• Sor
  • Bence

Dershaneler kapatılsın mı sizce?

Bayadır siyasette konuşuluyor, sizce dershaneler kapatılmalı mı? Kapatılması doğru mu?

Anket Sorusu

Güncellemeler:
Gayet güzel cevaplar geliyor hangisini en iyi cevap seçiceğimi şaşırdım

En İyi Görüş

• Türkiyede dersanecilik bitmez çünkü dersaneciliğin kaymağını fetoş yer tayyibin amacı bir düzenleme yapıp bu kaymağı sürekli hale getirmek istemesi gerçekten dersaneleri kapatmak isteyen komple bir eğitim reformu hazırlar...

• Sadece Fetoş dershaneleri mi var memlekette?

• Öncekileri Göster
    • Ne yazıcam hepsini söyle tek tek...Ben araştırma özürlüsüyüm.

• +1. Zaten dershaneleri kaldırsa Atatürkçü düşünen kuruluşları kaldırır eminim. Fetoşunkilere karışamaz.

Erkekler Ne Diyor 20

• Hayır Hayır

• A: Hayır

• Evet ama bunu AKP istiyor diye değil... Çocuklar okuldan çok dersaneye gidiyor diye istiyorum...

• Dershaneye gitmesi gereken gitmeye ihtiyaç duyan o kadar kişi varken neden kapatılıyo ki :S

• Politik zırvalıkları bir kenara bırakıp tamamen eğitim adına düşünmedikçe zaten bu sorunun altından kalkmak mümkün olmaz. Gönül ister tabi ki hiç bir öğrencinin sınavı kazanma adına okuldan ve okuldaki öğretmenlerinden başka desteğe ihtiyacı kalmasın. Hatta gönül ister ki bu öğrenciler yarış atı gibi oks,ygs,dgs,üds,kpss sınavlarına sırayla girmeyip kendi yeteneklerine göre yetişseler. En iyi cevaptaki arkadaşımın dediği gibi yeni bir eğitim reformuyla hallolacak işler bunlar fakat siz de takdir edersiniz ki bu hiç basit değil, başlıca devrim denilebilecek bir eylem olmalıdır yani. İstanbul'un merkezinde özel bir liseye giden arkadaşımız ile Tunceli'nin Ovacık‎ ilçesinde düz liseye giden arkadaşımız aynı YGS sınavına girecekse Ovacık'lı kardeşimizin 'imkanı var ise' (bu apayrı bi parantez tabi) ondan biraz daha fazla destek alması yadırganamaz bi durum.

• kapatılsın Devlet belki üzerine düşen görevi yapar da, eğitmde ki eşitsizliği düzeltir belki

• Kesinlikle kapatılmalı.. Dünyada aynı sistemle çalışan bir ''gelişmiş ülke'' örneği yok..

• B: Evet kapatılmalı.

• kapatılsın kapatılsında nasılkı tekelciler çalışmıyor öylede devlet memuru öğretmelerde gerçek vermesi gerekeni vermiyor ve ösym de devlet okullarında verilen bilgilerin %10 bile sormuyor zaten dersaneleri ayakta tutan ösym onların verdiği derselrden sorduklarından okuldaki müfredattan yok denecek kadar az soru çıkıyor bunu kimse dile getirmiyor nedense?

• bence kapanmasın sınava hazırlanıyorum kapatılırsa seneye ne yaparım

• okulda eğitim yokki o ortam olsa kapanır ama çoğu hoca geliyo kitaptan yazıyo gidiyo anlatmıyolar

• garibanin çocuğu okula cebinde harçlık ile gidemezken adam varini yoğunu katip 1 sene dershaneye gönderiyor çocuğu çalışıyor kazaniyor , zenginler gibi 4 sene senesi 30 binden eğitim alamiyorlar , kapatılmasın. Vesselam.

• dersanelere verilen para ile her yıl 10 tane yeni üniversite açarsın, gençler en azından meslek sahibi olur. kapansın bence. kapatılmasının Gülen cemaatine bir zararı olmaz. onlar dersaneleri anında özel okul ya da üni yaparlar merak etmeyin.

