Bağırsak gurultusu ve karın sesleri azaldı, geçer mi?

bağırsak gurultusu için doktora gittim intestinol l ve spasmomen adlı ilaçları verdi ilaçlar iyi geldi fakat guruldama azaldı. günde 2 3 kere gurulduyor ama ben tamamen kesilsin istiyorum eski halime dönmek istiyorum. bi de bu ilaçları içmeyince eski halime döner miyim ve ilaçların etkisi bi zaman sonra kesilir mi?çok takıyorum kafama bu konuyu %100 geçircek bi çare yok mudur?bir eczacı kalafası da bana multibianca adlı ilacı tavsiye etti senin bağırsaklarında probiyotik alman lazım dedi bunu duyan ya da kullanan var mı? lütfen yardım edin:(

Güncellemeler:
gunde 3 4 kere gurulduyor ama yıne de takıyorum su ıcmeye korkuyorum su ıcerken hava yutcam dıye sonra gaz yapacak dıye:(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bağırsaklarına mantar yerleştiği için bu sorunu yaşıyorsun. mantarlar gaz üretir. bu toksik maddeleri karaciğer arıtamadığı takdirde diğer organlara depolanır ki, işte orada sorun baş gösterir. siyah çay ve koladan uzak duracaksın. peynir türleri yemeyeceksin, özellikle kızarmış tatlıyı da keseceksin. aksi takdirde mantarları çoğaltırsın. ayrıca öğününü altıya çıkar ve iki saatte bir beslen. haşlanmış gıdalar en iyisidir. yemekten önce ve sonra gaviskol şurubu tavsiye etti mi doktorun, etmediyse alıp alamayacağını sor.dikkat etmezsen, sorun yaşarsın. ameliyat da kesin çözüm değildir.%100 tedavi için öncelikle mantarların üremesini engellemen sonra da yok etmen gerekir. yanlış beslenmeye devam edersen ilaçlar sorununa kesin çözüm olmazlar.hem gastroskopi hemde kolonoskopi tetkiki yapıldı mı? yapılmadıysa bunu da iste...

• mantar mı daha önce hiç duymamıştım bağırsaklara da mı mantar yerleşiyormuş_?

• Öncekileri Göster
    • o tetkiklerden ben çok korkarım yaptırmak istemem:(:(zaten sorun belli ya mantar var ya da irritabl bağırsak sendromu var

• bi de ben yıllarca ilaç içtim antidepresan ondan oalbilir mi acaba?

Erkekler Ne Diyor 3

• doktoruna sormayı neden denemiyorsun? bizler daha mı iyi biliyoruzdur sence?

• doktora şimdi ulaşamam ama burda benzer konudan muzdaripler var onların tecrübelerinden yararlanmak istedim

• zamanla geçecektir.hemen düzelmeyi bekleme...doktorun gerekli olanı önermiş bu kalfayla çırakla olmaz...beslenme tazrını değiştir...

• ne yemem lazım doktor sadece çay kahve içme dedi

• Öncekileri Göster
    • geçer geçer...bu şekilde stres yapman bile guruldatıyor biliyormusun...

• stresle alakası yok stressiz olduğum zaman da gurulduyor...

• ya sen de ne zaman bu siteye gelsen bu soruyu soruyorsun:D ismini de göstersen ne güzel olacak:D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...