Kahvaltıda ne yersiniz? Kahvaltıda ne yeseniz sizin için yeterlidir?

Kahvaltıda ne yersiniz? Ya da kahvaltıda ne yeseniz sizin için yeterlidir? Ne yeseniz ben kahvaltı yaptım diyebilirsiniz? Ne yemek istersiniz? isteyen gizli cevap versin.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hafta içi gevrek kızarmış ve arasında kaşar peyniri ...Ama hafta sonu domates salatalık üstüne zeytin yağı gezidirip nane serpiştireceksin , siyah edremit sele zeytini ,yeşil çizme zeytin bol z.yağında üstünde pul biber ,peynir en az 2 çeşit olmalı , boyoz ve çıtır çıtır gevrek muhakkak alırım , çemen olmalı ve yumurta salatası .aklıma gelenler bunlar :))

• orucun son günü okurken insan bi tuhaf oluyor valla:) yarın bayran kahvaltısı bekle beni:)

• aynen :))

• üff süper valla :) +1

Kızlar Ne Diyor 21

• Peynirle bile doyarım.

• Çoğunlukla etmem.Bazen çikolatalı gofret yada bisküvi..Bi öğrenemedim şu düzenli beslenmeyi yaa :(

• bir ara sütle karıştırılan mısır gevreğinden yiyim dedim sabahları :D bi denedim ki o ne? yok ya güzelim kahvaltı dururken onu yiyemem formda kalmak uğruna da olsa :D

• haftaiçi simit+çaya talim..haftasonları ise kahvaltım için baya bi özeniyorum..krep, yumurtalı ekmek, menemen ama yumurtasız sadece domates ve biberli..bunlardan birini mutlaka yaparım..bunların dışında yeşil zeytin favorimdir, beyaz peynir, margarin, bal ya da reçel, domates, salatalık, maydonoz, közlenmiş köy biberi veee nutellaaaa :))

• ya işe giderken kendimi hazırlamaktan kahvaltı hazırlamaya vakit kalmıyo malesef :))

• aaa hafta içi için üzüldüm be ama olsun hıncını hafta sonu çıkartıyormuşsun :)

• peynir, zeytin yemedigim icin kahvaltı arada bi yaparımm. Nutella, domates, salatalık, bal, borek, kek falan yedigim icin cok saglıksız beslenirim :)

• iste bal, domates, salatalıktan dolayı zaten kilo almıyoeum eskiden her gun yerdim kek filan sonra baya bi kilo aldım o yuzden bıraktım bende simdi sadece salatalık domates filan yiyorum .. haftada bi kez, belki de 2 hafta da bi kez (yani canım cektikce) kek, nutella vs yerim artık dikkat ediyorumm :)

• bal, dometes, salatalığı zaten sağlıklık olarak biliriz barbara arkadaşım. börek, kek falan belki kilo yapar ama.

• Benim kahvaltımda başında tabiki ÇAY geliyoo..O olmadan kahvaltı yapamam ben ya..

Sonradan peynir gelir zaten peyniri ağzıma aldıktan sonra direk çay içerim çok güzel oluyo..:)

Sonra domates , salatalık , yumurta sevmem pek ama offf o sucuklu yumurtaaaaa!şöyle bandıra bandıra :)ımm..baska tereyağının üzerine bal..Nutellam tabii..Off zaten oruçluyum vallahi bayılazamm :D Canım çekti :(

• hiç sorma aynen vallah, aynı tip kahvaltı :) +1

• menemen patates kızartması gibi şeyler yerim:)

• hımmmm, evet şimdi daha nefiss:))

• hey buna kızarmış sivribiber ve domates ekleyin

• güzel, bana değişik geldi ama. :)

• peynir, zeytin,domates, biber, salatalık, sucuklu yumurta, bal... :))))) bal ise vazgeçilmezimdir, bal yemeden kalkmam sofradan :D pisboğazım ama napim :D reçel falan da yemem çok fazla çünkü doğal gelmiyor bana :)) ama nedense sarellaya da dayanamam :D:D çocukken hiç sevmezdim kahvaltı yapmayı, şimdi sıkı kahvaltı yapıyorum...