• Bu sektörden ekmek yiyenleri tümüyle istihdam edecek eşdeğer bir sektör yaratılırsa neden olmasın .

• Evet..kapatılsın..eğitimi ticarete dönüştürmeyi doğru bulmuyorum

• teşekkür ederimm..

• sen istiyorsan yakarız bileee gızz.

• Evet kapatılsın. Kimse okulları takmıyor. Parayla dershaneden daha kaliteli eğitim alıyorlar. Bu bağlamda okullardaki eğitimler daha da kaliteli hale gelmeli, gençler deshaneye gitmeye tenezzül etmemeli.

• sana ne yararı olcak o guzel kafana takma bunları... alan memnun satan memnun bosverrr

• Tamam güzel soruyorsun da siyasi yönünü belli etmeseniz objektif olarak baksanız biraz da herkes keyifle sorunuzu cevaplar.

Kızlar Ne Diyor 12

• okullardaki ders sistemi değişmeli sonrada dershaneler kapatılmalı.. ama nerde

• bence kapatılmamalı ihtiyaç var ki dershaneler var az parayla çok ders alıyorsun

• özel okul diyorsunuz ama özel okulla dershanelerin parası aynı değil

• Kapatılırsa belki okullardaki eğitime daha çok özen gösterilebilir.Şimdi öğretmenler ne de olsa çocuklar dershaneye gidiyor diye görevlerini iyi yapmıyorlar.Ama kimse onların kaybolan vakitlerini ve ailelerinin yaptıkları masrafı düşünmüyor.

• okullarda adam gibi eğitim verselerdi ''dersane'' kavramı ortaya çıkmazdı tayyip gündem oluşturmaktan başka bişi yapmıyo bu kadar dersaneye kafa yorcağına doğuyla ilgilense terör sorunu biraz çözülürdü belki

• Hayır tabii ki. Dershanelerin kapanması için öncelikle eğitim sistemini düzeltmeliler, sonra ne yapyorlarsa yapsınlar. Milli Eğitim kitaplarına yazmadıkları bilgiden soru soruyorlar en basitinden, dershaneler olmasa öğrenciler bunu nereden öğrenecek? Mesela biyolojide absisik asit hormonnudan soru geliyor, ama MEB kitabında böyle bir şeyden bahsedilmiyor bile. Bir türlü düzeltemediklerini eğitim sistemini bir kenara bırakacak olursak, atanamayan binlerce onbinlerce öğretmen varken bir o kadarı belki daha fazlası işsiz kalacak. Sen önce bir atanamayanları ata bakalım, sonra düşünürsün yeni işsiz öğretmenler yaratmayı. Olmaz öyle şey.

• Kapatılması çok saçma

• evet kapatılmalı bence.

• Kapatılsın! ve sınav sistemi buna göre düzenlensin tabii ki.

• aralık 2012 de dunyanın sonu gelecek :))))))))))))))))

• bir bölgede özel sektörlerin yoğun olması kamunun ne denli işlevsiz olduğunu gösterir. devlet okullarının böyle devam edeceği için özel okullar patlama yaşayacak..malumdur özel okullarda bedava not dağıtılır e bir de devletimizin sınavları kaldırma gibi bi düşüncesi var. büyük oranda haksızlık olacak.bugünki eğitim konumundan daha kötü olacağından hiç şüphem yok. bence kaldırılmasın..

• Okulları kaliteli hala getirsinler önce , otu boku öğretmen yapmasınlar da ondan sonra dershanelere saldırsınlar...Millet neden dershaneye gidiyor? Okuldaki eğitim yetersizliğinden..

• Aynen öyle

• Öncekileri Göster
    • araştırabilirsin demiştim o kadar iddalı olmasam neden yazayım lütfen van minüt van minüüt :)

• aramaya google ile başla dikkatli araştırırsan ilgili kaynaklara götürecektir seni

• Evet

Yükleniyor...