Askerde telefon kullanılır mı?

nişanlım Şırnak'ta asker. ansekörlüde bi türlü sıra gelmiyo ve çok konuşamıyoruz. telefon kullanamam çok disiplinli burası diyo. gizli saklı kullanabilir mi? bu konuda tecrübesi olan var mı ?

Güncellemeler:
Güven konusunda bi şüphem yok arkadaşlar tecrübeli olan var mı bu konuda demek istedim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• abim askerdeyken nişanlım var dedi komutana .Denetlemede üstün başarıdan dolayı bişi demediler abime :) rahat rahat konusrdu.:)

Erkekler Ne Diyor 18

• şırnkl uluderede yaptım sürekli cebimdeydi tel bitek nöbetteyken kızıyodu komutanlar nöbette konuşmayın keklik avlanıyoz sonra diye :))

• doğuda telefon serbest degıl ama cokta katı degıller bende sırnakta yaprtım gunde 2 saat tel de konusurdum

• askere yeni gittiyse zor ama biraz zaman olduysa gideli ortamı artık öğrenmiştir gizli saklı kullanır...

• abim kullanamıyodu onun zamanında yasaktı ama şimdi izin verirler herhalde bilmiyorum yada en azından kritik olmayan yerde verirler

• telefon yasaktır ama bazıları kaçak olarak kullanıyor. eger kullanırken yakalanırsa tutanak yer 20 gun cezaya gıder anlayacagın askerlıgı 20 gun uzar. cezada oldugu yerde 20 gun sadece hafta sonu cumartesı ankesorlu kullanabılır. oda cok zor.

• hakkari'de yaptım askerliğimi bizim orada bi' türkcell çekiodu.. ( amacım türkcell'i reklam etmek değil) şırnak'ta çeker mi bilmiyorum..

telefon herkes kullanır, komutanlarda bilir kullanıldığını ama pek üstüne düşmek istemezler.. çnkü g.doğuda heleki karakolda askerlik yapıyorsan silah'ın her daim yanında olur, mühimmatıylaa birlikte.. yani asker psikolojisini bozmamak için pek üstlerine düşmezler.. (askerde komutana silah çekenleri gördüm)

kısacası kullanılabilir..

• hepsı got korkusu kardaş

adam askerıyle enseye tokat göte parmak

• leen adamın komutanı izin vermemişken bizden istersin hicaseti...

• bak kardeşim bu olay yer mekan olarak değişkenlik gösterir. ben hem alay komutanı şöförü hemde karargah askeriydim. bana atış serbestii hertürlü... ama seninkisinin durumu nedir ne değildir kendisi daha iyi bileceeedir..

• ne alaka yahu tecrübesi olan var mı dedim ben

• şırnakda yapıyor askerliğini kulanabilse kullanır zaten sen güven sevdiğin adama oda konuşmak istemez mi sanıyorsun seninle ailesiyle. Kimi yerlerde izin vermiyorlar gerçektende doğru telefonları dinliyorlar buda ciddi sorunlar doğuruyor sabret biraz daha ayılı gün geçiyor

• güven konusunda şüphem yokki. riske atmak istemem onu. sabır sabır artık

• ben tunceli ovacıkta komando olarak askerlik yaptım,görev ve operasyonlara çıkmadıgımız zaman koguşta bile kullanıyordum tlf ayrıca kullanmasa bile komutanların kendisi veriyor ailenizle veya sevgilinizle konuşmak istiyorsanız gelin söyleyin diye.

• orda rütbe ayrımı yokmuş dediğine göre. onbaşı zaten komutanlar da bayağı yakını. neyse ilerleyen zamanlarda görücez artık. çok teşekkür ederim cevaplarına.

• yeni oldugu için en alt devredir haliyle ve alt devre oldugu için telefon kullandırtmıyor olabilir üst devreleri ve bunuda sana söylemiyor olabilir gururuna yediremeyip bence alt devre oldugu için üst devreler telefon kullandırtmıyor büyük ihtimal ama bunu söyleme ona.

• yok okudum da çoğu kişi aynı şeyi söyleyince güncelledim. askeriyenin içince olduğu için kullanamıyor sanırsam. askesörlü var diye. bi de yeni o da olabilir.

• Öncekileri Göster
  • rahatlıkla kullanır

• Şırnak ta asker olan nişanlına inanmalısın. Aşk inanmakla başlar. Şüphe insanı kaybettirir.

• hımm peki teşekkür ederim.

