• Sor
  • Bence

Kredi kartımdan harcama yapılmış. Benzer sorunla karşılaşanlar var mı? Varsa sorun çözüldü mü?

Geçen ay kredi kartımdan lineda.comdan 17 dolar alibaba.comdan 98 dolar çekilmiş.harcamalar bana ait değil. kredi kartım hep cüzdandadıır hiç... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Ne zaman bankaya faxladın ?

• 35 gün oldu sanırım

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim.Önce kontrol etmen gerekirdi ama.

• olmuyormuş, kontrol edebilmem için ürün açıklama kısmına gönderen kişi , ödeme yapmadan ürünü kontrol edebilir yazması gerekiyormuş. aksi taktirde ödeme yapmadan ürünü vermiyorlar.

Erkekler Ne Diyor 16

• Kartımı kaybettim diye bankadan yeni kart talep et bundan sonra sıkıntı olmasın

• kartımı kaybetmedim ki.

• yeni kart talep et işte kaybettim de veya şikayetini söyle kartı değiştirsinler yine o sıkıntılar olabilir

• kartımı iptal ettirdim tekrar harcama yapılmasın diye harcama itiraz formu doldurdum .inceleme yapılıyor şimdi..

• Harcamalar sana ait olsa bile şirket ismi farklılık gösterebilir, buna dikkat ettin mi? Tanımadığın yerlerde kartını kullanırken mutlaka gözünün önünde çektir, kartın kopyalanmasın.Madem kartından alışveriş yapılmış, bu alışverişler hangi adrese gitmiş, bunu da bir araştır.

• adresle ilgili bilgi vermiyor site

• virus bulasır hackerlar var harcama yaptın mı girdiğin sitelere benzer aynısının sahtesini yaparlar oraya giren farkında bile olman ve sana mail ile mesaj gelir basan acan trojan bulasır ondanda her ne yaptıgın görulur girdiğin internet baglantın wireless sa onada dikkat et guclu sifre korumalı olsun

• Bankaya itiraz edince iade ederler. Çünkü harcamaların senin tarafından yapıldığını kanıtlamaları gerekiyor... Bundan sonra da internette kredi kartı değil, "sanal kart" kullan. İnternete güven olmaz. Ha nasıl oldu falan diye düşünüyorsan, kredi kartı bilgilerine ulaşmak o kadar zor değil. Biri görmüştür elinde, fotoğrafını çeker gizlice telefonuyla bitti gitti...

• birinin yanında alışveriş yapmadım hiç..umarım iade ederler..

• bılgısayarında keylogger olabilir kesin sen alış veriş yapmadıpından eminsen hemen yarın savcılığa dilekçe ver bilişim suçları 100 doları 16 yıl hapiste çalışarak odesın kim kullandıysa :)

• muhtemelen yabancı biri , kullanılan siteler türk siteler değil. bankayı aradım eğer szin yapmadığınız ispatlanırsa paranız iade edilcek dediler. bakalım nolcak.

• bildiğim kadarıyla yurt dışı kaynaklarda türk hukuk kuralları işlemiyor ama programlar sayesinde yabancı ülkeden alış veriş yapılabilmiş gibi gösterilebilir ürünlerin gönderildiği kargo adresi önemli

• Valla keylogger olabilir bilgisayarında. Ne alınmış yazmıyor mu.

• hayır yazmıyor. keylogger nedir?

• Öncekileri Göster
    • Senin bastıgın her tuşu kaydedip bir maile yollar. Bu mailde senin hangi programı açıp neler yazdıgın (msn vs.) hangi siteye girip neler yazdıgın hep gözükür. Bu yöntemle kredi kartı bilgisi ve daha birçok şeyi öğrenebilirler. Ha nasıl koruncam dersen. Keyscambler diye bir program var araştır bul indir. Adını yanlış yazmış olabilirim google amca yardımcı olcaktır. "keyloggerdan korunmak" diyede aratabilirsin ayrıca.

