Ülkücülerin ve komünistlerin amaçları nedir?

siyasi tartışmalara girmeden rasyonal cevap verebilicek biri varsa bana anlatabilir mi ülkücülerin amaçları nedir komünistlerin nedir. neden 2 ayrı isme ayrılmışlardır ayıran görüş farkı nedir yani

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kısa öz objektif bi cevap vereyim,ülkücüler : karma ekonomiyi savunur(yarı devlet-yarı özel sektör) milli ve manevi değerlerin yüceltilmesiyle ülkenin gelişeceğine inanırlar, türklerin tarihte önemli bir yer tuttuğunu ve gelecekte güzel bir ülkede yaşamanın tarihe sahip çıkmakla mümkün olduğunu savunurlar.komünistler : din, ırk gibi kavramları reddeder ve işçi sınıfının birleşmesiyle dünyanın değişeceğine inanırlar, devlet kontrolunde herkesin emeği kadar kazanmasını savunurlar, aşama aşamadır ilk aşama komünizm son aşama devletsiz toplum anarşizm.ilkokul kitabı gibi oldu ama siyasetten anlamıyorsan seni tatmin edici bi cevap olabilir bu, ikisinin de kendi içlerinde fraksiyonları var oralar çok uzun kafanı karıştırmak istemem istersen anlatırım ama.

• güzel cevap dostum +1

• teşekkürler güzel açıklayıcı oldu

• dini reddetme işi kökeninde yoktur ama genelde bu şekilde uygulanır yoksa komünist birisi ateist olacak diye bir şart yok

Erkekler Ne Diyor 11

• Arkadaşlar sadece bildiklerinizi yazın bence, moderatör uyardı polemik ve tartışma olursa soruyu silerim diye.. Arkadaşın sorusunu kendi tartışmanız nedeniyle heba etmeyin lütfen.. Ayrıca soruya cevap olarak da şu gizliye katılıyorum olacaksan Atatürkçü ol ama doğrusunu öğren öyle ol, onu da çok saptıranlar var..

• Hiçbir ideolojik fikir insanlığın kötülüğü için düşünülmemiştir ki zaten, hepsi iyi niyetle... cümle üzerinde. Uygulanabilir değil ikisi de bu topraklarda, ha bana sorsan Allah'ına kadar komünist...böyle deyince de Hiperaktif Mücahit...hop dön başa rakıma i,ki buz daha, yani yok bi farkı... Ülkü ne demek amaç demek, komünist kommün- ortak yaşam dan gelir,ne alaka değil mi?...asdasdas

• git 2 adet kitap al ülküceler ve Solcular ile ilgili... bu merak o kitapları okutur sana ...

• Komunizm=solculuk ?

• Komunist sol yok mu kardaş ?

• işsiz güçsüz adamların boş işleri .bence politikayı siyasetçiler yapmalı halkta seçimini.

• ikiside uzun konu özelden yazarsan anlatırım ama burada kısaca söylemek gerekirseülkücü turan aynı şeydir buda taaa orta asya türklerine dayanır türk milliyetçiliği demektir. ülkümüze gelince bütün türk devletlerinin amacı cihan devleti kurmaktır. yani bütün türk milletlerini bir bayrak altında toplayıp bütün dünyayı feth etmiş bir ülke bu saçma gelebilir ama buna yaklaşmış türk devletleri vardır..komünizim ise rus kültürüdür bu anlayışa göre halk birşey talep edemez amacı sadece çalışmaktır herşey devletindir ve devlet bütün emeklerin karşılığını toplar. halka sadece zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için bir miktar ücret veriri. faydası şudur sınıf ayrımı yoktur herkes aynı para ile yaşar zararı şudur sosyal hayat yoktur...kısaca böyle

• biri limonla diğeri sirkeyle olur diyor turşu

• simdi bak: normal insanlar islerine gider, ailelerine bakarlar falan filan, ama aralarimizda normal olmayi basaramayanlarda var, iste bunlara ülkücü, komünist, fasist falan filan derler, bu insanlarin baska insanlara dert acmaktan baska dertleri yoktur okis? ;)

• bana göreyse tam tersi siyasetle ilgilenmeyen insan amaçsızdır ve lüzumsuzdur

• ahahah oda doğru :D

• tüm dünyanın rus ingiliz türk olması için öncelikle fikir birliğine varmak gerekir. Halbuki dünyanın değil, bir ailede bile her ferdin farklı fikirleri olabiliyor. O yüzden kimse kimseyle aynı havayı tenefüs etmek mecburiyetinde değil, Asıl kavgayı ülkücüler çıkarıyor. Komünitede anlaşabildiğin insanlarla milliyet kurarsın, Ülkücülükte beğenmediğin insanlarla birleşirsin, olacak sonuçlara da katlanırsın...