• teşekkür ederim :) tabi ki günün güzel geçmesinde etkili kahvaltı :)

• çok güzel. tebrikler. :) kendimden biliyorum, sıkı bir kahvaltı günümüzün daha verimli ve mutlu geçmesine sebep oluyor. +1 :)

• Kahvaltıya gidiyorum, isabetli soru olmuş.

Omlet, pancake, kahve

Evde isem yulaf ezmesi ve türevleri, kahve

• aa siz elise hanım. şimdi bak gerçekten çok üzüldüm. siz ABD deydiniz. inanın bir an isminize bakmadan cevap yolladım. ben bir an cevap Türkiye'den falan sandım. Tabii doğru. oralarda kahvaltı kültürü farklı. bakın buradan tekrar özür dilerim. ama profil resminizi değiştirmişsiniz. oradan yanıldım bak. her zaman paylaşımlarıma beklerim. lütfen, özür dilerim. sizi görmek isterim!

• özür özür, :)) demek ben çok yabancı filim seyretmişim. tabi kıtlık yok istediğini yemekte özgürsün. :))) saygılar sonsuzz

• Sorularınıza ciddi cevap verenlere, saygı dahilinde yorum yazmanız daha iyi olur.

Yazmayacaksanız, soruyu sormayın.

• Öncekileri Göster
  • kahvaltı benim için günün en önemli öğünüdür ve bu yüzden yoğun bir kahvaltı yapmaya özen gösteririm.

• hemfikiriz :) +1

• peynir , domates ,zeytin ve çay benim kahvaltım için şart tır pişmiş bir şeyler olmasını da severim yumurta patates kızartması tost gibi :)

• yok bence güzel bir kahvaltı için gerekli şeyler bunlar. :) +1

• :))) fazla mı oldu ne

• daha ne olsun. :)

• eğer yumurta yemezsem gün boyu ne yersem yiyeyim doyduğumu hissedemiyorum. o yüzden bir tane haşlanmış yumurta olsun mümkünse. bunun dışında domates, biber gibi bir şeyler olmazsa eksikliğini hissederim.

• Kapının tokmağına asarım poşetle bi karton. :)

• çok değişik yaw :)

• Ben yufkanin icinde domates salatalik yesil sogan peynir kofte ve caaaaaay cok hosuma gidiyooor benim kahvaltim sabahin korunde olmuyor saat 11e yakin kahvalti yapariz :D

• di mi? :)

• Aynen yapi$tirrrrr :D

• işte kahvaltı bu be. bir de taze çayın kokusu burnuna gelirken yudumlayacaksın varyaaaa... :) +1

• Beyaz peynir olmazsa olmazım,çay , zeytin,domates,salatalık,salam ,sucuklu yumurta, reçel,yağ:) allah ne verdiyese yani..

• tüm inananların kutlu olsun:)

• şimdiden bayramınız kutlu olsun o zaman :)

• inşallah:) bayram sabahı kahvaltısı bi başka keyifli oluyor .. ben çalışıyor olacağım ama iş yerinde arkadaslarla uzun uuzn kahvaltı yaparız kesin:)

• Öncekileri Göster
  • Bunun tek cevabı benim için tulum peyniri ve domatestir.

• ekmek ve çay olmadan mı?

• ben genelde dondurmayla geçıstırıyorum kahvaltımı ama adam gıbı yedıgımde domates salata salam patateslı omlet fılan normal kahvaltılık turu seylerle kahvaltı yaptım dıyebılırım

• dondurma mı? değişik! bi de ben deniim bakim.

• domatessiz olmaaazzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D kardeşim bana domatesçi der hatta :D

• :)

• gönül ister ballı mallı kahvaltı olsun ama bazı sabahlar kola bile içtiğim oluyor . çok kötü biliyorum ...

• çoook kötü valla, bi düşün boş mideye gazlı kola!

