor dikkatli ol yani.içindeki çürük kan öyle gelmiştir çoksa oraya parmağını veya herhangi bir şeyi sokmadığın sürece bozulmaz.

• cevap verdigin icin tesekkur ederim.. ben ilk defa kullaniyorum bu haplarii nelerde dikkat olmam gerekiyor doktor bana hic boyle birsey soylemedii

• Öncekileri Göster
    • cok tesekuur ederim ben kilavusu okudum hic oyle bir sey yazmiyorduu ama genede bilgilendirdigin icin cok tesekkur ederim..

• dediğim gibi ilacın yan etkilerini oku orda ne olabileceği yazar.bir kız bu haplar yüzünden aniden komaya girmiş bir kadınında bacağı şişmiş anormal derecede yani nerdeyse bacak gidiyormuş.o yüzden dikkatli ol. damar tıkanıklığı ve pıhtılaşma olabilir.senin bu parça geldi demen aslında dikkat et yan etkisini oku yada doktora belirt normal mi diye çünkü bir kadın damar tıkanıklığı ve pıhtılaşma yüzünden yoğun bakımda

• pıhtıdır o korkulacak bir şey yok

• Kızlığını bozmaz ama maalesef Türkiye'deki doktorlar, dinlemeden etmeden, her hormon bozukluğu tedavisine, doğum kontrol hapı yazıyorlar. Bu durum çok garibime gidiyor.Kaç tanıdığım kız, doğum kontrol haplarının gereksiz kullanımından başkaca sorunlarla uğraşıyor aklım almıyor. Önerim, doktorunu değiştir.

• canım ne alakası var hapla kızlığın nasıl bozulsun :))kan pıhtılaşmış o kadar dert etme :))

• Doğum kontrol hapı kızlığı bozmaz ;)

• :)))

• Doğum kontrol hapıyla kızlık zarını nasıl bağdaştırabildin şaşkınlık içerisindeyim. O gelen parçalar kan pıhtıları sadece.

• Doğum kontrol hapını hormon düzensizliği için falanda veriyorlar bence sorun yok. Öyle olsa millet yandı

• o gelen şey. içinde biriken pıhtılaşmış kan. Merak etme bişi olmas :)))

• :)) canım, napıyosun sen yaa... o gelen pıhtı içinde biriken kandır.. Hiç sorun yapma ;)

Yükleniyor...