Özellikle görme engelliler için sanat etkinlikleri arıyorum yardım eder misiniz?

neler yaptırabilirim bu bireylere? ben bir özel eğitim kurumunda staja başlayacağım ve grubum görme engelli öğrenciler. sizlerden ricam ne gibi faaliyetler yptırabilirim yardım ederseniz çok sevinirim yanlız internetteki linkleri kullanmazsanız çok sevinirim daha çok sizin aklınızdan yaratıcılığınızdan yararlanmak istiyorum teşekkürlr

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Merhaba, görme engelliler sizinde malumunuz işitme ve dokunma duyuları gelişmeye açık insanlardır. Bu doğrultuda alışılmış müzik faaliyetlerinin yanında şiir dinletisi tiyatro gibi sahne etkinliklerinde yer alabilirler. ayrıca çamurdan heykel vb eserler meydana getirebilirler. görme engelliler kendilerine uyarlanmış satranç tahtasında satranç oynayabilirler. bu alanla doğrudan ilgilenen bir öğretmen olarak size daha nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum ama sormak istediğiniz bişey olursa burdayım.

• çok teşekkür ederim

• Umarım faydalı olur. Kolay gelsin size.

Erkekler Ne Diyor 7

• gözü gören 1 kişi ne yapıyorsa görmeyen kardeşlerimizede kendi imkanlarıyla o aktiviteleri yaptırabilrisin. Çünkü herkez olmadığı şeye özen duyar.

• Onların gözleri kulakları olmuştur, müziğe yönlendirmelisin bence.

• Sese duyarlı olduklarından müzik sanatına yönelebilirsin.

• evet müzik ayrı bir etkinlik içinde yer alacak ama bir günü dolu dolu geçirmek istiyorum bunun için daha fazla aktiviteye ihtiyacım var yindede teşekkürr ederim

• Tiyatro olabilir belki ya da şarkı söylemek.Ya da müzik aleti çalmak.

• Müzik olabilir.

• Mesala futbolla ilgilenenler varsa aralarında görme engelliler için futbol organızasyonları oluyor onlara yönlendirebilirsin. Kızlar içinde farklı şeyle yapılabılır aslında biraz düşünmek lazım.

• evet elimde bununla ilgili bir sürü faliyet var ama yeni sezon yeni kişiler farklı olmak açısından böle bi araştırma içine girdim

• güzel bir etkinlik bence bravo..

• teşekkürr :)

• Görme engellilerin uygun donanımla bol fırça darbeli resimleri dokunarak görebildiklerini duymuş muydun? Bence denemeye değer.

• evet bu aklımda var yaptırcam staj dönemimde ama hani daha fazlasını istiyorum yinede çok teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 3

• onların kulakları daha çok gelişmiştir o yüzden müzik diyorum

• evet müziğe çok ilgileler teşekkürr ederim

• link Bu haber sana yardımcı olur umarım.

• bir filmde görmüştüm çamurdan vazo falan yapıyorlardı. bence güzel bir etkinlik olur. müzikde iyi ama nebiliyim çamur yada hamur daha eğlenceli. polimer kil kullanabilirsiniz şekil verdikten sonra fırında pişiriyorsunuz sertleşiyor :) tabi fırın falan biraz zor olur ama fikir işte..

• çok teşekkür ederim okulumuzda herşey mevcut o açıdan bi problem olmaz ama öğrencilerim bunu gerçekten yapabilirlermi orda biraz düşünüyorum ama yinde denemekte fayda var çok teşekkürr ederim :)

• Polimer kil bildigimiz oyun hamuru gibi zorluk cekmezler umarim

Yükleniyor...