• Sor
  • Bence

Lütfeen yardım edin !!Kapalıyım hem açılmak istiyorum hem istemiyorum

merhaba arkadaşlar ben kapandım ve kapanalı 3 ay oldu ilk başlarda çok mutluydum çok iyi hissediyodum kapanmadan önce de çok süslü çok havalı bi... Daha Fazla

En İyi Görüş

• .. zorlu çok çetin bir parkur bu alem.. herkes başlayacak bu maratona,ama herkes bitirecek diye bir kural yok.. sen çok büyük bir hedefe niyet etmişsin.. gözünü zirveye dikmişsin, bu dünyada ancak masal prenseslerinin , masallarda bile kavuşamadığı, sonsuza kadar mutlu yaşama hayaline , oynuyorsun, muhatap olduğun şeye dikkat et.. bunu kolay olmasınımı bekliyorsun..? allahın ayeti var.. bu mevzuyla alakalı.. bildiğim ve hatırladığım kadarıyla diyorki...: '' inananlar hayatlarında zor bir sınava tabii olurlar, inanmayanlar bu sınava tabii değildirler... bu dünya inananlar için imtihan yeridir.. fani ömrümüzü sermaye yapıp, baki alemi kazanabileceğimiz tek yer , burası, tek şans, şimdiki hayatımız... allah hepimize mukayyet olsun ellerimizi bırakmasın inşallah, kendi yoluna iletip o yoldan ayırmasın.. onun yolu üzere ruhumuzu kabz eylesin inşallah.

Erkekler Ne Diyor 19

• açıl ama saçılma:DD

• sen toplum baskısıyla yapmıssın. önce eski haline dön. sonra karar verirsin

• neden kapandın önce onu söyle?

• bir anda karar verdim galiba şimdi ne yapcagmı bılmedgmden gunlerdir uyuyamıyrm :(

• Öncekileri Göster
    • kimse kınamaz soranlarada denedim ama yapamadım dersin...bikaç hafta sonra unutulur bile merak etme sen...

• kapanmak için aile baskısı veya mahalle baskısı masalına inanan birinden beklenebilecek, klasik çağdaş ve uygar insan cevabı, ne saçma kapanmak.. açıl açıl..

• saçını açabilirsin sıkıntı yok

• bence ilk önce sen kendini bul özenti olmana gerek yok kendi düşüncelerinle ve hislerinle yürü sağdan soldan duyma alinti şeylerle hareket etme kapandim diyorsunda bunu kendin bile anlayamamişsin ki iyi mi değil mi diye olmak istediğin şeyi ilk önce bi düşün sonra kararini ver ne yapmaya karar bile verememişsin sen bu gidişle ne olursun bilemem Allah yardimcin olsun...

• kuran da kapanmak var ama başörtüsü değil arkadaşım belirli yerleri kapat der kuran, millet kafasına göre yorumluyor. başörtsü sebebi ise tamamen bir gelenek, başını örten namuslu da örtmeyen namussuz mu?

• ahzap 5. ayet ve nur suresi 31. lütfen emin olmadan yorum yapmayın.

• Öncekileri Göster
    • ümmetinin kadınlarına söyle,başlarını,boyunlarını örtecek şekilde örtsünler.. ... şeklinde bi ayet biliyorum, peygamberimize ( s.a.s.) hitaben söylüyor..

• bildiğinin cahilisin , zincirlerini kırıp gerçekleri görmekten uzak,yetersiz bi zavallısın..? başlarındaki örtüden bahsediyo... öküz olsa anlar ..

• kendi görüşün.. insan ne yapmak istiyorsa onu yapmalı.

• ne guzel yaw yazlari kapan kislari acil sacil oyuncak bu dimi ustu acik mercedes mubarek

• sen allah imanı taşıyorsan allah katında en güzelisindir

• şu an vesvese içinde olabilirsin. sakın seni aldatmaya yönelik sözlerle aldanma. kapanarak doğru bişey yaptığıunını farkında ol. ve bunu kimse için değilde allah rızası için yap. umarım bu şekilde kalmaya devam edersin. allah yardımcın olsun.

