İslama uygun yaşamak isteyenlere git arabistanda yaşa diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

doğrubiryolvar
Fransa da Peçe’li bir bacımız süper markette alış-verişini bitirdikten sonra ücretini ödemek için sırada bekler…
Birkaç dakika sonra sıranın kendisine gelmesiyle kasiyere doğru ilerler…
Kasadaki bayan tesettürsüz bir müslümandır…
Bu bayan çarsaf’li peçeli bayanın eşyalarını birer birer kasadan geçirmeye başlar, bir müddet sonra müşterisine kendini beğenmiş bir uslubla,,
“Bizım bu ülkede birçok problemımız var ve senin peçen de bunlardan biri…
Biz gurbetçiler ticaret için buradayız, dinimizi veya tarihimizi göstermek için değil…
Eğer dinini yaşamak ve çarsafını giymek ve peçeni takmak istiyorsan, Arab ülkene geri dön, orada ne yapmak istiyorsan onu yap…
Peçe’li kardeşimiz elindeki poşetleri yere koyarak yüzündeki örtüyü kaldırdı…
Kasiyer bayan tamamen şok halindeydi, Sarışın ve mavi gözlüydü ve şunları söyledi
” Ben bir Fransızım, Arap değilim, hele bir göçmen hiç değilim…
Bu benim ülkem ve İSLAM BENİM DİNİM
Siz müslüman doğumlular, dinlerinizi çıkarlarınız uğruna sattınız ve bizde onları sizlerden satın aldık der…
İslama uygun yaşamak isteyenlere git arabistanda yaşa diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?