Ben bir filmde oynamak istiyorum n'apmam gerekiyor, konservatuara girmem gerek değil mi?

evet konsevatuar ama benim bölümüm başka sanatçıyla tanışsam o beni sizce sanatçı yaparmı evet çok saçma şeyler ama gerçekten çok istiyorum ayrıca yeteneğim de var emin olun

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• türk filmlerinde artist olmanın yolu yönetmenin yatağından geçer diye bi şey vardı. artist olmak umuduyla evlerinden kaçıp, istanbul'a kaçan kızların akıllarına başlarına devşirmek için yapılmış bi espri tabi bu.

bulunduğun şehirde belediyenin mutlaka tiyatrosu vardır ya da kursu oraya başvur. olmadı yine yaşadığın yerdeki üniversiteye git bir tiyatro kulubü veya topluluğu mutlaka vardır. birinden başlarsın. internetten de araştır. sahne deneyimi kazanınca bağımsız tiyatro topluluklarına ve cast ajanslarına başvuru yap.

bu yolla bir arkadaşım reklam filmlerinde ve dizilerde küçük rollerde oynamaya başladı.

şansın bol olsun.:)

Erkekler Ne Diyor 9

• Ajansa yazılman öneririm. Ama güvenilir ve sağlam ajanslara. Önce figüran olarak görev alırsın. Direkt gel şu filmde oyna demez kimse. Ufak tefek rollerle başlayıp ilerde daha da iyi bir yerde olabilirsin. Yaklaşık 9 yıldır yönetmen yardımcılığı yaptığım için biliyorum bu işleri. Hiç o kadar kolay bir şey değil oyunculuk dediğin şey. Konservatuarla da hiç bir ilgisi yok. He konservatuar okusan tabi çok daha iyi olur ama onunla hiç bir ilgisi yok. Olsa da olur olmasa da olur. Yeter ki çevren olsun. Önemli olan bu.

• konservatuvar şart degil.oyunculuk akademileri var oraya yazılabilirsin.benim kuzenim iki yıldır gidiyor.şimdi filmlerde oynamaya başladı.iki hafta önce kıvanç la kuzey güney de oynadı ve diger dizilerde de roller alıyor.yardım istersen seni tanıstırayım

• okullu önce ilk önce

• önüne geçeni alıyolar git ajanslara kayıt yaptır sonra yolda yürüyen biri olarak alırlar belki :)) türkiye güzeline bile hedefin ne diye soruldugunda ilk vp oyuncu olmak istedigi.herkes kendi işini yapsın.

• sansın yoksa konservatuvar bırıcısı olsan nafıle,ballıysan cevren varsa ne ala..bak yılmaz erdoganın yegenı

sen yınede cast ajanslarına bı basvur,bol bol oku,ozellıkle klasık tıyatro..dunya fılmlerı ızle konservatuvarda egıtım sansın varsada hıc kacırma,bol şanslar..

• Hiç bir şey torpille olmaz.

Konservatuar'a gidip emek harcamalısın.

• Ben yanlış dedim torpille olur fakat ama seni ünlü yapmak istemez çoğu insan kardeşim ama iyi birini bulup birde konservatuara başlarsan sanatçı olabilirsin :D

• Doğrudur kardeşim, olur öyle bazen :)

• Valla ben nasıl öyle bir şey dedim aklım başka yerdeydi manyak mıyım ben :D öyle bir cümle hayatta kullanmayacak bir insanım aslında :D

• Öncekileri Göster
  • Bu düşünceler yüzünden seni kullanmaya çalışırlar. Eğer yeteneğin varsa konservatuarda okuman seni sanatçı yapar.

• Yönetmen ile bir tanış görüş :D

• Yetenek sınavları oluyor. Onlara gir. Yetenekliysen zaten alırlar okula.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ajansa kaydol

• Konservatuar yerine bir ajansa kaydol. Önce ufak tefek rollerde oynarsın, figüranlık yaparsın. Keşfedilirsen ne ala keşfedilmezsen de figüran olarak kalırsın.

Yükleniyor...