• Sor
  • Bence

Ay'ın dünyaya yaklaşımının bize etkileri hakkındaki düşünceleriniz?

Ay dünyaya çok yaklaştığı sıralarda insanlar daha çok kavga eder daha agrasif olurmuş. Ayrılıklar daha çok bu dönemde başlarmış. Siyasetçiler sert... Daha Fazla

Güncellemeler:
bu ödev falan değil. bu kadar kolay ödev olmazdı zaten. televizyonda duyduğum birşey fikirlerinizi merak ettim sizleri etkiliyor mu mesela bu dönemler?

En İyi Görüş

• Ben kendimi çok iyi hissediyorum...

• çünkü sen erkeksin :) ay bayanları güneş erkekleri etkilermiş şimdi ay dönemi

• Öncekileri Göster
    • Allah sevgiline sabır versin :))

• banada kendime dayanma gücü versin Allah amiiinnn :D

Erkekler Ne Diyor 6

• herhangi bir gözlenebilir etkisi bulunmuyor bilimsel kayıtlarda...rahat olun...

• kıyamet gelse de kopsak demek istiyorum... ahaha :)

• yokk ben istemiyom :D

• isteyeceksin uleeeennn :))))))

• vııışşş :D

• Deprem geliyorum diyor bence

• Dünyaya etkisidir. Merkür gezegeni büyüklüğündeki Ay'ın, Dünya'nın dörtte biri kadar bir yarıçapı, sekizde biri kadar kütlesi ve altıda biri kadar, kütle çekim kuvveti vardır. Dünya'ya olan uzaklığı, yörünge hareketi boyunca farklılık göstermektedir. En yakındayken; 345,400 km, en uzaktayken; 406,700 km dir. Dünya çevresinde, az miktarda eliptik olan yörüngesini; 27 gün, 7 saat ve 43 dakikada tamamlamaktadır.Yıldız hareketlerine göre, ortalama Güneş zamanı cinsinden hesaplanan bu süreye, bir yıldız ayı adı verilir. Ay'ın, hafifçe eğimli olan kendi ekseni çevresinde, dönüş süresi de, bir yıldız ayına eşittir.Ay'ın, Dünya'dan gözlemlenen bir Ay fazına tekrar dönebilmesi için, 360 dereceden biraz daha fazla yol alması gerekmektedir. Dolayısıyla, bir "Ay ayı" yaklaşık,"29,53 gün"dür.Ay, bu süreyi tamamlarken; bir yörünge izler. Bu yörünge, adeta kurumuş hurma dalı eğrisinin, eğriliğine benzer. Yani Ay'ın, bu halden hale girerken izlediği; 29,5 günlük yörüngesi, Dünya yörüngesini keser ve hurma dalı gibi kavis çizer. Nitekim Kur'an da, Yasin Suresi'nde, bu durum şöyle ifade edilir:Biz, ona(Ay'a), menziller(haller) takdir ettik, ta ki, kurumuş bir hurma dalına benzer bir yol izleyinceye kadar.

• hayır ben dünyayla ayı sormuyorum bize olan etkisi.bizi sinirli yapıyomuş.bu sizlerdede oluyomu diyorum.

• o yusden mı sınırlıyım ben :D

• bilmiyorum :D

• dönem ödevinin bize mi soruyorsun demek geldi ilk okurken soruyu

• hayır bu televizyonlarda söyleniyor hep.ordan duydum.ödev falan değil.

Kızlar Ne Diyor 3

• hımm bugün sinirliydim ayın etkisi mi acaba?

• olabilir valla..

• dolunayda benim hep başım patlıycak gibi ağrır...evet inanırım böyle olaylara...

• evert bende inanıyorum çok stresli oluyorum

• Öncekileri Göster
    • uçmak kötü mü keşke bende uçsam:)

• kasırgayı bana neden gonderıyorsun ozaman... benım kanatlarım var zaten bı kafamdakı halka eksık... anladiiin...

• Doğru olabilir.Nasılki bazı havalarda sinirden çıldırıyoruz yok yere insanların kalbini kırıyoruz.Bunun da davranışlarımız üzerinde etkisi olabilir tabiki...

• evet bencede..

Yükleniyor...