Sigara nasıl bırakılır?

sigarayı bırakan arkadaşlarımız varsa aramızda bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl bırakabilirim çok istiyorum ama her defasında olmuyor özellikle sabah uyandığım zaman kahvaltıdan sora dayanamıyorum yakıyorum bi tane yardımcı olun bana

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• herşey kafada bitiyor... siz ne kadar "saçmalama be kardeş... öyle şey mi olur... insanın canı istiyor... ha al işte bıraktım diyorum ama devam ediyorum" deseniz de bu iş böyle...en bırakamaz dediğim arkadaşımı gaza getirdim ve o da senin gibi 2 pakete yakın sigara içiyordu..."ne bu senin sigara sürüngenliğin" dedim..."ne oldu kardeş ben de bundan zevk alıyorum" dedi..."senin zevkine s.çayım" dedim...hemen arkasından "hoop ne diyosrun sen bee" deyince,"ver bitane yakayım" dedim..."al işte iç sen de başlayacaksın" dedi."bu paketi bitirsem dahi sigaraya başlamam" dedim."görürsün" dedi..."tamam la" dedim...yaktım bitane içtim... çok fena öksürmüştüm... bi sigarayı boğazım patlayana kadar içtim..."bu mu senin zevkin... resmen zehir bu, pislik" dedim... "her tarafa da siniyor üeeh" dedim...-kızlara çok düşkünümdür-"bu halimle kızlar nasıl bana yanaşacak ? resmen leş gibi kokuyorum" dedim.arkadaşım iyice düşünmeye başladı... o iddanın derdinde tabi..."al yak bitane daha" dedi..."tamam kardeşim" dedim ve bi tane daha yaktım... aynı şekilde onu da içtim...aradan 2 saat geçti ve canım istedi. öyle iğrenç bir tadı bedenim nasıl tekrar isteyebildi ? damağımda o iğrenç tat beni çağırıyordu... bunları aynen anlattım..."işte canın istiyor yaa" dedi."istiyor ama içmeyeceğim" dedim. "benim iradem çok sağlamdır" dedim...biz gene muhabbet ettik şöyle kötü böyle kötü böyle zararlı..."Allah'ın emanet ettiği bu bedene böyle mi bakıyorsun sen ?" dedim...arkadaşım gene derin düşüncelere daldı... "haklısın demeye başladı"."tamam bırakıyorum bitti" dedi... yani bazı sigarayı bırakmaya çalışanlar gibi "bu paketim son" demedi. adam çok istikrarlı çıktı ve anında bıraktı.siz de böyle olun... hayatınızı hiçbir anlamı olmayan, yanan çubuklara bağlamayın...

Kızlar Ne Diyor 7

• kafanda bitirceksin

• bi anda olacak içinden gelecek iğrenmeye başlamalısın ondan

• bıraktım diyince küsüp oda seni bırakıyor iştee.

• 5 yıl içtim sonunda astım oldum ve bıraktım...Bir anda aniden yavaş yavaş bırakamıyor insan.Bırkere bıraktım dıyeceksınız bır daha elını pakete surmeyeceksın baska turlu olmaz kafanda bıtecek ilk gerisi kolay

• ah bir bilsem :(

• Benim babamda içerdi bıraktı arkadaşım içerdi o da öyle.İkisininde ddiği tek şey kafanda bitireceksin.

• ilaç falan boş.. herşey senin kafanda bitiyor.. kararlı olacaksın ve içmeyeceksin..

• faydan oldu gerçekden küçük hanım :)

• rica ederim.. eğer bi faydam olduysa ne mutlu bana :)

• anladım gerçekden teşekür ederim

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 26

• Hacı sigarayı istediğin zaman bırakıyorsun. Bu meneti benimn kadar iştahlı içmemişsindir. Sadece çalışma odan araban ve ağzının temiz koktuğunu düşün. Yalnız okey oynarken yemekten sonra çayla beraber... sigarayı hattırlatan şeyler seni zorlayacak. Sigara nöbeti 5 dakika sürer. İlk 3 gün sık aralıklarla gelir. 10. günde nefes alışların düzenlidir. hırıltılar gitmiştir. 1. aydan sonra krizlerin geliş aralığı azalır. Arada çok kuvvetli krizler gelecektir. Sakın birtaneden bişey olur deme. En başa dönersin. Geceleri rüyana girecektir.. Krizin geldiğinde derin nefes al. geçmesinşi bekle. ben bırakalı 7 ay oldu. Sigarayı çok arıyorum gerçekten. Ama bırakmanın hazzı başka oluyor.