• ülkücüler milliyetçilik hatta ırkçılık üzerinden siyaset yapar yani onlara göre türk olmak gururdur , bize göreyse her insan eşit doğar buna göre de eşit yaşamalıdır bir ırkın ya da kişinin üstünlüğü kabul edilemez. Bu ayrışmanın sadece bir yönünü açıkladım hepsini yazsam sabaha kadar yazı yazarım burda :)

• teşekkürler :)

• Ülkücülük; link komünizm; link ülkücülerin amacı yani idealistler kendi ülkelerinin üstünlüğü için çabalarlar, komünistlerse kolombiyaya kübaya çinde maoya rusyada lenine bak onları da ordan tanırsın. dipnot: dünyanın hiçbir yerinde idealist terör örgütü yoktur. ülkücüleri destekleme amacıyla söylemedim bunu da yanlış anlaşılmasın olan budur. ayrıca faşizm vardır bu da hitler gibi soykırım yapan zihniyettir. bence en iyisi iyice okuyup öğrenip adam gibi Atatürkçü olmaktır, orda burda Atamın adını kirletenler gibi değil

• aynen Atatürkçü olmak varken bencede gerisi boş ben sadece öğrenmek istedim

• onu da çaptıranlar çok, millet tutturmuş Atatürk solcuyu komünistti diye bende bunu anlamıyorum daha ilkelerini bilmeyen insanların yaptıkları mantıksızlığı örtmekte kullandıkları bir paravan gibi yaptılar öyle kutlu bir insanı. söylediklerimi sakın bir tarafı kayırma olarak algılama bak ne demiş Ata'm;
      "Komünizm bu yurdun en büyük düşmanıdır. Görüldüğü yerde ezilmelidir."

"Biz ne bolşeviğiz ne de komünist;ne biri ne diğeri olamayız.
      Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız."

• kardeş mod uyardı tartışma çıkmicak diye. boşa yorum atma bence. cevap vermeyeceğim

• komünistlerin bir amacı yoktur. ülkücülerin bir ülküsü vardır !

• he.sizin amacınızı bilmeyen yok zaten

• almak istediğim cevap bu değildi

Kızlar Ne Diyor 3

• ikiside hayalperesttir amaclari yoktur :)

• yanlışınız var komünisler herkes eşit olsa gelir farklılıkları olmasa refah olsa diye güzel dileklerde bulunurken bunu gerçekleştirebilmek için de komünizme ihtiyaç olduğu iddiasındadır iyi güzel kim istemez bunları ama gerçek hayata döndüğümüzde komünizm girdiği yeri talan edip çıkmıştır başarısızlıktan başka hiçbir şey katmamıştır insanlık tarihine eldeki verilerle konuşmak en doğrusu bence. ülkücülük adı üzerinde ammaççılıktır zaten :)

• ülkücüler grubunu pek araştırmadım ama genel mantık olarak ülkeye çok önem verip onun için yaşamaya inanlar olabilir, genede yanlış bilgi vermiyim bunu kontrol et :Ddoğruyu söylemek gerekirse komünistleride o kadar araştırmadım ama o kadar çok tanıdığım komünist var ki... genel olarak stalin filmlerinden öğrendiğim kadarıyla EŞİTLİĞE çok önem verip, herkesin eşit olduğuna inanan grup.ama demokrasidegi gibi kapitalistler olmadan... bilirsin işte HERŞEYİ eşit paylaşmak.fakir zengin olmadan veya kız erkek ayrımı yapılmadan.genelde günümüzde küçüçük şeylerde bile kız erkek ayrımı yapılıyor ve sorun şu ki bunu çoğumuz fark etmiyoruz. örnek verirsem; erkek arkadaş kızın kıyafet özgürlüğünü önemsemeden "eğer açık giyinirsen ve birşey olursa bunun sorumlusu ben değil sen olursun" gibi bakar... (bu bi örnekti beyler, sadece alınması gereken alınsın)kendimi bi grubun içine koymam gerekseydi sanırım bu komünizm olurdu, ama bilirsin terörlüde oluyo bu işler zorlamalı falan... o yüzden şuanda sağcıymış solcuymuş bi gruba koymamama ülkücüde değilim sağcıda... bu da solcu olduğum anlamına gelmiyor çünkü onlarında herşeyine inanmıyorum sonuçta. in the end cicim :D herkes ve kendi düşünceleri işte...

• güzel açıklama teşekkürler :D

• Öncekileri Göster
    • Yok sakın yanlış anlama öyle sen yanlış biliyorsun doğrusu budur demek değil niyetim sadece farklı anlatıları düzeltmek istedim.. Bak şurayı da belirteyim, giyinme konusunda kökten dinciler dediğimiz hani yobazlığa kaçanların kıt zekalılıkları..

• haklısın :)

• ülkücüler örgütlenen komünistlere "la bebee bak yapma başımıza iş açacan" uyarısından sonra "sanane olloom canımız sıkıldı heralde sen çekil aradan değişiklik olsunn" cevabını verince "bak benim tepemin tasını attırıyon ekonomi la bu şaka mı olur bunla beyünsüz otur bi konuşalım" uyarısınına "olmaz konuşursak ikna olurum falan iyisimi hemen başlayalım" deyip ortaya atılanlara kurulmuş bir barikattır. ülkücüler türk olduğu sürece hep vardı ismin ne olduğu farketmez ve hep var olacak. tabi birileri kendi dedelerinin dedelerini yok sayıp geçmişlerini düdüklemezse türk adı yeryüzünü terketmez. 20. yüzyılın en büyük ve en başarısız deneyi olarak kabul edilen komünizmi sadece ve sadece aa yanılmışız dememek için hala destekleyen bir kısım vardır ki bunlara tebessüm edip uyan artık romantizmin de bi sınırı var amaa ne komik şeysin sen öylee diyebiliyorum. aklın ve mantığın sana yol göstersin arkadaşım duyguların değil.

Yükleniyor...