Üniversitede vize nedir?

arkdaşlar bu vize nedir ya kaçıncı sınıflarda oluyo bi bilgilendirirmisiniz

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Lisede yazılı, üniversitede vize ve final diye adlandırılır yılda 2 dönem vize ve finallere girersin. Toplamda yıl içinde 2 vize 2 final'e girersin lisede 1.yazılı 2. yazılı gibi düşüni tek farkı bunları genelde 1 hafta içinde yaparsın ve okuduğun okula göre yada hocalara göre günde 3-4 sınava çıkar...

• hayır bizim okulda 1 vize 1 final var yanlış bilgilendirmeyelim.

• arkadaşım farkındamısın yıl içinde toplamda diyorum. 1.vize 1. final ilk dönem sonra 2. dönem başlar ve yine 1.vize 1 final verirsin haaa ben açıköğretimi diyorsan orası ayrı mesele onlarda 1.vize 1 final vardır burada yanlış bilgi vermedim..

Erkekler Ne Diyor 12

• finallere girerken somali pasaportu mu,abd pasaportu mu göstereceğini belirleyen sınava verilen ad,sıfattır...

• üniversitede vize demek ilk dönem sınavı demk tir bütün derslerden sınava giriyorsun lisedeki sınav gibi birşey

• 1,2,3,4 sınıflardaki ara sınavlara "vize" deniyor. Hazırlık sınıfında mid-term denir ki üni'deki en gıcık tabirdir

• ara dönem sınavları. bi de finaller var.

• Üniversitede okuyunca anlarsın :) biz de öyle diyoduk zamanında..

• son sınava (finale) kadar bir iki kez yapılan adı quiz olmayan sınava denir.

• Kaçıncı sınıflarda diye bişey yok üniversiteye gidiyosan sınavların vize final diye oluyor. Belki üniden üniye değişir ama bizde vize sınavının %40'ı finalin %60'ı alınıp ortalamaya göre harf notu filan veriliyodu.

• Üniversitede eğitim iki dönemden oluşur.Vize demek, o dönemin ilk sınavı demektir. İkincisi final, eğer yaz okulu yoksa üçüncüsü de büttür.

• Her dönem 2 kısa sınav (quiz) 1 ödev ve 1 vize sınavı yapılırVize sınavı dönemin ortasında yapılır ve o kısma kadar çıkan konulardan sorular sorulurFinal sınavıda tüm konuları kapsaryani vize 1.yazılı final ise 2. yazılı demektir :)

• her sınıfta yılda 1 defa yapılan ve belirli sayıdaki ünitelerden oluşan bir sınavv

• Üniversitede yapılan birinci sınava vize, ikinci ve son sınava da final denir. Vizenin yüzde kırkı alınır finalin de yüzde altmışı alınır ve sonuçlar toplanır. Ortaya çıkan puan senin notundur işte.

• sınav bildigin lise de 1 yazılı gibi düsün :) final 2 yazılı

Kızlar Ne Diyor 4

• gidince öğrenirsin panik yapma dönem sınavlarının isimleri; vize, final

• Her sınıfta olur, lisedeki yazılı ile aynı

• biri suna universitede sinif kavrami olmadigini anlatsin.

• biliyo olsam açmazdım demi konuyu

• sus liseli.

• İlk sınavlara vize denir. Sonra ki sınava ise final denir. Bazı okullarda Quiz var.. Sınıfı yok üniversite hayatında tamamen böyle..

Yükleniyor...