• Sor
  • Bence

Açıköğretim üniversite nasıl okunur, nasıl kayıt olunur?

İyi günler arkadaşlar. 4 sene kadar önce lise den mezun oldum. ve açık olarak 4 sene üniversite okumak istiyorum. biraz araştırdım mart 2013 teki ygs sınavına girmem gerekiyormuş ve enaz 140 almam gerekiyor sanırım. pek bi' bilgim yok. birde açıktan 4 yıl okuyunca askerlik yine kısa dönem mi yapılıyor? bana yardımcı olabilir misiniz? iyi calısmalar...

Güncellemeler:
arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. kayıt yaptırdıgımız zaman öğrenci pasosu da alabiliyor muyuz?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Lgs-lys sınavına girmek gerek.İstediğin bölüm için yeterli puanı aldığında yazarsın.Kazandığında bulunduğun ildeki açık öğretim bürosuna gider kaydını yaptırırsın.Ben MYO mezunu olduğum için dikey geçişle yaptırdım kaydımı.Onun kayıtları Ekim-Kasım arasında oluyor.

• ben makina mühendisliği okuyorum..üni öğrencilerini sınava almadan kayıt yapıyolar mı ?

• Sınava girmen gerek.

Kızlar Ne Diyor 3

• evet martta sınava giriyorsun açıköğretimi tercih ediyorsun kayıtlar baslayıncada kaydını yaptırıyorsun. askerliğinde kısa dönem olarak yaparsın.

• acıktan unı okurkenmı kısa dönem yoksa unı bıttıkten sonramı askerde kısa dönem yapıyosun ?

• üni bittikten sonra kısa dönem yapıyorsun yoksa 15 ay yaparsın

• evet yazdıkların dogru ama askerlik ile bilgim yok

Erkekler Ne Diyor 1

• Uzun ya da kısa dönem artık şans işi. Şu anda 3 tane arkadaşım asker ve lisan mezunu olmalarına rağmen uzun dönem yapıyorlar. Rahatlar gerçi, para biriktiriyorlar.Yeni puan sistemini bilmediğim için bir şey diyemiyorum baraj konusunda. Ben kafama göre çözdüm, barajı zaten birkaç soru çözğnce geçiyorsun.

Yükleniyor...