• bir kaşık pekmez :D

• ben zayıfım o yuzden etki etmiyo ama kışın kesinlikle alınması lazım

• demir vitamini. ama şişmanlama durumu olmuyor mu? ben bi ara denedim. kilo aldım. her sabah bir çorba kaşığı yerdim.

• Sahanda yumurta yesem yetiyor. Tabi genelde yapmıyorum kahvaltı ama

• çok sağlıksız biliyorum ama uyanmam için kahve yetiyor o da tıkıyor zaten öğleye kadar koşuşturmaca:))

Erkekler Ne Diyor 19

• Turşu biber, tulum peyniri, domates salatalık, yeşil zeytin,bal..kafidir..Kış aylarında rafadan yumurta olursa güzel olur..

• Ben pek kahvaltı etmeyi sevmiyorum aslında sabahları bir fincan türk kahvesi (sade olmalı) ile sonrasında nescafe(sütsüz şekersiz) ve öğle yemeğine kadar demli çayla devam ediyorum...

• sütsüz nescafe, sigara. genelde kahvaltım bu, ama bir tost bile yeter bişey yemek istediğimde.

• Standart kahvaltılık ürünler = peynir, zeytin, reçel, bal, tereyağ(olursa), yumurta

Domates,biber , arada salam, sucuğu falan haftasonu yeriz sebebi ne yaprsak yapalım ağzımız kokuyor hoş durmuyor

Çay Allah'ın emri zaten :D

• Klasik Türk kahvaltısı + Portakal Reçeli

• Çay sınırsız olucak bir de.. Kahve falan pek sarmıyo. Ecnebi işi.. :)

• yani :)

• Tek karpuz olsun yeter valla. :))

• Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı. Dimiş Cemal SÜREYA.

İyi bir kahvaltıdan sonra bütün günüm enerji dolu ve mutlu geçer hele bir de sevdiğim biri ile karşılıklı ettiysem kahvaltıyı. Kahvaltıda olmazsa olmazımdır tam yağlı peynir(veya otlu peynir), yeşil zeytin(varsa), domates, salatalık, kaşarlı yumurta, kavurma veya pastırma, küçük top turşu biber.

• eyw :)

• neyse sağlık olsun be kardeş, etmiş gibi olduk :))

• Yapma ya bir kahvaltı ederdik beraber dillere destan :)

• Öncekileri Göster
  • B.peynir,T.peynir,Eski kaşar,siyah zeytin,domates,salatalık,sivri biber,omlet,börek,çörek,poğaça,simit,reçel,bal,kaymak bunların hepsini yiyemem ama hepsi sofrada olsa cıks demem

• :)

• Eskiden birkaç yumurtaydı, şimdi ton balığı ve ezine peyniri.

• hımm. teşekkürler :) +1

• farkı tadında. :D aslında çok yağlı ama en güzeli o bence.

• ezine peynirinin özelliği nedir? meraklandım. :)

• genelde kahvaltı etmiyorum.

eğer kahvaltı edersem gün boyu yemek yiyiorum, ağzım durmuyor : )

eğer kahvaltıyı atlarsam günde 1 öğün kafi geliyor.

• yok

aslına bakarsan zayıfım. normalin bile çok az altında zayıfım. ama kilo almayıda sevmiyorum. hantallaşıyorum gibi hissediyorum. bide aile yapısı olarak kilo alınca sadece göbeğe gidiyor. zayıf ve göbekli olunca karikatür karakteri gibi oluyor : )

• kilo probleminiz mi var?

• bazı arkadaşların kahvaltı yapmadıklarını hayretle okudum. halbuki dinimizde kahvaltı önemli bir öğündür.

Şiratul-İslam (İslam Yolu anlamında) isimli kitapta kahvaltıyla ilgili olarak şöyle denilmiştir:

"Sabah kahvaltısını erken yapmalıdır.

"Vücuda ve insan tabiatına, doğasına çok faydası vardır."

