Cemal Süreya'nın en sevdiğiniz sözü ya da şiiri?

KaranlığınKızı
Cemal Süreya'nın en sevdiğiniz sözü ya da şiiri?
..
Cevap veriyorum Zamanla herşey geçer diyen akıllılara; “Geçen tek şey zamandır anlayan, anlatsın anlamayanlara.
Keşke şöyle yapsaydım belki severdi deme. O senin için ne yaptı da sevdin sanki? Akıl işi değil, gönül sevdimi gerisi bahane.
Aslında ayrılıklar değilde, Gidenin sevmediği halde ‘ Seviyorum ‘ demesi en çok koyuyor insana.
Sana seni seviyorum dediğim kadar, Anneme peki anneciğim deseydim; Hazırdı cennetteki yerim.
Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam? Bakma sen yanlış demiş eskiler, Kendi kendine konuşana deli değil, yalnız derler.
Güncellemeler
+1 yıl
Bu sitede Cemal Süreya'yı tanıyan yok galiba...
Güncellemeler
+1 yıl
Cevap veriyorum Zamanla herşey geçer diyen akıllılara; “Geçen tek şey zamandır anlayan, anlatsın anlamayanlara.
Cemal Süreya'nın en sevdiğiniz sözü ya da şiiri?