Kitap okuyor musunuz? Kitap okumanın hazır cevap lığa , laf sokmalara güzel konuşmaya etkisi var mıdır?

Gizli Üye
Kitap okuyormusunuz , kitap okumanın hazır cevap olmaya , çok beklemeden laf sokmalara , güzel akıcı konuşmaya ama en önemlileri hazır cevaplığa ve laf sokmalara etkisi var mıdır , bu konuda gelişmek için kitap okunur mu , yoksa bu konular içten , doğuştan , kitap okumadan da gelen olan şeyler midir ,
Kitap okuyor musunuz? Kitap okumanın hazır cevap lığa , laf sokmalara güzel konuşmaya etkisi var mıdır?