Bugün ne pişirsem?

abartıya kaçmadan söyleyin nihayetinde öğrenci evi, bugün ne pişirsem?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• patates kızartma yanına biber damateste kızart üstüne sarımsaklı yogurt miss...

Erkekler Ne Diyor 81

• ya da kiminle mi pişirsem mi demek istedin?

• mısırlı ton balıklı makarna ya da çubuk makarnaları sosisin içinden geçriyorsun makarna hazır oldugunda 2 tarafında saçları kalmış elips şeklinde kafası olan birisi gibi duruyor :D bitirdikten sonra surat da çizebilirsin :D

• kırmızı mercimek çorbası pirinç pilavı patates kızartması ve salata

• Bimden mantar al. Derya marka kaşar ve yörsan marka tereyağ al. Fırında kaşarlı mantar yap. Yanına plav yada spagetti yap. Yanına da marullu havuçlu salata yap. Offf canm çekti :s

• sen hergün buraya bugun ne pişirsem dersen işimiz var yahu :)

• önden hazır alınmış çabuk çorba servis edilir :P onun ardından ana yemek olarak pirinç pilavıyla birlikte yine hazır aldığımız hindi döner :P ooohhh mis ve taş çatlasa 40 dakkada yemek sofrada ya da televizyonun karşısında elinde :D :D

• Fransız usulü az pişmiş fırında portakallı ördek... Tam bir öğrenci yemeee :P

• dün kız arkadaşımın evindeydim.bana mantar kızartmıştı oldukça basitti.mantarın şapkasının içine kaşar koymuş teflon tavada kızartmıştı.inanırmısın nerdeyse yarım kilo yedim:)

• patates kızart yanına çay o hh mis gibi

• örenci evimi _ keççap- mayonez - ekmek yeterli

• Sosisli makarna :)

• adını tam hatırlamıyorum ama fırında sebzeli makarna gibi bişeydi. netten biraz araştır. gayet lezzetli oluyor.

• sarımsaklı yoğurt katılan bir çorba var pirinçli ondan yap. Adı neyse artık.

• tencerede taş kaynat torpak aney :)))

• bağrına bastığın taşı kaynat aney :)))

• hahaha bu ne bee :D

• Pratik ama lezzetli bir tavsiye de bulunayim. kasarli patates

• maharna :)

• yoğurtlu ayran. erüklü çorbada olabiler. evde nevarsa işte ona razıyım.

• beşemel soslu fırında mantarlı tavuk süper bir öğrenci yemeğidir:)

• mantı severim ğişirirsem yeriz

• Daha yumurta bile kıramam fakat öğrenci evindeysen Domates soslu makarna :)

• Bak şunu yap ben yaptım . Sağlam bir fırın bulup pide gibi ekmek bulun üzerine kafanıza göre malzemelerle donatın ve pizza yapın . Hamur tutma derdi yok şu bu yok . Et ürünlerini dışarıa pişirip eklersiniz . Pizza fırında 10 dakikaya hazır olur ben bile yaptım siz anasını ağlatırsınız olayın .

• Tavuklu Fettucini :)

• öğle yemeği için : karnıyarık yanında cacık

akşam yemeği için : makarna-sütlü pirinç corbası vehavuç salata

• lazanya

• sana yapımı kolay iki tarif gönderiyorum. hem yapımı kolay hem de sonuç harika :) link link

• köfte ızfgara ;)

• bamya

• öğrenci evinin vaz geçilmezi makarnadır :) ama farklı birşey dersen komşuya git :D

• ton balıklı makarna yap içine yeşil zeytinde kat çok güzel oluyor bi de dışardan hazır pizza al...

• hamsi yap

• ögrenci evinde ne olur makarna patates yumurta.bide ne pişiriyim diyosun ya.

• Bugünde imam bayıldı yaparsın. Napalım :D

• patates yemeği veya kavurması bide makarna yeter

• mıhlama yap:D

• olumlu:)

• Muhlamadır o.

• Canim cekti simdi kalk pisir de yiyelim :D

• izgara balik yap gizel gider yaninada mevsim salata

• Evde hangi mazemeler var ?

