İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi hakkında bilgi alabilir miyim sizden?

Arkadaşlar, ben almanyada yaşıyorum ve seneye bir dönem yurt dışında okumak zorundayım.. Türkiyede sadece İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine gidebilirim..

Şimdi bana üniversite hakkında bilgi verebilirmisiniz? Yurtlar hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim

(Dil ve işletme bölümünde okuyorum)


0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

 • dokuz eylül mezunu bir öğrenci olarak sana diyebileceğim şey şunlardan ibaret:işletme okuyacaksan fakülten bucada ve buca muhit olarak çok sosyal bir bölge değil.okul yakınlarında niğdeliler isimli bir site var.1+1 stdyo daireler var ve okula çok yakın.diğer bağlı yurtlar inciraltı ve bornovada.sosyal açıdan bu semtler çok daha aktif ama okula ulaşım olarak sıkıntıya sokabilir seni.okul içi kulüpler,seminer veya konferanslar çok yaygın.eğitimin için faydasını bolca görürsün.okulun eğitimi de gayet başarılı.staj olanakları sunmada biraz zayıf bir okul ki kendin araştırman gerekiyor.dokuz eylül ünv. tınaztepede bulundurduğu muazzam kütüphane ile ülke çapında tek olma özelliğine sahip ve bu kütüphaneye üye olursan sana inanılmaz kaynakların kapısı açılmış oluyor.okulun karşısında kırıntı isimli bir büfe var.orada çok güzel döner veya kumru yiğebilirsin birde karşı sokak diye bir cafe var sıcak çikolatası çok ama çok iyi.

  1|0
  • Şikayet

   vaaay, bunlari okuduguma sevindim :))

  • Şikayet

   bucada bir tane devlet,5 tane de yarı devlet yarı özel kız yurdu var tamam buca tatsız ama inciraltına bornovaya da gitmesin o kadar yol ve masraf her açıdan yorar ders olmadığı zamanlar bol bol gezer diğer söylediklerin doğru ama tınaztepe kütüphanesini abarttın sanki