• Sor
  • Bence

2 yıllık üniversite okumaya değer mi..

2 yıllık üni okumaya değermi. yoksa zaman kaybımı. bide en iyi bölümler hangisi...

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 4 yıllık boktan bölümler yerine 2 yıllık iyi bölümler okunaabilir . Örnek : 4 yıllık fizik okuycagına 2 yıllık bilgisayar programcılıgı oku. 4 yıllık işletme okucağına hiç bişey okuma konfeksyonda çalış . Ayrıca 2 yıllık aklıma gelen at antranörlügü diye isminden dolayı bi boka yaramadıgı düşünülen bi bölüm varki dikey geçişle veterinerlik olur kendisi.

• ne kiziosun.

• Öncekileri Göster
    • bana milletin avukatı senmişsin gibi geldi?

• dedigimi deme. neyse gerisini demiyeyim..

Erkekler Ne Diyor 17

• yanii ne okuduğuna ve nasıl okuduğuna bağlı değişir

• ne okuyayim. yardimci olsan. diorum.

• Bölümüne göre değişir :D turizm okumada ne okursan oku muhasebe olur dış ticaret olur vb. işte

• zaman kaybı

• Sonunda iş olan her okula değer.. Bilgisayarla ilgili mesela ben çok ilan görüyorum. Sonuçta IBM'de bile 2 yıllık çalışan var illa ki Sağlıkla ilgili alanlarda da işsiz kalanı görmedim. Hatta kimya sanayinde 2 yıllıklar çok daha kolay iş buluyor. Kimse 4 yıllık bi kimyager almak istemiyor işi zaten herkes biliyor işi yapacak iki yıllıklar lazım :D

• 2 yillik hangi saglik bolumleri var.

• internette aradım
      link

bi de eczane hizmetleri programına da bak. İş var mı maaşı iyi mi bilemem..

• atanma imkanı güzel bir bölüm okumak saçma bir 4 yıllık okumaktan çok çok iyidir.

• cok yardimci olmadin.

• Öncekileri Göster
    • hyr tanismakta istemem.

• :))

• bölüme göre degisir is alanına göre yani

• ee ornek bolumler versen mesela.

• Öncekileri Göster
    • saka anlama kabiletine bayildim.

• şakamı bu sımdı

• 4 yıllık fizik-kimya-biyoloji-fen bilimleri vs. bölümleri okuyup 4 yıl sonra boşta kalacağına git 2 yıllık anasteji-işletme tarzı bölümleri oku hemen iş başı yap

• Değer Okumamaktan iyidir!

• sağlık haricinde ne kadar 2 yıllık bölüm varsa salla çoğu iş bile bulamıyor bırak 2 yi 4 yıllık kaç adam var ki kendi alanında iş bulan

• Okuyacağın bölüme bağlı. Kimi 2 yıllık üniversitelerin bazı bölümlerinden mezun olanlar daha kolay iş bulabiliyorlar. Ama bir hedefin varsa 1 sene daha hazırlanmanı tavsiye ederim. Sırf okumak için okuma.

• kusursuz bey. ben yurtdisinda okuycam ondan hazirlanma yok. ama 2 yil bitince 4 yila gecis yapicamda. ne bolumu okumaya baslasam kararsizim.

• Öncekileri Göster
    • bilgisayar, dis doktoru teknisyeni, fizik tedavi, rotgen, radioliji. sonogram. bu kadar turkceye cevrim yapabildiklerim. ama kararsizim. hem turkiyeli hem bura yonunden bi is alabilicem bisey okumak istedigimden sordum yani.

• Bilgisayar mühendisliği, Diş teknisyeni ve Fizik tedavi iyi bölümler. Her iki ülkede de iş bulma imkanın fazla olur.

• iş alanı falak hikaye.. ara eleman olarak iş bulma şansın elbette oldukça yüksek... ama pek bi para almazsın... senin beklentilerine kalmış bişi tamamen.. ama sana tavsiyem hedeflerini büyük tut her zaman

• Sevgili Gizli Kullanıcı 2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık gibi bir bölümden 4 yıllık bir yere geçiş yaparak kariyerinizi esfelasafilinden arş-ı alaya yükseltmeniz mümkün olabilir.Dünyadaki en büyük kötülük ve çaresi olmayan dert umutsuzluktur. Havf ve reca arasında olarak, ümitvar olunuz.

• Güzel cevaptı..

• değmez ama dikey geçiş ,ile 4 yıılağa geçebiliyorsun sanirim

• kültür öğreniyorsun eğitim öreniyorsun sosyal oluyorsunuz artık herşeye maddiyat yönünden bakmayın üniler bile artık bedavaya yakın oldu

• canım ben uniyi sosyal olayim die okumuyorum. tabikide maddiyet icin okunur yoksa millet nie uniye gitsin. soskaktada sosyal olabilir.

• Öncekileri Göster
    • 22 yaşındayım senın şuan düşünme aşamasında olduğun üniyi 3 sene okudum 4 senemdeyim :)

• banane..

• kötünün iyisi olacağına, iyinin kötüsü olsun. emeğin karşığılını alırsın bir gün.

• 4 yıllık üni kazanmaya çalış.vakit kaybetme bence

• Asıl 4 yıllık üni okumak zaman kaybı :D 2 yıllıkları neden bu kadar küçümsüyorlar anlamıyorum? Adam 4 yıl okucam diye allahın s.ettiği yerdeki üniversiteye gidiyor bütün gencligi mahvolluyor.Ben su anda 2 yıllık okuyor mis gibi bursada ohh bütün arkadaslarım gitti salaklar sürünüyorlar simdi butun gün evdeler.

• ne okuosun. kucumsemiorum. bide ne bolumu okumami tavsiye edersin.

• Öncekileri Göster
    • hm. tskler.

• bişey degil cici kız :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Çoğu 2 yıllıklar 4 yıllığa taş çıkartabiliyor cınım.

• odıyometrı diş protez optisyenlık

• saglık alanındakı 2 yıllıklarda acıkta kalmassın

• ornek versen mesela. bolumler olarak.

• anestezi, tıbbı dokumantasyon ve sekreterlık.acıl tıp teknısyenı vs

• 2 yıllık unıv mezunuyum ve gayet ıyı bı kurumda calısıyorum.bencede atanma ımkanı olan gecerlı bi bölüm tercıh edersen kesınlıkle zmn kaybı olmaz.

• ne bolum okudunuz.

• veteriner sağlık teknıkerlıgı.aslıda anadolu lısesı yabancı dıl mezunuyum hıc alakam yoktu bu ısle ama oyle sacma sapan bısı yaptım.ıyıkıde yapmısım:)

• bndede var bu sorun deger dıyolar olmazsa +3 yaparsn dıyrlar okumamaktn ıyıdır ..

• bazı 2 yıllık üniversitelerin not ortalamasına göre 4 yıllıga geçişleri oluyor. öyle bir geçiş hakkı olan üniversiteye gideceksen vakit kaybı olmaz ama diğer türlü bir sene daha calısman daha mantıklı bence

• mesela hangi bolumlerde gecis yapila bilior.

• O kadarini bilmiyorum :/

• Bölümüne bağlı.

• 4 e tamamlarsan belki.

• aynen. tr de 2 yillik uniler fazla arti saglamaz.

• Aynen iş yapmaz yani.

• 2 yıllık güzel bölümler var okuyabilirsin.

Yükleniyor...