İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?Soru gayet açık cevaplarınızı bekliyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İlk insan diyenleri anlayamıyorum.Lan o devirde mi yaşadınız?İlk insanların ortalama yaşam beklentisi 20 ile 30 arasında geziyor. link Bir sürü hastalık,doğal felaketler,diğer kabileler vs vs var.Adamın her saniyesi mücadele ile geçiyor.Mutlu olmaya vakti bile yok.Sonra siz çıkmış ilk insan daha mutlu diyorsunuz.Oturduğunuz yerden,bilgisayar diye bir alet bulunmuş,bol keseden sallıyorsunuz.Üşüdünüz mü gidip kombiyi açıyorsunuz.Hasta olduysanız gidip ilaç alıyorsunuz.Kendinizi mutlu etmek için çikolata,şeker icat etmişsiniz.Seksi soyun devamının şartı olduğu için değil zevk için yapıyorsunuz.Mutsuzsanız bile içiyorsunuz Prozac'ı hayal alemine dalıyorsunuz.Kendinize dert yaratıp,çok mutsuzum ayağına yatıyorsunuz.Atalarınızın elleri ile kurduğu medeniyet denen şeyin tam ortasında yer alıp çok mutsuzum böhü diye zırlıyorsunuz.İlk insanlar mutluymuş pehheski cevap kopi-peyst link

• Soruyu görünce aklıma sen geldin Lusa!. Dedim şimdi soruyu görse de gelse, cevabı döşeye diye içimden geçirdim. Sonra bir baktım ki: Buradaymışsın!1!
      Artıladım.

• Öncekileri Göster
    • @bitter lusacan öldü.Böylesi daha iyi.
      @floyd eksi cevabım çoktu eskiden.Olsun. Millet aramaya inanmalı.

• eski günler başkaydı yine de.

Kızlar Ne Diyor 18

• ilk

• kim mutlu bilemem ama ben mutsuzum

• ilk insanlarda beklentiler pek olmazdi anlam cikarmalar kafa yormalar kas gucu vardi ve hayatin her yerinde spor yaparlardi bilmeyereksimdi insanlar oturduklari yerden yasiyorlar daha mutsuz daha asik suratli daha sogukevet ilk insanlar daha mutluydu

• bence ilk insanlar.

• ilki sonu yok bu işin...

• nerde çokluk orda b.kluk. anlaşılmıştır umarım.

• hic biri

• hiç biri

• kesinlikle ilk insanlar

• homo habilis >> homo erectus >> homo sapiens ...

• homo economicus vardı ya la bir de rasyonel idne, ot gibi yaşayan boyuna tasarruf eden falan filan o en mutsuzu sanırım

• Öncekileri Göster
    • bunu yazacağını da tahmin etmiştim homo müneccimb.kuyemişusum galiba bende :)

• cro magnon iyiymiş la google lattırdın bana:)

fransız kırosu mu oldum ben şimdi, adı büzük olan bir fransız kırosu hmmm kesinlikle bana bir legion d honneur vermeleri gerekir bu kadar zulme katlanıyorum diye

• ilk insanlar

• ilk kim varsa artık..ye-iç-mıç-seviş-arada dinazordan kaç,oh mis gibi adrenalin de var

• ajdsajsadkjlkljsadkljlsjadsad

• mantıklı :D

• mutluluk icat edildi bence.ilk insanlar yaşıyorlardı,hayvansı.doğa vardır.mutluluk anları kodlamak için simgesel araç gibi geliyor bana.bu sebepledir ki günümüzde insanlar mutlu olabilir ama ben ilkel dönemleri tercih ederim güzel yaşayabilmek adına.diyor ya kadın yabani yulaflarımız yetiyordu ellerimizi gezdiriyorduk üzerlerinde. yanımızda çocuğumuz,bir avuç yemek günü geçirmek için(cümleler yeni doku eski)

• Beklentiler yükseldikçe, mutluluk azalır.İlk insanı, son insanı yok bunun.

• Eskiden yasayanlar tam bi osmanli torunlariydi ve imanlilardi dogal okarak bunalima girmeler, rizik endisesi, avrupa i duzen yoktu.. tabiki gecmisteki insanlar..İslam memletinde gavurca bi yasam suruyoruz! ee simdi ne var ? insanlar rizik pesindeler Allahi bilmeyip Ona dayanmadiklari icin psikolojik bunalimdalar.. disarida bak bi bakim kac kisinin yuzu guluyor ? herkes isyanda, nimetlee nankorluk etmekte.. bunun neticesi bunlar iste. huzursuz , kavgaya meyilli, edep sinirlari asilmis bi toplum.

• la nittin la osmanlıyı osmanoğulları ndan osman gazi deel de hominidae ailesi mi kurmuş diyorsun yani. epey eskiymiş bu ottomans

• çağlar gecse bıle sorun sorundur. o zamanda mutsuz olan ınsanoğlu mutsuz, mutlu olmak ısteyende mutluydu

• günümüz. çünkü sen yaşıyorsun

• ben yanlış anlamışım ooof of. günümüz mutsuz

• Öncekileri Göster
    • puf sadece takılmak istedim

• tamam o zaman canin sagolsun ne diyelim

• Mutlu olmayı bilen insan mutlu olur. İlki sonu yok bu işin.

Erkekler Ne Diyor 10

• ilk insanlar daha mutludur

• inadinamutluluk

• İlk insanları bilmem ama 90'larda yaşamak mutluluktur.

• İlk insan daha mutludur cunku hayatta beklentisi ve ihtiyacları hic denecek kadar azdır sadece yiyip beslenip uyumak evlenmek hayatta kalmak onemli birsey ama simdi elimizin altında hersey var ve ihtiyactan gecilmiyor herseyi istiyoruz bu da ac gozluluk oluyor.Platon demistir ki ÖNEMLİ OLAN HAYATTA EN ÇOK ŞEYE SAHİP OLMAK DEĞİL,EN AZ ŞEYE İHTİYAÇ DUYMAKTIR

• günümüz insanları daha çok mutlu...

• Çok güzel bir soru. Lakin "mutluluk" kavramı da çağdan çağa ve kişiden kişiye değiştiği için net bir şey söylemek de zor. İlk insanların mutluluk anlayışı, yiyecek bulmak ve beslenip çocuk sahibi olmaktan ibaretti. Şimdiki insanlar karnı doysa da çocuğu olsa da genelde mutsuz. Ama "mutluluk" anlayışı kişiden kişiye de değişiyor, tarih öncesi gibi basit bir yaşam da yok, şimdiki imkanlara bakıp daha rahat bir hayat sürdürdüğünü bilip mutlu olmak daha basit sonuçta. Emin olun tarih öncesindeki yaşamı çekemezdik çoğumuz, zaman makinesi olsa da 5 dakika bakıp gelsek görürdünüz :)

• Mutsuzluk hep vardı varda olacak

• şimdikiler daha mutlu

• kreatif bir soru olmuş kardeşim, beşlikzaman zaman düşünürümaklıma yatan şu bir kere en basitinden beyin dediğimiz bu arkadaş şimdikinden çok farklı hafif, küçük ve ilkel olduğundan daha çok içgüdü ağırlıklı bir yaşam biçimi olduğu yazılıp çizildiğinden oyumu ilk insanlardan yana kullanmak isterim

• Önceki insanlar belik daha çok tatmin oluyordu ama mutluluk insana bağlı..

Yükleniyor...