Allah rızası için cevaplar mısınız lütfen günlerdir ağlıyorum çok kötüyüm günlerdir?

girlsgeneration
Ben namaz kılarken haşa sanki allahın meleklerine düşmanmışım gibi sanki ben allahın meleklerine düşmanmışım gibi bunu doğrulayan düşünceler geliyor eğer ben allahın meleklerine düşman olsaydım gerçekten bunu doğrulayan düşünceler gelirdi yine aklıma. Ve o düşüncelerin yüzünden ben sanki melekleri kıskanıyormuşum ve bu yüzdende meleklere gönülsüz selam veriyorum ben allahın meleklerine düşman değilim ki. Ve namazda haşa allahın huzurunda değilmişim ve allahın huzurunda boğun eğmiyormuşum gibi sanki başka birisinin huzurundaymışım gibi ve sanki başka birinin huzurunda o kişiye secde ediyormuşum gibi ve onun için namaz kılıyormuşum gibi oluyor. Ve namazımı bitirmek için sağımdaki ve solumdaki meleklere selam verirken sanki onları kıskanıyormuşum gibi sanki onların pozizyonları benden daha üstün gibiymiş gibi oluyor ve onlara bu yüzden selam vermek istemiyorum gönülden bir şekilde ve öylece sık sık bunlar oluyor namazda iken. Ve namazı hızlı kılmak namazın kabul olmamasına sebebmiş ama ben bazen gönülden namazı hızlı kılmak istiyorum hep dualar ediyorum şeytandan korunuyorum ama hep böyle şeyler oluyor. Benim kıldığım namazlar şimdi boşamı geçmiş oluyor ve benim kıldığım namazlar huşu içinde kılınmamış mı oluyor benim tarafımdan huşu içinde kılınmamış gibi mi oluyor.
Güncellemeler
+1 yıl
Zamanla da kaybolmuyor ben 3 senedir namaz kılıyorum çoğu kıldığım namazda bütün bunlar oluyor. ben gerçektende meleklere düşmanmışım gibi ve bu yüzdende gerçektende selam vermek istemiyorum aslında böyle bir şey yok. Ve aklıma meleklerin üstün oldukları geliyor aklıma nolarda değerli kulları allahın ve o sırada aklıma bir düşünce geliyor sanki o düşünce gerçektende gerçekleşmiş gibi ve sanki gerçekleşmiş gibi bu yüzdende ben meleklere selam vermek istemiyorum gönülden.
Güncellemeler
+1 yıl
Ve dalga geçermişim gibi oluyor resmen huşu içinde kılamıyorum allahı düşünmeye çalışıyorum bu sefer farklı bir şekilde oluyor bu bu sefer allah ile ilgili oluyor. Hiç kimse de bir demiyor içimden. Sanki ben allah ile dalga geçiyormuşum gibi oluyormuş gibi geliyor bana allahı kandırmış gibi hissediyorum kendimi. Başka şeyler düşünürkende aynısı oluyor meleklere selam vermek için ve namaza başlarken niyetimi bazen isteksiz ve gönülden yapıyorum buna kesin bir şekilde emin oluyorum
Allah rızası için cevaplar mısınız lütfen günlerdir ağlıyorum çok kötüyüm günlerdir?