Söz, nişan ve evlilik toplam maliyeti kaç lira tutar?

söz, nişan, evlilik ve düğün de olacak kaç para tutar toplam?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 27

• 20-55 milyar

• sen de 30 ben diyeyim 50 cebin sınırı yokki belkide 100 baha cafcaflı istiyorsan 150 oda yetmez 250.ama ne kadar cafcaflı olursa o kadar takı gelir.yani masrafın ciddi bir kısmını kurtarmış olursun.

• dünyanın parası 70 bin +++

• böyle bi süreç içine girdiğim şu günlerde açık net söylüyorum, o hesap tutmuyo arkadaş. "bi nikah yeter la napcaz düğünü" diye kendi aramızda karar vermişken, babamla sevdiceğimin babası düğüne sezen aksuyu mu çağırsak falan demeye başladılar. babana hakim olabildiğin kadardır yani bu işin maliyeti.

• :))

• sebep babam. adam bi duygu sömürüsü yapıyo, sanırsın bütün yeşilçam içine kaçmış.

• "gidişat öyle" lafına "sebep" diye soru cevabı verecektim de rahat olamadım bi an :)

• Öncekileri Göster
  • senın yaşam tarzına hayat standartlarına göre değişir. 50.000 tl kafi...

• ne o daire mi alıyoruz

• valla 3 sene önce abim evlendi rahat bi 100 bin tl gitmiştir hemde ortada bişey yok evlenmek maddi açıdan çok zor...

• bütün düğün masrafları için çok doğal bi rakam nişan sözde içinde...

• çırağanda düğün mü yaptınız hacı yaa

• ehh öyle evleniyorum demek kolay değil:)

• Öncekileri Göster
  • 100 liracık.

• 80 90 bin lira

• 1 tl </3 </3

• pahalı pahalı grek yok böle şelere gerçi sülalen zengnse sürümden kazanrsn.

• 50-60 bin tl arası kesin. birde ev kirası ve eşyaları var ki sorma..

• 60 70 mlyar esyası ıvır zıvırı içinde..

• bır 50 000 ı gozden cıkar bır dugunde o kadar odeyenler var he bırde kurbana denkl getırme malıyetın artar :)

• ee kız almak kolay degıl

• bu ne dairemi alıyoruz

• adam vazgeçicek sizin yüzünüzden:d

• sözü nişanı aile içinde yapar, düğün yapmayıp nikahla yetinirsen gelinlik damatlık salon parası falan minimum 1500 - 2000 tutar.

buradan, düğünün ne kadar tutacağını sen hesap et.

• kızların 20-100 bine çıkan fiyatlarını gördükten sonra ben evlilikten soğudum ya. hani çok değer ve layıkler ya bu düğünlere bekaretsiz bellerine kırmızı kuşağı takıp namus palavralarınla ben gelin oldum masallarınla yaşamaya devam etsinler. düğünün bir tek tarafın ödemesini ben doğru bulmuyorum. hem fakirler nasıl evleniyor 2-5 bine? tamam hayatınızdaki en güzel gün ama boşanma oranları neyin ne olduğunu belirtiyor. saçmalıktan ibaret değil

• yani... ne diyeyim ama diger tarafta ne hak ettigin daha önemli benim icin bu dünyada kazanabilirler ama öbür dünyada ben kazanacagim! allah affetsin

• en güzel yorum. hak edenleri olduğu gibi hak etmeyenleri de oluyor. işin komiği hak etmeyenler de öyle güzel düğün yapıyor ki :D

• yapacağın söz nişan ve evliliğe bağlı..çok lükse kaçmazsanız eğer 20,25 çok rahat yeter

• Ya bu erkeklerin işi zor hakketten :) 50-100 arası değişir müstakbel gelin adayına harika bir düğün yaparsan ;)

• Ee ozmn düğün yaparken şikayette bulunmıcaksınız, sen gelirin kadar elinden geldiğin kadar düğün yapacaksın ve gelin adayıda fazla beklentiye girmicek böylece mutlu bir telaş olcak..

• ne o daire mi alıyoruz eş mi

• Nikahı basıp geçsin bu erkekler hakketten.

