• Sor
  • Bence

Kediler neden hırıltı gibi sesler çıkartır?

Evimi paylaştığım kedi sürekli hırıltılar çıkartıyor,özellikle yanımdayken. Kediler neden hırıldar?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 38

• Boğaz kısmını hafifçe bastır o sesi duymazsın. Ama sonra hemen bırak boğulur kedicik :)Sağlıklı olduğunu gösterir. Rahatım yerinde demektir.

• Keyifleri yerindeyse genelde bu sesi çıkarırlar.

• Türkü söylüyo sen de mutlu ol die :(

• o hırıldadığında okşa sev onu. sevilmek istediklerinde yapıyorlar.

• Mutlu, rahat ve güvende olduğunu belirten bir dışa vurumdur. Henüz tam olarak nasıl geliştiği bilinmese de teoriler vardır. Bütün bunlara ek olarak, kedilerin hırıltılı mırlama esnasında yaydıkları titreşimin bir çok hastalığa karşı önleyici veya hastalığın semptomlarını azaltıcı olabileceği öne sürülmüştür. Ciddi akademik çevrelerin öne sürdüğü bu teori üstünde hala çalışmalar yapılmaktadır. Titreşimle tedavi yöntemleri de ayrı olarak irdeleniyor. Eski çağlarda kullanılan bu teknik bugün özellikle Almanya, Rusya, Japonya, Çin ve Amerika'daki çeşitli enstitüler tarafından yeniden ele alınarak teknolojik imkanlar dahilinde işleniyor.Kedilerin bu titreşimsel özelliklerinin sadece verici değil aynı zamanda Dünya'nın sahip olduğu manyetik ''Ley Hatlarını'' da hassas olarak hissedebildiğinden alıcı konumunda da olduğu öne sürülmektedir. Bazı toplumlarda kedilerin bu özelliği halkın adet ve göreneklerine de, kedinin uyuduğu yere yatak konmaz gibi bir inanışla aslında çok çok uzun zamandır yer etmiştir. Bugün bu ve benzer bir çok inanışın aslında bazı bilimsel verilerle örtüştüğü görülmüştür.Kediler gerçekten çok ilginç canlılardır.

• huzurlu ve mutlu hissettikleri zaman çıkarırlar o şirin sesi, ve o sesin insan psikolojisi üzerinde çok olumlu etkileri olduğu bilinir, o ses insanı da rahatlatır. yani sen kedinin huzurlu hisettmesini sağlarsan o da sana huzur verir.

• dedikleri çok doğru ve ayrıyetten kalpe iyi geldiği kanıtlanmıştır

• :))))))) ne tatlı kedilerr

• Tarih boyunca en yakın dostlarımız olmuşlardır kendileri, en az 20bin yıllık mağra resimlerinde kedi çizimleri vardır, tahminlere göre; hangi tarafın ilk yakınlaştığı bilinmemekle birlikte, kediler, henüz mağralarda yaşayan atalarımızın yanında yaşayarak, kendilerini ve yavrularını, büyük yırtıcı hayvanlardan korumuşlardır karşılığında ise, mağralarda ki böcek, fare, akrep gibi hastalık taşıma riski olan canlıları temizliyerek insanları zehirlenmeden ve bulaşıcı hastalıklardan korumuşlardır.

• 15gün

Çok Nedeni Olabilir. Mutludur. Zikir Çekiyordur. Sevgi İstiyordur. İç Güdüseldir. Değişir

• vücud ısısının arttığı ve rahat olduğunu belirtio

• Kast ettiğin olay mırıldanmaysa bu gayet normaldir bu bir nevi sevgi gösterisidir. Aynı insanların beğendiği kişiye övgü dolu sözler söylemesi gibidir.Yok kast ettiğin mırıldanma şekli daha çok ince bir ses halinde olup sevildiğinde kasılmalar oluyorsa ve kalça kısmını çıkartıyorsa o zaman kızan olmuş demektir, çiftleşmek istiyor demektir.

• Bogazları şişmiştir..Balgam gelmiştir .

• 15gün

Mutluluk ifadesidir o kedilerde :)

• Kedileri de hiç sevmediğimi her fırsatta söylüyorum kedi düşmanı mıyım neyim ben... ama onu seni sevdiği için senin onu sevmeni istediği için çıkardığını da biliyorum.

• titreşimli kedi hıdır

• Çıkarmasın mı :)

• Keyfim yerinde demektir; sağlıklıdır, candır.

• özellikle sevilrken,yirim^^

• işte o ses :D on numara uyurken hele kediler cok güzel oluyo :D

• Şeytan gördüklerinde hırıldarlar..

• 15gün

sokaktan aldığım kediyle bile çok samimi bir dostluk kurduk

• yatarken kapını kilitle derim :D

• mart yaklaştı mı ne ?bayan yalnız

• Muhtemelen o ses ona huzur veriyordur. Mutlulugun sesi

• Fazla içmişler

• Belki şükrediyordur? ya da ibadet

• grip neyin olmasınlar sakın :)

• Hasta mı oldu acaba?

• 8 yılda geçmez mi hastalık?

• Bir veterinere götürüp durumu anlatsaydın bakalım ne diyecekti bende çok merak ettim şimdi.

• saldırmak için

• hiç kimseye saldırmaz benim oğlum :(

• martta bak birde sen ona :)

• Mutlu olduklarının işaretidir o. Sıcak ortamdaysa, karnı toksa ve boynunu kaşırsan mırıldar mesela. Her isteği yerine gelmiştir çünkü :)

• Kendini sevdirmek istediğinde veya sevdirirken bu sesi çıkarırlar.

• kedileri sevmiyorum ya bi' ara güvercin beslediğim için çatıya fare gelmesin diye yavruluktan 1 tane kedi almıştım bi' tanıdktan.. kedinin bana yaptırmadığı şey kalmadı.. salak havalandırma boşluğuna düştü. zor çıkardım, çatıdan aşağı atladı falan.. bi' daha da apartmandan içeri sokmadım hayvanı.. sonra pişman oldu hergün kapımınızın önünde bekliyodu ama nafile..cevap vermek gerekirse bilmiyorum :)

• benim kedim cok usluydu rahmetli nur içinde yatsın

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 12

Yükleniyor...