• Sor
  • Bence

Bir dahaki seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?

arkadaşlar birbirimizi kırmadan soruya cevap verirsek sevinirim. ülkemizde siyeset konuşmak suç gibi algılanır hale geldi, insanlar hep korkutuluyor o yüzden ortamı germeden anketi oylarsak bu konu hakkında bilgi sahibi oluruz.

Anket Sorusu

Güncellemeler:
herkes görüşünü yazmış bende yazayım
akp = link
chp = link
hepar = link

benim oyum hepara, tarihe de baktığımızda bu milleti her zaman en kötü günlerinde askerler kurtarmıştır. heparın bu oynanan oyunlar karşısında duruşu nettir. keşke deniz baykal genel başkan olsada chpye oy verseydim.. ama şuan baykala düzenlenen komplo kasedi ile bunu engellediler.
kardeşche; arkadaş özgürce düşüncesini dile getirmiş işte ama ben bu düşüncesini kabul etmedim. herkesin her düşüncesini kabul etmek zorundamıyım? heleki pkknın siyasi kolunu asla kabul etmem.

ben burada hayır sen bunu düşünemezsin mi dedim arkadaşa? ya da bir eleştiri geldide eleştiremezsin mi dedim? dikkat ettiysen arkadaşın eleştirisine karşılık bende düşüncemi dile getirdim.

asıl amacın bu kişinin nasıl bir açığını bulurum derdindesin. ne konuştuğumuzu bilelim şimdi !
kardeşche; hem cevap yazıyorsun, hem eleştiriye açık olmamı söylüyorsun, hemde engelliyorsun, neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorum. tahammülsüzlüğün seni bu kadar mı çıldırtıyor?

Buradan tekrardan yazıyorum, bdp bir siyasi parti değildir, pkk ile belgeli görüşmeleri vardır, dağa çıkan kürt vatandaşlarımızı asker alma merkezi gibi çalışmıştır, bu şerefsizlerin partisini siyasi örgüt olarak kabul etmem, terör örgütüdür ötesi yok.

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Chp başa geldi mi¿Mhp başa geldi mi¿Akp başa geldi mi¿ Geldi.. ne verdiler bu memlekete¿ Chp teröristlerle ittifak yaptıMhp terörist başının kellesini kurtardıAkp özelleştirmedik yer bırakmadı (halinden memnun olan %49 kasaplık kesimden değilim)Geriye ne kaldı☺

Kızlar Ne Diyor 19

• Mhp şaşmaz bende müdür..

• Chp'ye veririm akp almasın diye.

• BDP neden yok ?

• bdp cız çünkü:)

• Öncekileri Göster
    • askere kurşun sıkmış kimin oyuyla , kaç kişinin oyuyla gelirse gelsin , gidip sarmaş dolaş olamaz hainlerle daha ne gerekiyor törörist eşittir milletvekili siyasi olgunluk sizde olsa o silahı indirirsiniz elinizden...sen gel askerime kurşun sık sonra o oyları kim nasıl topladı diyerekten kendini üste çıkar midesizler...

• terörle siyaset olmaz. bunları parlementoya sokanlar da, o partiye oy verenler de suçludur benim gözümde.

• hçbirine...

• şimdi buraya kendi görüşümüzü yazıcaz ve kendini bilmez iki-üç tane densiz gelip - vericek veya eleştiride bulunacak.. ne gerek var. Herkesin görüşü kendine

• anket yapmamın sebebi isteyen ankete katılıp geçsin diye. sende öyle yap ;)

• Öncekileri Göster
    • aynen klavye artistliği bence :D

• :D:D

• C: Mhp

• E: Hiçbiri. Oy kullanmayacağım. Oy vermeye değer bir parti yok çünkü.

• kullanılmayan oylarda akp ye gıdıyor..

• Öncekileri Göster
    • En büyük vatandaşlık hakkından vazgeçersen kim senin yerine senin sözünü söyleyecek?