• bıraktığında paketin kıç kısmı sana doğru bakacak şekilde.karşına biri gelip oturduğunda paketin kıçı gelen kişiye dönük olmayacak.ikrama açık olacak sigara.Anca böyle bırakılır.

• sigaranı değiştir.. çok dandik sigara iç.. hatta bu kaçak sigaralardan al... miden bulansın

• alirsin sigara paketini elini açarsin bırakmiş olursun

• ben sadece 2 ay durabıldım...ıcmezeen ıcmıyosun da yerıne bırseyler lazım... iştahın açılıyo sureklı bırseyler yemek zorunda gıbı hıssedıyosun... cok kilo aldım.. yolda yururken karnım acıkınca eve kadar dayanabılmek ıcın bırseyler atıstırmak yerıne sıgara ıcmeyı tercıh ederdım ama bırakınca oyle olmadı bende...nasıl basladığıma gelınce sıgaara bırakınca cabuk sınırlenır hale gelmeye baslıyosun tabı.bır gun bır aksilik oldu okulla ılgılı yedıremedım kendıme o dersten kalmayı.. kendıme kızıp duruyodum... derken yaksam mı yakmasam mı bı tane yakayım dedım 2 ay ın sonunda.. bı nefes cektım ıcınde... dedım yemısım derslerı seneye verırırız ne olcak:D

• Nefret ediceksin abi kokusundan kendisinden.Her gün verdiğin paralardan.O verdiğin paralar cebinde birikicek canın daha değişik ihtiyaçlar hissedecek alacaksın mutlu olacaksın.Bırak ve içme.

• İçmeye devam nasılsa bir gün skar

• Babam 25 Yıl Boyunca Sigarayı Bizden Çok Sevdi .. Hiç Bi Zaman Ağzından Sigara Düştüğünü Görmedim .. Ağzındaki Sigarası Tam Bitmeden Maltepesini Çıkarır ve Diğer Sigarasını O Közle Yakar Devam Ederdi .. Sonra Bigün Arabada Eeeeh Deyip Paketi Kırdı Camdan Attı 7-8 Yıldır İçmiyo Azıcık Göbek Yaptı Okadar .. :)

• sigara olayı iradeye bağlı hacı gerisi fasa fiso herşey kafada bitiyo

• depresyona girdim ve sigaradan korktum. sigara içmiyorum içince kötü olacağım diye düşünüyorum. bilinç altına sigaranın kötü birşey olduğunu aşıla zaten korkudan içmiyorsun

• sigarayi birakmak zor degil aslindakafanda bitir bi sorun yokki..ben sahsen 17.1.2012den belli icmiyorumdaha önce 10 sene boyunca ictim.. şu an hic canim cekmiyor canim istemiyorilk haftayi atlat gerisi basit..

• Bu sabah haberi geldi. Bir akrabayı daha bırakmış sigara. Akciğer kanserinden. Bu ikindiye cenazesi kalkıyor. Eğer sen de elini çabuk tutarsan ikindiye yetişirsin belki...Ha bir de.. Sigara 'boynunu büker' :-) Erkeksi olmak için içer bazıları da, erkekliğini de azaltıcı etkisi var. Yarı yolda kala kalırsın mazallah.Ben içmem. Sigara içenler de karşımda erkeklik taslamasın yani. Üzerim :-)

• 4-5 sene kullandım ve 4 ay önce bıraktım bırakmama vesile basketbol maçı yaparken formdan düştüğümü hissettim ve bunun cezasını da sigaraya ve alkole kestim.bırakıyorum dedim ve bıraktım şimdiye kadar sigaraya verdiğim para ile araba alabilirmişim bıraktıktan sonra onu farkettim :) bu arada benim için sigara ve alkol kardeş gibidir yani alkol aldığımda yanına bir tane sigara da yakarım hiç şaşmaz bu konuda o yüzden alkolüde bırakmak zorunda kaldım pişman mıyım değilim gayet memnunum hayatımdan sigarasız ve alkolsüz hayat daha güzel

• salık bakanlıgı sigara bıraktırma hattını ara

• ben 20 yıllık tiryaki olarak çok şükür bırakabildim nasılmıilk 2 hafta iki saatde bir çöp sigara içtim (irade güçlendirmek için)sonra 1 hafta 4 saatde bir sigara içtim berat kandiliydi 1 gün oruç tuttum yani akşama kadar hiç içemedimkendi kendime akşama kadar içmediysem sabaha kadarda içmem dedimsonrasında sakız,şeker,gripin (baş ağrısı için)Önemli olan ilk bir hafta sonra beyin uyuşması geçiyor ama halen sakız çiğniyorumsanırım sakız kolik oldum bu sefer