Hikmet sahibi zatlardan biri, oğluna verdiği nasihatte;

"Ey oğlum, evinden hilmini (hilim=yumuşak huy) almadan, yani sabah kahvaltısı yapmadan çıkma!", demiştir. Çünkü kahvaltı yapmamak sinirliliğe, gerginliğe sebep olur.

İmam-ı Gazali Hazretleri de "Genç ve dinç kalmak isteyen sabah kahvaltısını erken yapsın." buyurmuştur.

ayrıca bugün bilim adamaları sabah kahvaltısının en önemli öğün olduğunu söylüyorlar. sabh kahvaltısını kaçırmamalıyız.

• din konusunda aydınlattığınız için sağolun arkadışm :)

• haftaiçi kepek ekmek sandviç yiyorum işyerinde

tatillerde dışarıda kalvaltı tabağı alıyorum

• valla ben de evde yapamadığım zamanlar sıcak pide üzerine üçgen peynir sürüp bir de çay söylerim. miss gibi olur. +1 :)

• peynir zeytin ekmek yeter, yoksa sadece peynir ekmek , oda yoksa sadece ekmek...

• valla bana da sadece peynir, ekmek, çay yeter. kahvaltı sofrasında sofrasında kuş sütü bile olsa ama çay peynir ekmek olmasa, ben ona kahvaltı demem. +1

• Portakal suyunun yanında sucuklu, salamlı, peynirli ve mısırlı omlet.

• bakkk şimdi çok canım çekti yaaww :)

• Hayır dışarda yiyorum. Buna bir nevi tabanı yumurta olan pizza da diyebiliriz. Bir dilim ekmeği geçmedikten sonra mükemmel bir kahvaltı. Keserken uzayan peynirler ve buzlu taze sıkılmış portakal suyu. : )

• peki bu omleti sen mi hazırlarsın?

• Öncekileri Göster
  • liseden beri eve geldiğim zamanlar dışında kahvaltı yapmıyorum nerdeyse. ama kahvaltı yaptım diyebilmem için en azından omlet çay ve beyaz peynir şart benim için. ama annem hazırladğında çeşit sayısı kat kat fazla oluyor allahtan da normalde yapamadığım kahvaltıların acısını çıkartıyorum :)

• ben bebekken alışmamışım kahvaltılık hiçbirşey yemiyorum belki garip gelicek ama gerçekten kahvaltılık yiyecekleri yemedim hiç

• çocukken kahvaltıya alıştırmak gerekiyor. çünkü en önemli öğün.

• Genel de kahvaltı yapmam. Sade kahve içerim.

• Evet sağlıklı değil. Tavsiye etmem:)

• ama sağlıklı değil arkadışım.

• bal-kaymak,kavurma,tam yağlı inek peyniri,domates salatası,kaşar sucuklu yumurta,nutella :)

• varsa yerim :)) ben yaşamak için değil yemek için yaşarım

yemek bir sanat olsa bnde picasso olurdum :D

• hepsini yer misin?

• hatta kızlarsoruyor acık bufe kahvaltı bulusması yapılsın :D

• Öncekileri Göster
  • vay demir kaç zamandı karşılaşmıyoruz yaa nerelerdesin boşver kahvaltı ya ALLAH nasip ederse kızlar soruyorca bi kahvaltı yaparız bi yurt dışı sorusu sordun o günden beri yoksun:))))

• yok estağfurullah kardaşlık istediğin gibi hitab edebilirsin. yeter ki canın var olsun. :))))

bence de sıcak bi çorba insana bazen ilaçtır. +1 :)

• abi kusura bakma demir yazmışım ya yaşca benden büyüksün özür dilerim abi bazen hiç. yiyesim gelmiyo ama çorba olmadan kahvaltı olmuyo

• yok kardaş ben her daim buradayım da demek karşılaşamıyoruz. ama gerçi ben seni görüyorum, cevaplarını okuyorum. ama haklısın ben nadiren cevap yazıyorum. :) e paylaşımıma cevap vermeyecek misin? :)

Yükleniyor...