• Sor
  • Bence

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi hakkında bilgi alabilir miyim sizden?

Arkadaşlar, ben almanyada yaşıyorum ve seneye bir dönem yurt dışında okumak zorundayım.. Türkiyede sadece İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine gidebilirim..Şimdi bana üniversite hakkında bilgi verebilirmisiniz? Yurtlar hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim(Dil ve işletme bölümünde okuyorum)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• dokuz eylül mezunu bir öğrenci olarak sana diyebileceğim şey şunlardan ibaret:işletme okuyacaksan fakülten bucada ve buca muhit olarak çok sosyal bir bölge değil.okul yakınlarında niğdeliler isimli bir site var.1+1 stdyo daireler var ve okula çok yakın.diğer bağlı yurtlar inciraltı ve bornovada.sosyal açıdan bu semtler çok daha aktif ama okula ulaşım olarak sıkıntıya sokabilir seni.okul içi kulüpler,seminer veya konferanslar çok yaygın.eğitimin için faydasını bolca görürsün.okulun eğitimi de gayet başarılı.staj olanakları sunmada biraz zayıf bir okul ki kendin araştırman gerekiyor.dokuz eylül ünv. tınaztepede bulundurduğu muazzam kütüphane ile ülke çapında tek olma özelliğine sahip ve bu kütüphaneye üye olursan sana inanılmaz kaynakların kapısı açılmış oluyor.okulun karşısında kırıntı isimli bir büfe var.orada çok güzel döner veya kumru yiğebilirsin birde karşı sokak diye bir cafe var sıcak çikolatası çok ama çok iyi.

• vaaay, bunlari okuduguma sevindim :))

• bucada bir tane devlet,5 tane de yarı devlet yarı özel kız yurdu var tamam buca tatsız ama inciraltına bornovaya da gitmesin o kadar yol ve masraf her açıdan yorar ders olmadığı zamanlar bol bol gezer diğer söylediklerin doğru ama tınaztepe kütüphanesini abarttın sanki

Erkekler Ne Diyor 5

• link Daha fazla bilgiyi kimse veremez =)

• tesekkürler.. ama hani ben türkiyede ki egitim sistemini bilmiyorum, o yüzden bura ile bir kiyaslama yapamiyorum.. gidenler Derslerin kolay oldugunu söylüyor bizim buraya bakarak, cünkü türkiyede yazacagim sinavlarin burda ki notlarimi etkileyecek o bakimdan sormustum

• Almanyanın eğitim sistemini bilmiyorum ama bizim eğitim sistemini kat kat katladığına eminim..
      Ben olsam kesinlikle bu ülkede okumazdım.. Batırdılar.

• bilmiyorum valla bende arkadaslarin yalancisiyim.. bana yüksek puan lazim sinavlarda, iyi olur yani o yüzden sordum gercekten öyle mi diye

• Ben de izmirliyim ve dokuz eylül bence çok köklü bir okul. Türkiyede hatrı sayılır bir yeri var. Kaçırma bence.

• Kampüs Buca'da ve Outro Lex Buca'dan çıktı. Bu kadarı kafi sanırım. ÇATLA PATLA, OLMADI Bİ DAHA!

• Kampüs ve sosyal olanaklar bakımından bi Ege Üniversitesi değil ama eğitim bakımından iyi.Herşeyi mükemmel kılan İzmir'de olması elbet.

• Gayet de iyi.Orada işletme okuyan arkadaşım da vardı sanırsam.Kamu yönetimi filan da var.En azından şehir olarak gidilebilecek en iyi şehir.İşletme eğitimini bilmiyorum ama Kamu yönetiminde iyi eğitim veriyorlar.Yurt ayarlarnı merak etme.Deniz kenarına yakın yurtları da var daha merkezi yurtları da.

• tesekkürler, peki yurtlarda fiyatlar asagi yukari nekadar oluyor, herhangi bir bilgin var mi bu konuda?

• Öncekileri Göster
    • cok sagol ya :)

• Rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 1

• gayet güzel bir üniversite eğitim açısından ve en güzel yanı izmirde olması kendini geliştirebileceğin bir yer

• cok tesekkürler, sen orada mi okudun?

• Öncekileri Göster
    • süper ya tekrar tesekkürler

• rica ederim

Yükleniyor...