Birikim yapmak için altın mı para mı?

Birikim yapmam gerek altına mı yapmalıyım yoksa normal para mı biriktirmeliyim ?

Güncellemeler:
Altına yatırım yapmaya karar verdim peki altın hesabı açmak zarara sebep oluyormuş.ne yapıcam .s

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Külçe altın al, kasada sakla... Ben öyle yapıyorum. Kasa kirası yıllık 150-200 arasında birsey bankasına göre...

• Onlarda al-sat farkı daha yüksek diye biliyorum ben. Yine de sen bilirsin.

• külçe değilde tam altın alıcam her ay ona karar verdim. kasa kiralamak iyi bi fikir

Erkekler Ne Diyor 60

• parayı harcamıyacagınıa güveniyosan para. Ama en büyük katkı imkanın varsa ek iş yap.

• sen gitte 2. El telefana yatır para cinali. Ora daha fazla kazanıyo.

• sen altıNA yap gne işini garantiye al :d

• yapacağın iş basit..direk çeyrek alacaksın daha sonra da birikimin evde şurada burada tutulamayacak kadar olunca,banka kasasına koyacaksın...altın hesabı açmak çok iyi değil...

• hangi bankadan hesap açtıracağına bağlı.

ziraati öneririm.

• Ufak kasalar var para kasası fiyatı da pahalı değil alırsın bir tane bulamadım dersen link atarım sana evde saklarsın zaten o kadar ağır değil. Kimsede ulaşamaz.

• Ne paran olduğuna bağlı

• Her zaman altındır Efendim. Özellikle önümüzdeki mayıs ayına kadar piyasa daha da kötüye gidecek. Mayıs ayından sonra seçime yaklaşıldığı için piyasaya para pompalanır ama o zamana kadar altın en güvenilir yol. mayısta altın fiyatları yükselecektir.

• uzun vadeli düşünüyorsan altın

• Faiz oranları çok düşük. O yüzden "paraya yatırım" pek iyi değil bu günlerde. Altını maddi olarak saklayabilecek koşulların (banka kasası vb.) varsa, daha artar gibi altın. Ama almadan önce 96 TL/gram'ın alrına düşmesini bekle...

Altın hesabı kesinlikle alma. Paranı faize yatırmaktan bile beter... Birikimin 100.000 TL ve üzerindeyse bölmeni ve döviz de almanı tavsiye ederim.

• tabiki altın. altın hesabı bankadan bankaya fark eder. kasa kiralamazsan sorun olmaz. kasa kiralamak zarara uğratıyor.

• yastık altına altın hesabı aç

• altın hesabı açma, bi kuyumcun olsun aranı iyi tut şerefsz biri olması ama iyi niyetli olsun paran oldukça ordan al kenara koy. ama ben olsam vadeli hesap açardım.

• altın yapma sakın şu an altın ureten bakterı bulundu arastırırsen nette gorursun

• geçenlerde bi haber yaptılar ve altının alın çagı bitti altına yatırım yaparsan batarsın altın artık bitti geçen aydan beri sürekli düsüyo link bu sitede de grafik var eger altına yatırım yaparsan büyük ihtimal %90 batarsın

• 1 liran var 10 yıl sonrada 1 lira olarak kalır bir çeyrek altının var 10 yıl sonra bilemicem artık

• ben olsam yerinize euro ya ceviririm parayi düsünce euro, izine varince biz ben biraz bozduruyom euro yükselince iki ay yeticek kadar birden bozduruyom liraya. bence iyi para kazanma yöntemi

• eğer çalışıyorsan BES yaptır.

• altın tabıkı 3senede 2 ye katlanıyo kesın

• altın yaptır..yastık altı eskı usul..kımseye guvenme herkez batıyo senıde batırırlar.:( dolar euro mark hespı yıllrdır dustu cıktı altın hıc dusmeden (nadır bı oranla Dustu tabı )hep cıkısta..ıyı bır yatırım..

• altın daha iyi kazandırıyor ama kasa kirası alıp götürüyor büyük kısmını.

• INGde turuncu hesap aç. Hesap işletim ücreti yok havale eft ücreti yok. İstediğin zaman yatır istediğin zaman çek paranı. Banka hesabından düzenli olarak para at oraya kumbara gibi ve unut orayı. Ben her hafta 20 30 tl atiyorum 500 tl olmuş 470 lira yatırmışım.

• köpek yarışında değerlendir.

• altına yatırım yapmayın. 2 yıldır aldığım altınlar duruyor. Daha aldığım paraya ulaşamadı. Zarardayım. Sen bankada e-vadeli hesapta bırakarak paranı enflasyondan koruyabilir belki de kazanç elde edebilirsin.

• şu an 99 tl lerde, 92-93 leri görünce ben de 30-35 bin tl lik altın almayı planlıyorum. yatırım enstrümanlarını çok iyi takip edemiyor yada anlamıyorsan en sağlam liman altın bence.

• geçin ikisinide benzin benzin :D litre fiyatı 4,81 den aldım en son her hafta zam geliyor :D

• altın kasada biriktir.

• altindan uzak dur bu aralar.. altin alacagi artis zaten aldi.. bundan sonrasi zararina olur...

• sanırım altın

• ikiside değil. bence toprak.yani arazi..