• sorun yok o halde. askerde erlerin cep telefonu kullanmaları kural olarak yasaktır.

• bi şüphem yokki. sadece bazıları rahat kullanıyo ondan sordum riske atmak istemem ki onu

• askere daha yeni gittiyse raconları öğrenne kadar biraz görüşme sıkıntısı çekmeniz normal. ankesörlü de inanılmaz kuyruklar olur zaten, cep telefonu sokabilmesi için biraz ortamı tanıması, alışması, raconu öğrenmesi lazım. bi süre sonra çözer olayı daha sık konuşursunuz

• Benim tanıdıklarım kullanıyodu ama komutanlarının haberi vatdı gerektiğinde alıp arıyolarfı iş komutanları bağlamakta

• onbaşı kendisi 2 ay sonra çavuş olacakmış alt birim geldiğinde. belki o zaman kullanır.

• bende 99 yılında şırnakta madende askerlik yaptım benim zamanında bile bizim cep telefonumuz vardı...sanki biraz gizem yaratmaya çalışıyor gibi ama doğuda askerlik yapanların telefon konusund asla sıkıntısı olmaz hele bu zamanda ...

• inşallah bakalımm

• yeniyse usta askerlerden biraz az fırsat bulabilir...ilerleryen zamanlarda gör bak cepten arayacak seni...

• disiplin çok öyle bi riske giremem dedi ama bilmiyorum ilerleyen zamanda ne olur.

• Kendini riske sokmasın.

Millet boşuna mı bekliyor telefon sırasında.

Ceza alır sonra.

• Ne demek, rica ederim.

• haklısın. teşekkür ederim.

• Boş ver bazılarını.

• Öncekileri Göster
  • Askerliğini yaktırma çocuğun

Bekle .

• Tamam

• hayır kesinlikle o tarz baskı yapmam zaten. sadece meraktan sordum yahuu

• Heryer aynı değil sakın ola çocuğa o kullanıyor bu kullanıyor sen neden kulanmıyorsun lafı etme

Zaten şırnak , kelle koltukta. Az bekleyiver

Bizim de serbest gibiydi telefonlar , ama yan ilçede adamın telefon yüzünden askerliği uzadı .

Komutana göre değişir herşey.

• Öncekileri Göster
  • kullanır ama şırnakta biraz risklidir kullanması rütbeliler yakalarsa Tabii adamına göre değişir bu ÇOk fena tokatlar nişanlını .

• onbaşı çavuş astek bunlar kullanır sıkıntı olmaz kolay kolay tabii seviliyorsa

• onbaşı orda zaten. bazıları rahat kullanıyo meraktan sordum ya

• kullanması yasak ama denetimler eskisi kadar sık değil çoğu yerde gerçi şırnak diyorsun orada gene aynıdır riske girip saklasa yapılacak bir aramada askerliğini yakar

• kullanabilme şansı var ama riskide var onu göze alıp alamamayı ortamına göre kendi ayarlar emin ol küçük bir ihtimali bile olsa alır çünkü patlıyordur orada sıkıntıdan

• başkaları rahat kullanıyo ondan sordum. askerliği yansın istemem tabi.

Kızlar Ne Diyor 7

• Kullanan kullanıyor gizliden.

• bu konuda her birlik birbirinden farkli, kimisi cok rahat (knock on wood <3)

ama kimileri daha sıkı olabilir. bir de ustune gitme belki surekli kart alacak parasi yok ya da atiyorum ailesini falan da ariyor, amma anlayışsızsın.

• Rahatça arıyor erkek arkadaşım oda şırnakta şuanda.sürekli mesajlaşıyoruz.

• hadi yaaa. kıskandım hee:(

• Benim sevdiğimde doğuda askerlik yapıyor beni hep telden aradı :D Kullanıyorlar artık.

• benımde kardeşim asker 8ay oldu gideli kullanıyor. ilk 3 ay kullanamadı ama şimdi çok rahat. belkı şırnakta çok sıkıdır böyle şeyler ama bimiyorum

• hayır daha rahat kullanırlar,kardeşinde en alt devreyken üst devreleri kullandırmamıştır sonradan kullanmaya başlamıştır :D.

• oo bizim arkadaşların bütün nişanlıları kullanıyodu :D

• Kullanamnaz. Onun dışında dediği gibi sıra olur,sıra gelsede acele ettririler herkese yetmiyor zaman. Telefonu içeriye rahatsa alır o da usta birliğinde gizli gizli.

Yükleniyor...