• herkoyun kendi bacagindan asılır acmak istiyorsan ac ama Allah korkumdan kapanacam diyorsan da Allahtan baska kimseden cekinme kapan derim ; şimdi sana ne desem sen içinden gelenı yapıcaksın umarım iyi olanı yaparsın ..

• Neden kapandın ? Tarz için mi FARZ için mi ? Bunu düşün kararını öyle ver bence. Bir de 2. şahısların laflarına çok aldırma. Kendin ol, kararını ver, yere bas ve yürü.

• walla helal olsun be adam benim yerime konuşmuş zaten yazmama gerek kalmadi :))

• birde şuanda üniversite 2.sınıftaym sınıf gecen sene benı acık gordu bu sene okul acıldıgından berı kapalı göruyo ve ben yıne acılmak istyrm insanlar çok kınar mı diye düsünmeden edemiyorum açılmayı istiyo gönlüm yarıyıl tatılını bekle boylelıkle cok dıkkat cekmezsn dıyorum kendıme ama ne yapacagımı bılmıyrm bı yandan da vıcdanım bı garıp..

• 3ay önce agustos sıcagında kapan bu kış sogugunda açıl dini açıdan kararsızsan bile böyle düşün yazı bekle ;)

• devrimler sancılı olur.. işin içine vicdan girmişse hayaller boş demektri.. vicdanın ne diyorsa onu yap eğer rahat değilse salla gitsin..

• allah rıazsı için kapanmalı insan onun emirlerine boyun eğmeli uymalı insan seni beğenen seven böle sevsin açılma

• düşünmeye başlamışsan açılırsın yine bu çocuk oyuncağı değil...

• kendını needn guzel hıssdemyıyorsun?* eskı resımlerıne bak zetn guzel odlgunu gor.. ve cıkar at basındakılerı...

• Bir tarafta kadınların hürriyetlerini elde etmelerine önayak olmuş, onları topluma mal etmek için çeşitli yollar öngören 3. kuşak feminizm, kendini dini vecibeler silsilesine teslim etmeni abes görüyor,Öte tarafta, en ufak hareketinde seni yakma tehdidinde bulunan bir inanç sistemi, zaten nereni kapatırsan kapat; seni yakmayı aşağı yukarı garantiliyor. Bu yakma sebeplerinde şu anda aklında olan şüphe unsuru da mevcut.

• senide prenses yaparlar sonra.. önce ananı bacını, aç, evlenincede karını açarsın amme hizmeti verirsin nasıl...?

• Öncekileri Göster
    • Kendi yorumunuzla kendinizi cevaplayın, zira gerisine tenezzül etme gereğini görmüyorum.

• sözün bittiği yersin...

Kızlar Ne Diyor 4

• Öncelikle neden kapandınız? Bilinçli bir şekilde kendi iradenizle olduysa ve manasınıda biiliyorsanız, bocalamamanız lazım.

• Kapaninca noluyor ne ifade ediyor cözememis biri olarak, icinden nasil geliyorsa öyle yap diyorum.

• Kapanıp açılmak çocuk oyuncağı değil arkadaşların iyi düşün demiş düşünmüş kapanmışsın şimdi açılırsan gelecek eleştirilere hazır ol.

• ne gibi eleştriler gelir?

• Hoş değil bence. Ben kapalı değilim fakat bir gün kapanırsamda tekrardan açılmam.
      Çünkü itici durur ve sanki imana gelip ateistliğe bağlamışsın gibi bi his uyandırıyo insanın içinde.
      Ama açılmayı kafana koyduysan fazla vakit kaybetme 3 ay bile uzun bir süre o yüzden insanlar kınayabilir gerçi umursama seni bilen biliyodur muhakkak :))

• yeni kapandığın için şeytan snn aklını çelmeye çalışıo bende kapalı bi bayanım çok zor dönemlerden geçtim ama emin ol böylesi daha iyi sakın açılma canm

• madem gizlisinde sana bi soru..? amaç ne neden başörtsü takılıyor?

• dinimzde örtünmek gerektiği için

• gizliye gerek varmıydı? Kapalı olmak g,zlenmeyi gerekli kılarmıki?

Yükleniyor...