Okuduklarımızın aklımızda kalması için ne yapmalı?

Ben Birseyi okudugumda birturlu kafamda tutamiyorum. Bunun bir cozumu varmi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 8

• bu senin o konuyla ilgili ilk defa çalıştığını, o konu hakkında hiçbir bilginin olmadığı anlamına gelir. düzenli ders çalışmalısın.

• ezber yapma, bişeyle bağdaştır veya üzüm kahve türü zihin açıcı şeyler ye

• dersi derste dinlemeli kavramalı ve evde tekrar etmelisin

• erkek olarak nasil pembe profil resmi oluyor

• Öncekileri Göster
    • Gizli Kullanici degilim ki :) kullanici adim oyle.. Resminide boyle koymusum. anlatabildim mi?

• Hah :D

• Özel birşey yapmaya gerek yok.Sadece oku.

• Okuma yaparken müzik dinle yabancı müzik ama müziğe eşlik etme birkaç denemeden sonra aklında kalır inanmiyor san aynı müziği aç dinle bak okudukların nasıl film şeridine dönüyor ,

• ders dinlerken çilekli sakı çiğne sınava girerken de çilekli sakız çiğne bak gör farkı :D

• odaklanacaksın, anlayacaksın nedir ne değildir pat diye ezber yolunu tercih edersen bir anlamı çıkmaz bir soruyu bir kere anla aynı sorular birdaha önüne çıkar mantığını yakala bunun için dudak kıpırdatmadan zihnen okuyacaksın dudakla hep yavaşlarsın dudak faaliyete geçtiği için algılama zorlanır kendini zorlamanın anlamı yok rahat ol rahat düşün

• senin kafa başka yerlerde!

Kızlar Ne Diyor 4

• okuma amaçlı değil merakını gidermek için oku mesela okumadan önce düşün acaba ne yazıyor sonra oku o şekilde aklında kalır=).

• kesinlikle doktora gidip kan tahlili yaptırmalısın özellikle B12 vitamini eksikliği unutkanlığın başlıca sebebi öğrenmeyi olumsuz yönde etkiliyor ve tedavi edilmediğinde alzheimer hastalığına yol açıyor en kısa zamanda doktora git derim.

• limon suyu iç taze sıkılmış.limonun hafızaya etkisi vardır..unutmamana yardımcı olur..

• odaklanmalısın ..hafıza teknıklerini sabırla öğren baklık ye.. bi de sanırım bi kür vardı onu yap.. cevaba bakarsak ben de yapmalıyım :D

Yükleniyor...