Birikim yapmak için altın mı para mı?

Birikim yapmam gerek altına mı yapmalıyım yoksa normal para mı biriktirmeliyim ?

Güncellemeler:
Altına yatırım yapmaya karar verdim peki altın hesabı açmak zarara sebep oluyormuş.ne yapıcam .s

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Külçe altın al, kasada sakla... Ben öyle yapıyorum. Kasa kirası yıllık 150-200 arasında birsey bankasına göre...

• külçe değilde tam altın alıcam her ay ona karar verdim. kasa kiralamak iyi bi fikir

• Onlarda al-sat farkı daha yüksek diye biliyorum ben. Yine de sen bilirsin.

Erkekler Ne Diyor 60

• birikim denen şey zenginleri daha zengin yapıyor

• yarısıyla altın al yarısıyla döviz. bir yerden batarsan digerinden cıkarsın. ikisinden de cıkma olasılıgın yok. ama biri düşerken satarsan kardasın

• 10 yıl içinse altın, değilse para

• altın yapma sakın şu an altın ureten bakterı bulundu arastırırsen nette gorursun

• köpek yarışında değerlendir.

• altın kasada biriktir.

• hangi bankadan hesap açtıracağına bağlı.ziraati öneririm.

• Altın kesinlikle

• şu an 99 tl lerde, 92-93 leri görünce ben de 30-35 bin tl lik altın almayı planlıyorum. yatırım enstrümanlarını çok iyi takip edemiyor yada anlamıyorsan en sağlam liman altın bence.

• altın al ama 1 yıl olmadan bozdur

• neden

• düşebilir

• uzun vadede altın her zaman kazandırır.

• altın ucuzken altın al böylece daha çok kar edersin.

• Hisse senedi satın al.

• kaç para kaznıyon kı

• eğer çalışıyorsan BES yaptır.

• geçin ikisinide benzin benzin :D litre fiyatı 4,81 den aldım en son her hafta zam geliyor :D

• altindan uzak dur bu aralar.. altin alacagi artis zaten aldi.. bundan sonrasi zararina olur...

• Altın Daha iyi :)

• Sorma bence bunu Altın yıl sonu tavan yapcakmış 2 sene önce 100 lira olan altın yazın mesela 180lere dayanmıştı ve 5 yıl sonraki getirisini düşün ama sakın faizli muhabbetlere girme ve bankaya götürme başka bir yerde muhafaza et

• nasıl yani nrde muhafaza edeceğim ki

• ee bunu burada söylemeyelim eski yöntemlerle neden banka değil ? çünkü onlara veriyosun altını onlar işletiyor senin üzerinden para kazanıyorlar..olay bu kasa al ona koy ne diyim :)

• Nasıl zarara sebep oluyormuş, ayrıca sen neden gizlisin çok mu zenginsin de korkuyorsun paramı alırlar diye? :))

• Hamdolsun var birşeylerimiz :) ya diyorlar 300 tl lik altın yatırırsın 250 tl alırsın 50 tl zarar falan .s

• alış ile satış arasında fark oluyor tabi ama hemen al sat yaparsan olur o, uzun vadede altın artarsa o fark seni etkilemez...

• Uzun vadede altın daha mantıklı bence de...

• Parayı biriktiremezsin . Altın yazın cıkar kısın düşer kısın al altını yazın sat ;)

• Her zaman altındır Efendim. Özellikle önümüzdeki mayıs ayına kadar piyasa daha da kötüye gidecek. Mayıs ayından sonra seçime yaklaşıldığı için piyasaya para pompalanır ama o zamana kadar altın en güvenilir yol. mayısta altın fiyatları yükselecektir.

• Faiz oranları çok düşük. O yüzden "paraya yatırım" pek iyi değil bu günlerde. Altını maddi olarak saklayabilecek koşulların (banka kasası vb.) varsa, daha artar gibi altın. Ama almadan önce 96 TL/gram'ın alrına düşmesini bekle... Altın hesabı kesinlikle alma. Paranı faize yatırmaktan bile beter... Birikimin 100.000 TL ve üzerindeyse bölmeni ve döviz de almanı tavsiye ederim.

• tabiki altın. altın hesabı bankadan bankaya fark eder. kasa kiralamazsan sorun olmaz. kasa kiralamak zarara uğratıyor.

• altın daha iyi kazandırıyor ama kasa kirası alıp götürüyor büyük kısmını.

• 1 yıl içinse bile altın altının değeri her sene en az yüzde elli artıyor..hiç düştüğüne rastlanmadı henüz değeri ..

• uzun vadeli düşünüyorsan altın

• Bu tamamen şans. Şansına güveniyorsan altın al. Yoksa vadeli hesap en mantıklısı

• yapacağın iş basit..direk çeyrek alacaksın daha sonra da birikimin evde şurada burada tutulamayacak kadar olunca,banka kasasına koyacaksın...altın hesabı açmak çok iyi değil...

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 20

Yükleniyor...