Adet düzenleyici olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum...

selam arkadaşlar size çok özel sorum olacak. ben 22 yaşındayım ve bakireyim, bu son zamanlarda adetlerim çok düzensiz gelmeye başladı ve bende... Daha Fazla

Güncellemeler:
cok tesekkur ederim arkadaslarr birden cok etkilendim, cunku ben rahimin kapali oldugunu saniyordum birden okadar buyuk sey benden gelince cok sasirdim bukadarr buyuk bir parca benden nasil gelebilir... birdee avrupa sistemi cok farklii doktor bana diyor seni alltan kontol etmek istiyorum ama ben buna izin vermiyorum .sasirdim kaldim. insallah kizligim gitmemistir

En İyi Görüş

• Kızlık zarı nasıl bozulur?

Cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girerek kızlık zarını ortasındaki deriyi yırtmasıyla oluşur. Cinsel ilişkiye devam edilmesi durumunda kanama devam eder ve birkaç farklı yerden de yırtılmalar gerçekleşir. Yırtılan bölge ortalama 4 gün içinde nedbeleşir ve iyileşme sürecine girer. Yırtılma sırasında oluşan kanama kızlık zarının fiziksel ve anatomik yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Cinsel ilişki olmadan kızlık zarı yırtılır mı?

Genel olarak cinsel ilişki dışında kızlık zarında yırtılma görülmesi az rastlanan bir olaydır. Nadir olarak kaza veya travmalar sonucunda vajina bölgesinde yaralanma görülmesi sonucunda kanama yaşanır.

Ayrıca sporla ilgilenen kişilerde özellikle bacak açma hareketlerinde ve düşmeler sırasında görülebilir. Bisiklet veya ata binmeyle kızlık zarında yırtılma görülmesi anatomik yapı dolayısıyla mümkün değildir.

Kızlık zarı yırtıldıktan kısa bir süre sonra havuza veya denize girilebilir mi?

Genel olarak sakıncası yoktur fakat yinede ortalama 3 gün beklenerek girilmesi tavsiye edilir.

Kızlık zarı mastürbasyonla veya elle bozulur mu?

Vajina içine parmak veya herhangi bir yabancı cisim sokulduğunda kızlık zarının yırtılması kaçınılmazdır. Vajina içine müdahale edilmeden yapılmaya mastürbasyonlarda yırtılma görülmez.

• cok tesekuur ederim icim rahat olduu suann.. cunku benim cok sevdigim canimdan daha cok sevdigim bir erkek var.. ve o kizliga cok onem veren bir erkek ve yakinda evlenecegiz.. o yuzden kendimi ilk defa ona teslim etmek istiyorum.boyle sacma sapan nedenlerden dolayii kizlik zarii gitmesii banada sacma geliyorr...

• Öncekileri Göster
    • tesekuur ederim- evet yardimci oldun

• rica ederim hayatında başarılar arkadaşım...