• Kimse benim sözümü söylemediği için vazgeçiyorum zaten. Bu güne kadar oy verdim de benim sözümü söyleyen oldu mu?

• Her ne kadar cahil cühela kesimleri sen saf Türk değilsin milliyetçilik mi yapıyorsun demiş olsalarda oyum MHP'ye.

• Ne mutlu türküm diyene

• Aynen. =)

• NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ...

• hepsinden birşey olmaz ama mantığım bana mhp diyor. büyük ihtimal mhp.

• 99 ' u goz onune getir yasın kac bılmıyorum ama...

• Öncekileri Göster
    • saygılar fikirlerine...

• :) açıkçası benim için karşımdaki akp veya bdp ye oy vermesin yeter saygı duyarım ama bunlara saygı duyamam ülkeyi bölmek amacındalar. iyi akşamlar

• e hiçbiri :))))))))))

• Güzel bir ütopya aynen devam et.

• biz ve bizim gibi insanlar yaşadıkça bu ülkede terörizm galip gelemeyecek, arkanıza amerikayıda alsanız, biz bi kaç çapulçudan korkmayız! hükümetimiz bu çapulculara ortam sağladı diye kendinizi bi şey sanmayın. bu zihniyetteki insanlar kaybetmeye mahkum kalacaktır. tarihte ermenilere bakın biz ayrıyız diyorlardı, araplarda öyleydi.. şimdi ise göremezsiniz. yakında bi kaç çapulcu susacak ve yerine oturacak(teröristleri kast ediyorum) bu çapulcular ütopyada dolaşıyor olmayacak işin peşindeler

• :):)

• Tayyip bağnazına, Kemal kılıçdaroğlu vasıfsızına ve Devlet Bahçeli eziğine vermeyeceğim kesin.

• en azından kime vermeyeceğimizi halkca anladık sanırım..

• seni yılın iyimseri seçiyorum :) o dediğin türkiye için geçerli değil arkadaşım maalesef. cahil adamın altından donunu alsan yine de 'ama onlar müslüman' diye onlara verecek oyunu, en azından %40'ı. hepsi cennetlik hepsi.

• Oy verdiğim parti şıklarda yok.

• belirtebilirsin burada.

• Belli zaten.

• chp

• bir de üstüne artıladım

• ver artılarımıu eksilerimi hep baraber çayıra çıkıcaz

• Akp herzamankı gıbı

• 10 yıldır yaptıkları tek elle tutulur sey ozel hastanelerı halka acmak oldu..10 yıldır benı oturtsalardı o koltukta bundan kotusunu yapamazdım

• tabii canım dile kolay gelır herseyı yaparsınız siz :)

• du bakalım.

• Akp

• o halde eksiledim

• D ye kaydırdım.

Erkekler Ne Diyor 28

• Chp ve Bdp aynı parti olduğu için onlardan başka herhangi bir partiye oy verebilirim.

• Siyaset sorularından nefret ediyorum burada yasak diye biliyorum modlar uyuyor herhalde.

• Chpbu soru elli kere soruldu, ana haberde bile buradaki kadar seçim muhabbeti çıkmyor, hatta mecliste bile konuşulmuyor eminim.

• son kararım, mhp :D

• eksini geri iade ettim.

• eksilere nanik

• oy vermeme hakkımı kullanacağım bu seçimlerde

• Cumhuriyet Halk Partisi

• Akparti tabiki.

• Öğretmenlere, işçilere ve emeklilere verdiği değer ve gösterdiği özenden dolayı oyumu CHP'ye vermeyi düşünüyorum. Sonuçta öğretmen olucaz ;)

• parti tutmuyorum kim bu vatana sahip çıkarda bayrağa sahip çıkarsa o gelir umarım

• Chp ye verıcem..en azından Cumhuriyet emin ellerde olur..bop'nin şakşakcısı olmak ıcın kurulan bır partı degıl..tarihi,kökeni belli.. baraj altında kalan oyların da akp ye gıttıgını bılmeyen arkadaslar var malesef .. tum akp karsıtları chp-mhp de den baska partiye vermese yıne akp ıktıdar dahi olsa tek basına iktidar olamaz..