• çorba bişir öğrenci

• Patates kızartması :))

• bak palıcan al közle tüptede közlüyebilrisin közlediğin patlıcakları birkaba al iyice ez tuzunu karabiberini at varsa bir miktar süt ve kaşar peyniri ekle isteğe gore parmesan peyniride olabilri tadını kontrol et

sonra kasaptan 500 gr löp bonfile al bonfileleri ince ince kes tavada pişir soya sos veya wolchester sos dok kekik at sosu etlere hafif çektir sonra patlıcan beğendiyi bir tabağa al üzerine bonfileleri diz üzerini hafifi ısıt servis et

zor gibi gelebilir ama benım bunu evde yapmam 30 dkmı alıyor oda benim evde mutfak bile yok :D

somali mutfagı usulu :D

• milföy hamuru al içine bas peynir at fırına yarım saate hazır :)

• kobe bifteği yap bence :))kilosu 5000 dolarlık havyarıda unutma yanında iyi gidiyor:DD

• yumurta:D

• Sucuklu tost 4 eva

• makarna rules!

• yımırta

• Kuru-pilav.

• Nohut pilav mercimek çorbası

• manisalısın demi sen :)

• makarna çorbadan başka ne olur öğrenci evinde :D

• domates ve soğan varsa söğüşyaponları. peynir zeytin ve çay güzel bir akşam kahvaltısı yap

• Sen en iyisi mi bir kadın budu köfte at..:)

• ben ısmarlıyom.. Nezaket icabı ye bari aaa :) bu arada piştimi kadın budu ? :D:D

• 70 kilo olunca da aç kal , geber ekmeği yiyemem artık:D

• Yenir yenir..:) yat geber ekmeği duymadın mı hiç :D

• Öncekileri Göster
  • İmam bayıldı yap vadayı kazan

• patatest kızartması <3

• kuru fasülye - pilav çekti canım yanında bide ayran öfff

• Yoğurtlu ekmek. Asıl ismi nedir bilmem ama yıllardır yerim neyse anlatayım. Gerekenler : Lavaş ekmeği, yoğurt(sarımsaklı daha güzeldir ama işiniz yoksa sonrasında) ve mantının üzerine dökülen sos ( içeriği aynı ama nasıl yapıldığını bilmem ) şimdi alın lavaşı elinizle baklava dilimi boyutunda parçalara seri bi şekilde ayırın sonra 4lü 4lü üst üste koyup yoğurda bandırın ( %75 falan giricek parmaklarınıza değene kadar banın) tabi bu işlemleri elinizle yapın :D daha sonra bunları sağlı sollu üst üste koyun kafanıza göre isterseniz yoğurt dökün üstüne daha sonra mantı sosu dökün. Gerçekten pratiktir çakma mantıda diyebilirsiniz ama tadını görünce anlarsınız. :)

• Yok talebeyim :D

• aşçı adamın hali farklı oluyor canım :)

• Ha bide sakın çatal kaşık boşverin elinizle dalın. Gerçekten harika. Iyy diyenleri ırıspı ısırsın.

• Öncekileri Göster
  • Kısır yap

• pirinç pilavı biliyosan yanına köfte kızart bide çoban salata ...

• maharna çorba :D:D

• Kremalı mantar sote. Canım çekti.

• Karnı yarık pişir. Müsaitim misafir olabilirim :)

• Dana rosto

• en güzeli balık bence alkol alıyorsanız da yanına rakı... nasıl olsa yarın pazar

• fasulye taze

• şehriyrli tavuk çorbası

zeytinyağlı dolma

etli güveç

kıymalı börek

patlıcan kebabı

bulgur pilavı

cacık

bamya

revani ooooooo yemede yanında yatt :DD

• çok sadeymiş be senin menüde.. geleyimde hayrıma yapıvereyim bari bir iki bişey :D

• başka bişey yok yoğurtla yerim işte

• bayılırım bende... başka neler var menüde?

• Öncekileri Göster
  • şöle patlıncanlı kıymalı fırında güzel olurdu hamaratmısın yoksa zehir saçanlardanmısın onu bilmek gerekir :)

• evde bulgurunuz varsa güzel bir domatesli bulgur plavı, cacık.. yetmezmi biz bekarken evde 1-2 çeşit yapardık...