• teşekkürler

• öncelikle geçmiş olsun.ben yaşamadım 1.benim kartm cep tel tanımlı mesela herhangi para çekılme durumunda sms gelıyo2.internete kapat

• normal şartlarda yüzde 25ini vermek zorunda bence visa şifreli yap yani telefonuna mesaj gelmeden alış veriş yapamıyorsun bu güvenliği kullan axxes tede var vakıfbanktada var bende normalde ebay paypal gttigidiyor hemde yüklü alışveriyorum yılda 6000 tl oluyor geçmiş olsun diyim cep telefonu güvenliği şimdiden yap daha fazla alışveriş yapabilirler

• bende aynı e-ticaretle uğraştığım için yılda 20-30bini buluyor ilk kez başıma böyle birşey geldi. telefon onayı iyiymiş.teşekkürler.

• bence kullan hem kredi kartını hem cep telini çalması lazım alışveriş yapması için

oooo HEM GÜZEL hem zengin çok mrk ediyorum senin sevgilin kim olacak acaba :)

• internetten kredi kartıyla alışveriş yapma.o kartı da iptal et.

• ettirdim

• internetten bi daha alışveriş yapma. hatta sana bi tavsiyem daha var facebook ta arkadaşlarınla konuşurken sakın cep telefonunu verme.çünkü facebook hesapları bu aralarda başkaları tarafından çok işgal ediliyor. geçenlerde bizim bi arkadaşa bu yüzden ekstra 200 milyon fatura geldi.hatta adam cep telefon numarasını kapattırdı ve başka hat aldı.

• ilginç

• ilginç :)

• iptal et kartını hemen daha fazla zarar vermeden seni deşifre edenler..

• ettirdim zaten aynı gün.

• i geçmiş olsun.atlama her gittigidiyor sitesi yazana bazıları bilgileri öğrenmek içn yapılıo şekil a grafik b profil c..

• 4 yıldır kullanıyorum gittigidiyoru. 2000 inin üzernde işlemim oldu..

• itirazın dikkate alınır merak etme(3 yıl bankacılık yaptım)

• teşekkür ederim. farklı ülkeden yapılmış olması farkedermi peki?

• Öncekileri Göster
    • sağol :)

• rica ederim:)

• online olarak kredi kartı şifreni girdisen büyük ihtimal bilgisayarında truva atı denen bir virüs türü bulaşmış olabilir bu virüs sana kim bulaştırdıysa bilgisayarına bilgileri o kişiye e posta olarak gönderir

• 4 tane daha kart var. en iyisi ben onları da iptal ettiriym ya :S

• Öncekileri Göster
    • esed kullanıyorum zaten

• esed nod32 değil esed smart securitiy5

• güvenliksiz sitelerden alış veriş yaptın sanırım. bankanla görüş

• hayır hep bilindik sitelerde kullandım gittigidiyor,hepsiburada,avea vs

• şifren ayağa düşmüş işte. iptal ettir.

• kartını hemen iptal et

• ettirdim

• Öncekileri Göster
    • almak mümkünmüş ya sonuçta harcamayı benim yapmadığım ortada.

• Ortada evet tabi sen kendini biliyorsun ama kim bilir nerden oranın mahkemelerine başvur bir dunya iş
      Tabi banka kartın sorumlulugunu üstlenirse tabı neden alınmasın
      Ama senin güvenlik kodlarınnı güzenligini saglamak senin sorumlulugunda değilmi bunu banka saglamıyor bu nedenden itiraz edebilirler.

Kızlar Ne Diyor 1

• bahsettiğin siteler güvenli olabilir de güvenli kullanıcılardan mı yaptın acaba alışverişini ?

• kullanıcı derken? kullanıcılar bbenim bilgilerimi nasıl görcekki

• sitelerden alışveriş yaparken güvenli kullanıcı olup olmadığını profılının yanında yazar. alısverıs ederken bunlara dikkat et bence

Yükleniyor...