• ben geçen sene 500 liraya altın aldım simdi kac lira sen dusunnn hem günah degil

• Altın Daha iyi :)

• altın al uzun vadede kar yaaprsın

• altın al ama 1 yıl olmadan bozdur

• düşebilir

• neden

• Altın kesinlikle

• Sorma bence bunu Altın yıl sonu tavan yapcakmış 2 sene önce 100 lira olan altın yazın mesela 180lere dayanmıştı ve 5 yıl sonraki getirisini düşün ama sakın faizli muhabbetlere girme ve bankaya götürme başka bir yerde muhafaza et

• ee bunu burada söylemeyelim eski yöntemlerle neden banka değil ? çünkü onlara veriyosun altını onlar işletiyor senin üzerinden para kazanıyorlar..olay bu kasa al ona koy ne diyim :)

• nasıl yani nrde muhafaza edeceğim ki

• Nasıl zarara sebep oluyormuş, ayrıca sen neden gizlisin çok mu zenginsin de korkuyorsun paramı alırlar diye? :))

• alış ile satış arasında fark oluyor tabi ama hemen al sat yaparsan olur o, uzun vadede altın artarsa o fark seni etkilemez...

• Hamdolsun var birşeylerimiz :) ya diyorlar 300 tl lik altın yatırırsın 250 tl alırsın 50 tl zarar falan .s

• yoo ibternet şubesinden gram altın alıp sat kar edersn bn borsacıyım. beni dinle

• altınları yastık altında topla

• petrole yatır. bugün gazetede 5 senaryodan bahsediyordu hepsi birbirinden karlı

• altınnn

• uzun vadede altın her zaman kazandırır.

• Bu tamamen şans. Şansına güveniyorsan altın al. Yoksa vadeli hesap en mantıklısı

• altın ucuzken altın al böylece daha çok kar edersin.

• Uzun vadede altın daha mantıklı bence de...

• altın daha mantıklıdır

• birikim denen şey zenginleri daha zengin yapıyor

• Hisse senedi satın al.

• Tavsiyem altında fakat öyle küçük çeyrak falan değil elinde iyi sermayen varsa cumhuriyet altınına çevirebilirsin 3 sene içersinde paranı ikiye katlarsın zaten bu yüzyılın ortalarından sonra paranın yerini altın alacak altın değerleniyor ve geleceği var petrol tüketimi azalınca ki azalacak artık karşılamayacak altın sürekli çıkacak bütün borsa etrafında bu işlerle uğraşan kişilerle konuşun bunu söyleyeceklerdir size..

• kaç para kaznıyon kı

• yarısıyla altın al yarısıyla döviz. bir yerden batarsan digerinden cıkarsın. ikisinden de cıkma olasılıgın yok. ama biri düşerken satarsan kardasın

• Parayı biriktiremezsin .

Altın yazın cıkar kısın düşer kısın al altını yazın sat ;)

• altın al

• altın

• kumar :D

• 1 yıl içinse bile altın altının değeri her sene en az yüzde elli artıyor..hiç düştüğüne rastlanmadı henüz değeri ..

• euro ve dollar :)

• 10 yıl içinse altın, değilse para

• Altın çamura düşse de altındır.

• kaç para biriktirecen 2 tane çeyrek alıcaksan uğraşma.

• :)

• evlenelimmi?

• altın alıcaksam her ay bir tam altın almayı planlıyorum.

• Altına oyna.

• Uzun vadede altın.Kısa vadede para.

Kızlar Ne Diyor 20

• bu soruyu 1 yıldır kendime ve çevreme sorup duruyorum. cevap genelde altın yönünde. ancak altın da kumar gibi ya. bir iniyor bir çıkıyor. bazen zarar ediyorsun bazen kar. hiç belli olmuyor :/

• ESKİ BANKACI OLARAK SÖYLÜYORUM ; Altın hesabından kesinti olmaz birikimli altın hesabı yerine vadesiz altın hesabı acacaksın günlk kur takibi yapıp düştügünde alacaksın arttıgında satacaksın bu sekilde kar edebilirsin geçen yıl mesela altın 88 den 5 ay içinde 104 ü gördü deli kar ettiler büyük yatırımcılar..

• altın tabikide :)

• altın hayır altın hesabı zarara sebep olmuyor.

• Bence para... Altına güven olmaz fikrimce,sürekli oynayıp duruyor fiyatı

• tabi ki altın para her türlü harcanır

• altın zaten cok yuksek altın alırsan 10 sene sonra kar elde edersin , altını dusukten almakta yarar varr, bence para biriktir...

• altın

• altın ancak takipte olmalısın. Aldığın fiyatın aşağısına düşmemen gerekir...

• Altın hesabı açmak nasıl zarara sebep oluyormuş ?

• altın

• altin

• Altın

• altın tabiki de.. küçük altın 161 tl.. al ve kenara koy.. zarar gelmez.. :) çok büyük faydası varr.. :)

• altın

• Altın

• Uzun vadedeyse altın al.

• Yılbaşına kadar döviz , yılbaşından sonra altın..

• altın her an harcayamazsın

• para biriktir bankaya at . altın alcaksanda yastık altında tutma onuda bankaya götür:))

Yükleniyor...