• bence bizi bitiren bu korku oylar boşa gidecek korkusu. herkes korkmazsa asıl oylar o zaman boşa gitmez. chpye oy vermekte özgürsün ama şu videoyu izlede oyunu veriyorsan öyle ver link

• Öncekileri Göster
    • asıl sımdıkıler asıkar.referandumla hsyk yı ele gecırdıklerınden berı tum yargıtayı badem bıyıklılar sardı..heryerı orumcek surusu gıbı sardı amerıkan kopeklerı..al sana tayyıbın sozu ""Modern bir İslam devleti olarak Türkiye, medeniyetlerin uyumuna örnek olabilir"acıklayayım sana bu sozde ne sakınca oldugunu..laik ülkelerde devletin dini olmaz,kişilerin dini olur..basbakanın bundan bi haber malesef.."Elhamdülillah şeriatçıyım""bu da basbakanının bır baska sozu..100 örnek daha bulabılırım..

• sozlere bakma şeriat var mı memlekette 10 sene oldu geleli bu ulkede hrıstıyanı musevisi var mı gıkı cıkıyor mu cıkmıyor evet yuzde 99 u musluman olan memleketımız modern ıslam devletı olma yolunda ılerlemelı bunun sakıncası yok kendıne ıyı bak düşüncene saygılar...

• kardeşim birde diğer şıkkı ekle bence

• ühh bu yorumun neyi 4 eksi aldı be veren arkadaşlar söylerse sevinirim anlamadım çünkü

• Öncekileri Göster
    • Hahaha ne güldüm ya :) bakma sen bunlara kardeşim çoğu çocuk bunların

• yok be kardeşim hani düşünüyorum yanlış bişi çıkıyopr mu yorumdan die oda yokda önemli de değil vardır bir bildikleri herhalde

• Osman Pamukoğlu

• çoğu kişinin hazmetmesini ve saygı duymasını bu sitede bekleme ülkenin karakter proflini de aşağı yukarı yansıtıyor site fikrini söyle umursama millet ne demiş , gülmüş , küfür etmiş salla gitsin emin ol yarısı siyasi terimlerin açıklamasını yap desen bi bk anlamaz :))

• soruyu niçin sordunuz? fikirlerinizi dayatmak için mi yoksa fikir sahibi olmak için mi?

• fikir dayatma söz konusu değildir. insanlar düşüncelerini özgürce dile getirme hakkına sahiptir. burada herkesin bir fikri var, herkes eleştiriye açık, fikir sahibi olmalı, demokrasi budur. kimseye fikir dayatmadım fikirlerimi gerekçeleriyle söyledim. ayrıca sayfanın geneline bir göz atınız, herkes bir şeyler söylemiştir tek ben değil ki bu da gayet doğaldır. ha şöyle bir şey olsa hayır buna oy vereceksiniz demiş olsam haklısın ama hep bu partiye oy verirken bir daha düşün diye yazdım.

• ''kabul etmiyorum, bdp bir siyasi parti değildir'' ile ''insanlar düşüncelerini özgürce dile getirme hakkına sahiptir. burada herkesin bir fikri var, herkes eleştiriye açık, fikir sahibi olmalı, demokrasi budur'' arasında dağlar kadar fark var kendinizle çelişiyorsunuz, farkında mısınız? bir dediğinizi, bir dediğinizi tutmuyor !

• ce-ha-pe CHP uzattimki kisa demesin

• hiçbirine oy yok

• Sandığa gitmeyenler partisine

• Bir partide ve ülke yönetiminde liderin rolü çok önemlidir ... Akp ' de değişecek olan genel başkana bakacağım kafamdaki iki üç kişiden biri gelmezse boş oy atacağım başka da parti olmadığına göre olay açıktır benim için...

• Son dakika golü atacağım.

