Isparta'da acemi birliğini yapan usta birliğinde nereye düşer?

abim askere gidecek ısparta çıktı. usta birliğine çıkması ihtimal yerler nerelerdir? vatanın her karışı bizimdir.. vatan sağ olsun!

Güncellemeler:
bu arada komando değil piyade olarak gidiyor

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 25

• %90 doğu ben ısparta . piyade er eğitim alayında yaptım,kars/sarıkamış a düştüm,şırnak,hakkari,bingöl,siirt,kars buraları muhtemel

• batıya düşme ihtimali %5 de geri kalan oran doğu,ıspartada kalma ihtimali hiç yok

• batıya düşme ya da ıspartada kalma ihtiamli hiç yok mudur

• Ben ispartadayim belli olmaz dusecegi yer.

• dogu %90 bacım

• ısparta neresi?merkezmi ?

• GENELDE DOĞUYA GİDİYORLAR

• iki arkadaşım vardı biri tokata gitti biride hakkari ye

• piyade ise farketmez rahat olabilirsiniz

• ısparta direk sürgün yer 110 kişiydik 5 tane meslekçi olanlar doğu düştü onlar genelde o 5 kişi bayan kuaför gibi mesleği olanlardı diğer 105 kişi doğuda askerlik yaptık bana bitlis tatvan deng geldi meslekçi olmayanlar direk doğu ısparta

• komandoluk sınıf değil orduda, piyadeyken de komando olunur. ısparta genelde doğuya komando yollar, ama her zaman değil. daha önce yazmışlar önümüzün kış olması onun için avantaj, rahat olur.

• Genelde %90 Doğu-Güney Doğu

• :))) gelin ata binmiş ya kısmet demiş. turkiyenin heryeri vatan topragı kardesım sen serefınle o elbıseyı gıyy serefınle nerde olsa yaparsınn. hıc bunları sımdıden dusunmeee.

• komando olsa gerek doğudur büyük ihtimal... zor bir yer ısparta...

• ben dağ komando asteğmen olarak yaptım... Isparta'da verilen eğitim çok zordur , şimdiden psikolojisini hazırlasın... ama dedim ya ben dağ komandoydum , o yüzden piyadeleri tam bilmiyorum ama nereye düşebileceğini zaten abin acemiliği sırasında öğrenir... onu düşünmesin şimdiden... zaten sen de demişin vatanın her karışı bizimdir ve kutsaldır... inşallah sağ salim alnının akıyla askerliğini bitirip geri döner...

• Isparta büyük bir ihtimal Diyarbakır veya Şırnak'a gider. Yani üstlerine kölelik yapmadığın, kimsenin kafa ütülemediği, özgür hissedebildiğin bir bölgeye. Terör bölgesi olduğu için moralini bozma sakın hem önümüz kış hem de ard arda yapılan operasyonlardan sonra artık pek bir tehdir hali kalmadı terör örgütünün.

• ısparta doğuya gönderiyor ama askerliğini güneydoğuda sınır karakolunda yapmış biri olaraktan emin ol doğu batıdan kat kat daha rahat hiç değilse elimiz batıdakilerden farklı yerde :)) ama doğununda daha doğurusu güneydoğunun tek sıkıntısı görevler, görevden gelip duşa girmemle çavuşun banyoya gelip falanca asteğmenin timi hazırlansın göre çıkıyorsunuz demesi bir olurdu :))) doğuda da görev var tabi ama güneydoğudaki kadar sık yok..

• ıspartadakiler doğuya gidiyor sanırım. çünkü özal pkk ya karşı savaşsınlar diye oranın eğitim şartlarını geliştirmiş.

• vatan sag olsun demye alıştırkendini

• Allah kavuştursun en kısa zamanda sağ salim döner inşallah

• amin inşallah :) allah razı olsun

• Sanırım doğu olacaktır.

• Isparta 40. alay'da acemilik yapmış bir adam olarak söyliyeyim, direkt doğuya gidiyor.. Ohal bölgesine..

• ısparta dağ komando neresı olacağı bellı olmaz eskıdenmiş o direkt doğu dağ diolardı şimdi bilgisayar otomatık ayarlıo doğuda olabılır sınır da olabılır

• buyuk ıhtımal doguya gıdıcektır...

• nere çıkar hiçbir fikrim yok ama Türk kızının bu konuya böyle bakabildiğini görmek beni çok mutlu etti.Sevgilisinin veya bi yakınının askere gideceğini öğrendiğinde ''sen gitmek zorunda mısın? yaaa! bırak başkaları gitsin seni çok özleyeceğim keşke senin gitmemen için elimden birşey gelse'' diyenleride duyduğum için böyle bir yorum yaptım.

• bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır!

• ben eğirdirde yaptim usta birliği gezici tim komandosu sürekli intikal ve operasyon ağridaydim abin için üzüldüm ıspartada yapmasina :S Allah yardimcisi olsun % 90 doğuya düşer batiya düşmesi %10

• teşekkür ederim :) söylediklerinde sonuna kadar haklısın. vatan bizim namusumuz.

• sıkma canini abin bir şekilde orda başinin çağresine bakicaktir batida askerlik yapanlar askerlik mi yapiolar :D erkeğim diyebilmek için operasyona girmek lazim ölmek war dönmek yok bizde böyleydi biz öyle eğitim aldik abin hayirli bi asker olucak emin ol ben görevimi 2 yil önce benden sonrakilere devrettim o da ondan sonrakilere devredicek bu böyledir bizim için vatan bizim namusumuzdur abinle gurur duy... onu hep ara sor iyi mi kötü mü moral ver ona destek ol

• vatan sağ olsun

• ısparta eğirdir dağ komando ise büyük ihtimal doğu görevi verilir... yüreğini ferah tut sağ sağlim yapıp gelir, inşallah..

Kızlar Ne Diyor 3

• genelde doguya verıyolar :S :(

• Erkek arkadaşım kütahya dan batmana gitti :D

• büyük abim ıspartadan sonra mardine gitmişti :( sağ salim askerliğini yapıp döner inşallah

Yükleniyor...