HDP'ye oy veren Türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?

DengêProleter
Bu sitede çokça karşılaştığım birşey HDP ile ilgili birşey görünce hemen Türk düşmanı muamelesi yapılıp vatan haini falan diye bıdı bıdı yapılması ama HDP'ye oy veren yüzbinlerce hatta belki bu seçim milyonu aşacak Türk varken HDP'ye Türk düşmanı demek anlamsız değil mi?

HDP'ye oy veren Trabzonlu bir arkadaşım var örneğin kendisini Türk milliyetçisi olarak tanımlıyor. Niye MHP'ye vermiyorsun diyorum MHP'ye versem başa gelse 1 yılda iç savaş çıkar Türkiye diye bir yer kalmaz diyor. Düşününce hak veriyor insan... Kendisi sosyalist falan da değil ama Türkiye'de herkesin özgür olacağı herkesin ülkesini seveceği bir ''yeni yaşam'' istiyor tek nedeni bu...

HDP listelerinden aday olan yüzden fazla Türk'ün içinde askeriyeden emekli olan subaylar dahi var. Acaba onlar da mı Türk düşmanı? HDP'ye oy verenlerin çoğunun Kürt olması onları Türk düşmanı yapıyorsa AKP CHP ve MHP için de Kürt, Alevi, Ermeni, Laz, Çerkes düşmanı diyebilir miyiz acep?

Bugün rastladığım bir tasarım bu da gayet hoş olmuş bence :)
HDP'ye oy veren Türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler
+1 yıl
Tüm sorularımı kaldıran modun namusu şerefi varsa bana mesaj atsın hele bir :)
HDP'ye oy veren Türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?