• Öncekileri Göster
  • Bence erkeklerin anne ve babaları oğulları 10 yaşındayken bir hesap açtırıp her ay oraya maaştan 100 200 koymalılar anca işte :D

• Söz-nişan aile arasında olmalı bence. Ayrıca düğünleri sevmiyorum nedense nikaha çağırılır işte eş dost tanıdık. Düğünde yapılmaz gdilir bi yemek yenir akşam. Ya da arkadşlarınızla bara gidilir birşeyler içilir olur biter. Paramızla evımıze daha ıyı eşyalar alırız yada güzel bi yerde balayı geçiririz düğüne harcıycağımız parayla boşa gitmez en azından. :)

• 30-35 bin - bksjajdsdh

• 50 gözden çıkar.

• Kardeşim en başında bunun kıyafetleri var düğün hazırlıkları düğün salonu vs bunların yanında ev döşeyecekler. Bir ev kurmak bu kadar kolay mı bence 50 tamamına yeterlidir.

• 50 mi havayidemi olacak

• çırağanda yapıyosun galiba nişanı 50 nedir hocam.

• Balayı e eşyalar da dahil olmak üzere 40 bin tl yi bulur.

• bir nikah memuru ve iki şahit 100 liraya bile halledersin uzatma :)

• 30 40 arası:)

• Nasıl özen gösterdiğine göre değişir.

• Nasıl bir düğün, nişan olacağına göre değişir bir salon tutulacaksa mesela 3 milyonla 100milyon rası değişiyor keza gelinlik de öyle nişan kıyafeti de ortalama nasıl bir düğün istediğine bakar.

Erkekler Ne Diyor 49

• Evlenme boşver.. Zaten hafiften soğumaya meyilli yapım vardı rakamlar komple öldürdü içimdeki yuva sevgisini jfghksjs

• kuzenim 45 bine tamamladı:)) iyi pazarlık yapıyorsan düğün salonunda ter dök biraz orda çok gidiyo:))

• Evleneceğin kızın ve ailesinin vicdanına kalmış bir şey :)

• normal bir düğün 50.000 tl yeter

• 60 veya 50 olabılır

• Boşver bekar takıl daha iyi :D

• evlenmeyi düşünmüyorum :))

• il il degişen bir sorudur istanbulda 20 binlirayı gozden cıkar doguda 80 90 larakadar cıkar...

• 30 bin en az.

• 35.000 veya 40.000 tl gözden çıkar.

• 60.000 tl yi gözden çıkar. ortalama gideceği o.

• EYWAAHH EYWAHH EYWAHHH ...:))

• 100bin tl :(

• parasını hesaplamaya başlayıpda bu yola giriceksen zorlanırısn.. Ya ALLAH Bismillah diyip Hayırlı bir işe girşeceksin. gerisi olur...

• düğün salonu 1200 tl

kına salano 500 tl

gelinlik 1600 tl

damatlık 500tl

ev eşyaları en az 15 bin tl

adet, gelenek görenekler, çikolata vs. en az 1000tl

gelin arabası 300 tl

gerisi sıçkı.

• gerisi sıçkı demişim zati. altınlar çok pahalı zati. ablam 2sinde evleniyor, oradan biliyorum. burası kadiköy, burada o kadar pahalı değil yahu.

• bizim burda düğün salonları 6 bin - 10 bin arası valla

• Geline alınacak altınları yazmamışsın

• Yaşadığın yere ve çevrene göre değişir? Ayrıntı verirsen sana güzel bir hesap çıkarırım.

• 50 000 kayar panpa

• bu devirde en iyisi kız kaçırmak yoksa çok maliyetli olur :)

• 2 ay önce kendi ağabeyim evlendi.

60 milyarı buluyor.

• bu maliyetleri görünce karar verdim evlenmiycem arabayı yeniliycem hem dırdırı yok çok canımı sıkarsada satar geçerim :)

• kardeş facebookta bitanesi hesap yapmıştı.adam ortalama maliyet hesaplamıştı en sonunda da kendisine 3 bin tl falan kalıyordu boşandıktan sonra :)

• fiyatı etkileyen çok şey var

kız ile erkeğin aynı ya da farklı illerden olması

adetler (her biri ayrı eziyet, ayrı masraf)

kız tarafının takı konusundaki tutumu (5000 Tl lik isteyen de var 20000 Tl lik de)

evi döşerken kız ile erkeğin tutumu

düğün salonu/kır düğünü farkı (yemekli mi)

vs...

hiçbirinden eksik kalmam ama en hesaplısı dersen 20000,

ortalaması için 40000'i gözden çıkarmak gerek

kredi de kullanabilirsin ama çoğu çiftin ilk yıllarını rezil etmişliği vardır, tavsiye etmem

Hesaplı davranmak istiyorsan önce şnu tavsiye ederim; söz-nişan bir arada aile arasında yapın (artık herkes öyle yapıyor zaten)

Bana kalsa (nişanlıyım) düğüne felan gerek yok

Merasim yapılacaksa nikah kıyılır, hadi bir mekanda yemek ver, bitti gitti işte

Sözü, nişanı, kına gecesi, düğünü, önden hazırlıkları çok zaman alıyor, zahmetli, masraflı...

