2 yıllık üniversite okumaya değer mi..

2 yıllık üni okumaya değermi. yoksa zaman kaybımı. bide en iyi bölümler hangisi...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 4 yıllık boktan bölümler yerine 2 yıllık iyi bölümler okunaabilir . Örnek : 4 yıllık fizik okuycagına 2 yıllık bilgisayar programcılıgı oku. 4 yıllık işletme okucağına hiç bişey okuma konfeksyonda çalış . Ayrıca 2 yıllık aklıma gelen at antranörlügü diye isminden dolayı bi boka yaramadıgı düşünülen bi bölüm varki dikey geçişle veterinerlik olur kendisi.

• dedigimi deme. neyse gerisini demiyeyim..

• bana milletin avukatı senmişsin gibi geldi?

• sen milletin avukatimisin. herkes goruslerini yazior.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 17

• 4 yıllık fizik-kimya-biyoloji-fen bilimleri vs. bölümleri okuyup 4 yıl sonra boşta kalacağına git 2 yıllık anasteji-işletme tarzı bölümleri oku hemen iş başı yap

• 4 yıllık üni kazanmaya çalış.vakit kaybetme bence

• Sevgili Gizli Kullanıcı 2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık gibi bir bölümden 4 yıllık bir yere geçiş yaparak kariyerinizi esfelasafilinden arş-ı alaya yükseltmeniz mümkün olabilir.Dünyadaki en büyük kötülük ve çaresi olmayan dert umutsuzluktur. Havf ve reca arasında olarak, ümitvar olunuz.

• Güzel cevaptı..

• değmez ama dikey geçiş ,ile 4 yıılağa geçebiliyorsun sanirim

• sağlık haricinde ne kadar 2 yıllık bölüm varsa salla çoğu iş bile bulamıyor bırak 2 yi 4 yıllık kaç adam var ki kendi alanında iş bulan

• Sonunda iş olan her okula değer.. Bilgisayarla ilgili mesela ben çok ilan görüyorum. Sonuçta IBM'de bile 2 yıllık çalışan var illa ki Sağlıkla ilgili alanlarda da işsiz kalanı görmedim. Hatta kimya sanayinde 2 yıllıklar çok daha kolay iş buluyor. Kimse 4 yıllık bi kimyager almak istemiyor işi zaten herkes biliyor işi yapacak iki yıllıklar lazım :D

• internette aradım
      link

bi de eczane hizmetleri programına da bak. İş var mı maaşı iyi mi bilemem..

• 2 yillik hangi saglik bolumleri var.

• atanma imkanı güzel bir bölüm okumak saçma bir 4 yıllık okumaktan çok çok iyidir.

• :))

• hyr tanismakta istemem.

• :)) tanışıyormuyuz yoksa:))

• Öncekileri Göster
  • kötünün iyisi olacağına, iyinin kötüsü olsun. emeğin karşığılını alırsın bir gün.

• kültür öğreniyorsun eğitim öreniyorsun sosyal oluyorsunuz artık herşeye maddiyat yönünden bakmayın üniler bile artık bedavaya yakın oldu

• banane..

• 22 yaşındayım senın şuan düşünme aşamasında olduğun üniyi 3 sene okudum 4 senemdeyim :)

• banada ole geldi. ilk once sutunu icde uyu bence sen.

• Öncekileri Göster
  • Değer Okumamaktan iyidir!

• yanii ne okuduğuna ve nasıl okuduğuna bağlı değişir

• ne okuyayim. yardimci olsan. diorum.

• Asıl 4 yıllık üni okumak zaman kaybı :D 2 yıllıkları neden bu kadar küçümsüyorlar anlamıyorum? Adam 4 yıl okucam diye allahın s.ettiği yerdeki üniversiteye gidiyor bütün gencligi mahvolluyor.Ben su anda 2 yıllık okuyor mis gibi bursada ohh bütün arkadaslarım gitti salaklar sürünüyorlar simdi butun gün evdeler.

• bişey degil cici kız :)

• hm. tskler.

• işletme yönetimi okuyorum.. ama ben zaten ticaret lisesi mezunuyum puansız yerleştim sanada sosyal bilimler meslek yuksek okulunda bir bolum okumanı tavsiye ederim ayrıca bursadaki SBMYO Türkiyenin en iyi meslek yuksek okuludur.

• Öncekileri Göster
  • Okuyacağın bölüme bağlı. Kimi 2 yıllık üniversitelerin bazı bölümlerinden mezun olanlar daha kolay iş bulabiliyorlar. Ama bir hedefin varsa 1 sene daha hazırlanmanı tavsiye ederim. Sırf okumak için okuma.

• Bilgisayar mühendisliği, Diş teknisyeni ve Fizik tedavi iyi bölümler. Her iki ülkede de iş bulma imkanın fazla olur.

• bilgisayar, dis doktoru teknisyeni, fizik tedavi, rotgen, radioliji. sonogram. bu kadar turkceye cevrim yapabildiklerim. ama kararsizim. hem turkiyeli hem bura yonunden bi is alabilicem bisey okumak istedigimden sordum yani.

• Evt öyle. Amerika'da en fazla istihdam sağlayan bölüm hangisi ? Buna göre tercih yapabilirsin.

• Öncekileri Göster
  • iş alanı falak hikaye.. ara eleman olarak iş bulma şansın elbette oldukça yüksek... ama pek bi para almazsın... senin beklentilerine kalmış bişi tamamen.. ama sana tavsiyem hedeflerini büyük tut her zaman

• Bölümüne göre değişir :D turizm okumada ne okursan oku muhasebe olur dış ticaret olur vb. işte

• zaman kaybı

• bölüme göre degisir is alanına göre yani

• şakamı bu sımdı

• saka anlama kabiletine bayildim.

• yardımcı olmaya calısıyorz fıktımızı solemeye calsıorz sızın gıbıler bole laf sokmaya calısıyor tamam ne halın varsa gor herkımsen .

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 9

• bazı 2 yıllık üniversitelerin not ortalamasına göre 4 yıllıga geçişleri oluyor. öyle bir geçiş hakkı olan üniversiteye gideceksen vakit kaybı olmaz ama diğer türlü bir sene daha calısman daha mantıklı bence

• O kadarini bilmiyorum :/

• mesela hangi bolumlerde gecis yapila bilior.

• Çoğu 2 yıllıklar 4 yıllığa taş çıkartabiliyor cınım.

• bndede var bu sorun deger dıyolar olmazsa +3 yaparsn dıyrlar okumamaktn ıyıdır ..

• odıyometrı diş protez optisyenlık

• Bölümüne bağlı.

• saglık alanındakı 2 yıllıklarda acıkta kalmassın

• anestezi, tıbbı dokumantasyon ve sekreterlık.acıl tıp teknısyenı vs

• ornek versen mesela. bolumler olarak.

• 2 yıllık unıv mezunuyum ve gayet ıyı bı kurumda calısıyorum.bencede atanma ımkanı olan gecerlı bi bölüm tercıh edersen kesınlıkle zmn kaybı olmaz.

• veteriner sağlık teknıkerlıgı.aslıda anadolu lısesı yabancı dıl mezunuyum hıc alakam yoktu bu ısle ama oyle sacma sapan bısı yaptım.ıyıkıde yapmısım:)

• ne bolum okudunuz.

• 4 e tamamlarsan belki.

• Aynen iş yapmaz yani.

• aynen. tr de 2 yillik uniler fazla arti saglamaz.

• 2 yıllık güzel bölümler var okuyabilirsin.

Yükleniyor...