• başka seçenek yok mu :) :)

• doğru düzgün duruşu olmayan insanların dolu oldugu bu sitede , gelecekleri için ülkeyi yönetecekler partiyi bile neden seçtiğini bilmeyen anlamayanların sürü ile oldugu bu sitede , oy vermicem diyerek sanki bir halt ediyormuş edasıyla konuşan insanlarla dolu bu sitede bu sotu sürekli tekrar eder durur. soran senin baykal dediğin adam chp yi bu duruma düşüren ikinc parti kalmaya razı imajı çizen amerikanın kendisini başbakan yapmasını bekleyen adamdan başka biri değildir. kendi düzgün bile olsa kurmaylarını bile doğru dzgün seçemeyen bir adam ülkeyi yönetemezdi. hepar dediğin parti sadece pkk düzenine karşı oyun kurgusu yaparak oy almaya çalışan ve mhpnin oylarını bölmek için birilerinin güdümüyle kurulmuş partidir biraz büyük resmi görmeye çalışın artık.oyum chp ye

• hepar pkk ya oyun kurgusu yaparak oy mu almaya çalışıyor :D ayrıca mhp nin oylarını bölmek için böyle bir şey kim yapar? akıl var mantık var yahu.. zaten mhp kendi içinde oylarını kaybediyor. bahçeli o partiyi sırtlanamıyor, bir insanda vicdan olur, yapamıyorsan çek git ey bahçeli, vicdan yok mu sende. mhp için ayrıyetten bir şeye ihtiyaç yok.. ayrıca soruyorum kılıçdaroğlu bölünmeye destek veriyor. tükürdüğünü yakıyorsun
      link

• verdiğim videoyu izlediysen osman pamukoğluna sorulan soruda, sizin için ülkede en önemli mesele nedir sorusuna; ekonomidir diyor. ki gerçektende öyledir. mustafa kemal atatürk ne diyor: tam bağımsızlık sadece ve sadece ekonomik bağımsızlıktan geçer diyor. bir ülkenin ekonomisi çok önemlidir. pkk konusuda bu ülkenin illet konularından birisidir. tabiki böyle bir insan pkkya karşı sert tepki verecek. önce bir şeyi bilmek gerekir. sonra yorum yapılmalıdır. gördüğün gibi heparın asıl işi pkk değil.

• Bu sitede chp nin fazla çıkması çok normal. O aşktan o aşka koşan insanlardan başka bir şey beklenmezdi zaten..

• Allah askı olan ınsanlar akp ye verır oy .) kul hakkı yıyen partıye, dini sömüren partiye, kendı ogullarını mılyon dolarlık sırketlere hıssedar eden partıye?

• Öncekileri Göster
    • Aylin, Kürtlerden dolayı mı? Yuh.

• evet ben kürtler konusunda bu hükümetin bütün politikalarını başarısız buluyorum chp ye de kalsa özerklik olsun yine bu konuda en net tavır mhp den geliyor. tek dil tek bayrak

• BSG'ye oy vericem. Bi s*ktirolup gidin partisi. Partisiz düzen kurun

• partisiz nasıl cumhuriyet olucak ?

• Öncekileri Göster
    • tatlı rüyalar ;)

• Partilerin olduğu yerde özgürlük olmaz, özgürlüğün olmadığı yerde cumhuriyet olmaz.

• hiçbirine. hiçbiri benim oyumu haketmiyor.

• niye eksiledinzi ki, partilerin hiçbirine inanmıyorsam bu benim kabahatim mi

• CHP diğer partileri de ekleseydin ankete aslında

• Mhp nin işi bitmiştir son kongre son şanstı yalama delegeler teşkilata rağmen gene bahçeli dedi mhp barajı geçemez chpnin oyları düşer kemal yalandaroğlu bdp nin yoluna çoktan girdi 6 okun milliyetçilik ilkesini yerle bir etti akp sevri getirse gene iktidar olacağına göre oy verilecek parti kalmadı bunların arasında verilecekse hepara verilir:D

• o günkü durumda bugünkü zihniyetin karşısındaki en güçlü rakip kimse ona

• BSP'ye verecem oy.

Yükleniyor...