• benim çok arkadaşım sigarayı bırakmak istiyor ama bırakamıyor,bırakamıyor çünkü tam emin değiller,ama babam artık içmiyorum dedi ve yıllardır sigaradan bahsetmiyor bile bence çok zor değil istemek lazım hadi başarılar kurtul şu zehirden

• herşey istemeyle başlar içmek istersen içersin içmek istemezsen içmezsin.önce bu isteği kontrol edeceksin.ben 6 ay içmedim yeniden başladım neden içmek istedimde ondan.babam 30 senedir içmiyor.birgün yaşlı biri evladım çocuklarının rızkını dumana verme demiş.ogün bugündür içmez.62 yaşında 45 yaşında gibi görünüyor.ilk önce kendin için içmek isteğini reddeceksin sonrada seni sevenler için.konsantreyi etkilediği yok sadece öyle zannediyorsun.anahtar kelime istemek ama ne kadar az yada çok.son tavsiyem birden bırak azaltarak bırakman çok zor.

• bırakılmaz :D

• paket taşıma yanında azalt önce sonra bırakmayı dene

• 10 sene sigara içtim. Bir gece yatarken sabah kalkıcam ve hayatımda sigara olmayacak dedim. Her gün sigaraya vereceğim parayıda biriktircem dedim. O gece yattım ve sabah kalktığımda sigarasız bir hayata başladım. Her canım sigara istediğinde gidip kumbara yaptıgım kavanoza beşlik onluk bir şeyler attım. Şu an o kavanoz ağzına kadar doldu kaç lira var bilmiyorum. Büyük amcalar şimdiye kadar sigaraya verdiğim paralarla kim bilir neler almıştım der ya harbiden aslı varmış. Eşek yüküyle para birikiyor :))

• bırakıyorum diyeceksin bırakıcaksın hacım kafanda bitmesse her yöntem bos ben ilaç ile 6 ay içmedim sonra tekrar basladım kafamda bitiremediğim için.

• benim 2 ay oldu bırakalı ılactır nkotın sakısıdr falan hıkaye bunu anladım. allen car videosunu izledinmi?

• youtubeda uzun bir video vardı yaklaşık 1 saatlik bir dinletiydi. sigarayı bırakın falanda demiyordu adam sadece anlatıyor sonundada kararı size bırakıyor epey etkisi olmuştu bende. izlerim diyorsan bi araştırıp bulmaya çalışayım.

• su içerek

• ben maalesef o dönem bir buçuk ay sonra tekrar başladım ama canım çektiğinden falan değil yani aslında tamamen bırakmıştım. rica ederim. umarım bırakırsın

• tebrik ederim gerçekden çok mantıklı geldi cevabınız teşekür ederim denicem bunu

• psikolojik falan diyenlere kulak asma. eğer gerçekten tiryakiysen akciğerlerinde bulunan reseptörler nikotin isteyecektir. bu ataklar geldiğinde ilk bir kaç gün bunları bir şekilde atlatman gerekir, ben su içerek ve derin nefes alarak yapmıştım. zaten sigara içme sıklığına bağlı olarak saatte bir falan gelir, atlatırsan bir dahakine kadar rahatsın. birkaç gün sonra genelde en fazla bir hafta, bu fizyolojik istek azalıyor esas psikolojik durum buradan sonra ortaya çıkıyor, alışkanlıklar vb

• Öncekileri Göster
  • ben bıraktım masanın üstüne sigaraa bırakılmaz almassan bırakmak gibi derdinde olmaz

• almamak ;)

• almazsan da yakınındaki insanlar uzatıyor bi tane kendime engel olmam için napmam lazım önemli olan bu

• Sigara bırakamıyorum diyen insandan şüphelenirim ben 1 sene içtim bıraktım dedim bıraktım biraz baş agrısı oldu ama bıraktım kendini yönetmen lazım heşey beyinde

• İlaçla bıraktı ne tozu oldugunu unuttum eczaneye sor söylerler benim formulum çekirdek ama :)

• ilaçlamı bırakdı yoksa bu dediğin gb çekirdek falan çıtlatarak mı

• Kardeş herşey sende bitiyor agzın boş durmamaya alışmış çekirdek al çıtlak geçiyor yada eczanelerde satılan toz var ondan kullan 18 senedir sigara içen abim bıraktı

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...