Ama gel de karşındakine anlat... Bir de evin tek oğluysan, anne-baban düğününe heves ettilerse yandın...

• Olay hatunda bıtıyor. Hatun vardır nıkah yapalım yeter der, hatun vardır 100bın harcasanda bı eksik bulur :)

• 35Bin ila 50Bin arası değişiyor. Kardeşime 40Bin lira harcadık 3 sene önce.

• o değilde bu işin yükü de hep erkekte arkadaş :)))

Kızı tavla ,evlenmeye ikna et

evi barkı tut ,içini düz

altınlar falan :)

sonra bir organize düğün için

falan filan :)

Hanfendide kuaförde saçını yaptırsın gelsin hepsi bu efenim :)

şaka bir yana bu devirde zorlaştı artık O.o

• süper anlatmışsın ya koptum:))

• valla geçen sene abimi evlandirdikde 35-40 bin arası

• yemek yatak oturma odası v.s takımları mobilyalar buzdolaı çamaşır bulaşık ütü v.s v.s v.s 6 bin lira kaliteli olmasını istiyorsan yoksa 5 bin lira

sözde eğer salon tutarsan 3 gün içinde yaparsan

5 bin lirada düğün salonu orkestra v.s

rahat sana 25 bin lira girecek dostum evlenme boşver

• en az 35000 tl düğün salonu tutmazsan nikahtan olursa bu rakamadan 5000 tl daha az

• bekar hayat en güzeli boşver masrafa gerek yok o kadar kadın senin değilmi nasıl olsa resmi olsa nolur olmasa nolur sen kendi aşkını bildikten sonra

• Standartlar normal bi seviyede olursa 10-12 bin lira civarı tutar tabi buna bütün masraflar dahil...

• Masraf sadece 220 tl evet 220 TL :D Ama kız seni herşeyden çok sevmeli ki masraf bu kadar az olsun:D

• nasıl bir dügün yapacagına baglı hacı kır dügünü mü evinizin bahçesinde mi salonda mı canlı müzik olacak mı yemeklimi olacak yemeksiz mi? alkollümü olacak alkolsüz mü? hayalindeki düğünü anlatki bir maliyet çıksın ortaya

• 15 50 arası diyim

• kaçır bencee

• nişan düğün zengin işi

• Nerden baksan 50.000 tutar.Kabaca bi hesap yapmıştım öyle çıkmıştı:D

• kısıden kısıye degıır benım bı arkdsım esyalar dahıl 65 ksur harcadı dıgerı 45 bıne herseyı bıtırdı

• nişanı kız tarafı yapmıyomu ya düşünme sen orasını

• sadece normal bir düğün 20 bin tl üzeri diyorlar söz + nişan ı da eklersen 30 bini bulur geçerde

• Sevgilim bu tarz seyleri gereksiz buluyor. Tam benim kafadan. Onedena ayrilmak bana 50-60.000 liraya patlar yani :D

Bizim kizlarin havaya para sacma merakini asla anlayamadim. 1 gece icin oynamak icin o kadar verilir mi ya ? Sorsan fakir bir ulkeyiz ama 50-60bine dugun yapiyoruz. Onun yerine balayina git evine daha iyi esya al tatile cik biriktir araba al.

• Bilader bu kız ve kız kız evine bağlı yoksa evlenmek 350 tl

• 20 bın tl baslar

• Vlla her yere adetegöre değişir ama bizim niğdede hepsi toptan 30-40 milyarı bulur abicim 15-20 altın adamı bitiyor zaten buda en azı :)

• 20bin den açıyorum arttırmayı :D varmı arttıran :)

• şu soruyu sormandan ciddi düşünmediğin belli yani.

• tam olarak 13.737TL

şanzelize düğün salonları,gop merkez

• 40 bini gozden cikar

• söz>nişan>düğün sıralama böyle olacağı kesin sizin isteğiniz doğrultusunda maliyet değişir

• kafadan 15 çıkar ödenir borç yiğidin kamçısıdır :)

Yükleniyor...