• afiyet olsun... sana yardımcı olamadık :(

• aynı menüyü 3 gün önce yaptım zaten :)

• Sucuklu Yımırta Forevır.

• bizde davetlimiyiz :D

• Kızarmış bir piliç al sonra acı ve kekik ile o tavuğun yağıyla karışınca on numara olur.

Birde cola alırsın oh tamam..

• salçalı makarna doğal domates çorbası.

• tavuk sote pirinç pilavı salata tatlı

• kız arkadaşımdan kaçıyorum :)) dossill neden üzüldün beya ? kızlar akşama yemeğe götürebilirim sizi :))

• :(

• bunları söylemek için kendini gizlemen de ayrı bi olay:d

• kurufasülye :D ben meslekden dolayı öğrendim diyetisyenim adres ver gelip pişireyim :D

• ha ha ha hya :D bozuldum ama :Dtabieldiven ve bone takılmadan yemek yapılmaz kızım :ÇD :D :rencide oldum :(

• ehehe:D o kıllı ellerinle yemek mi hazırlycan bi de

• ha ha ha ha ha bu çok iyi di :D :D :DDDDDDDDDDDDDDDD sandalyeden düştüm :D D::::::DD::::::::::::::::::::::::::::::::ÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇD:DD:D:D:D::D:D:D

• Öncekileri Göster
  • soslu patatesli tavuk

• Sucuklu yumurta

• Bir öğrenci evi klasiği menemen :D Yada değişiklik olsun dersen Fırında makarna ve mantar sote tarzı bir şey olabilir.

• neler pisirebiliyorsun peki?

• tabiki öyle yemek yapma gibi bi hataya düşmeyeceksin dışardan söyleyeceksin

• Yumurtalı patates yada patatesli yumurta..

• Patates yemeği ya da makarna patates.

Kahvaltı tadında olsunsa patatesli, sosisli, kaşarlı yumurta.

• balık!

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 32

• bu bi çin yemeğidir !elde makarna yapılır 2 metre falan ben evde yapıyorum ,ama siz yapamadığına göre hazır kalın uzun makarna alın ,tencereye su koyun kaynadığında biraz tuz atın makarnayı pişirin ,sora süzün alın makarnayı soğuk suya koyulmaz ona göre pişerken tuzunu ayarlayın,süzdükten sonra biraz bekletin 5 dakka sora sıvı yağle yalayın ve ustüne kapak kapatın bi kenara koy !Soyarım kilo eti ince uzun dorayın yağda kavurun ,sora 2 orta boyda suğanı ince uzun dorayın çok az kavurun sora kırmızı biber ince uzun dorayın,isteyen acı biber de katabilir 2 dakka kavurun ,sora bildiğimiz salatalık ayni şekilde dorayın kavurun 5 dakka ,sora maydanozu dorayın koyun tuzun unutmayın kapagın kapatın ve altını söndürün 5 dakika dinlensin sora Serviz: makarnanın üstüne sos harika bi yemek denemenizi tavsiye ederim .( Az pişirn ki sebzeler ölmesin )

• ))) ama mutlaka yap tembellik yapma Ok şimdiden afiyet olsun)

• saol çok severim ben öyle uzak doğu yemeklerini çin olsun kore olsun

• link

bu site sana yardımcı olur. hem pratik yemekler hem masrafsız.

• makarna yap geç beya öğrenci çok düşünmez :D

• patatesli yumurtaaa miiss

• Pilav veya makarna, yanına da biraz tavuk, pane harcıyla kızartırsın mis gibi olur. Yanına da ayran.

• lahmacun al birde ayran al canım çekti nedense :)

• kısır ve börek biz hep yapardık :) yufka al marketten içinede peynirli harç yap hem cok basit hem de baya cıkıyor.şimdiden kolay gelsin :)

• Makarna :(

öğrencinin vazgeçilmezi:)

• ton balıklı spagetti makarna

• Tavuk göğsü yada baget,yada karışık al.Patetes kızart,tavuklarıda balık gibi unlayıp kızart.Ketçap,turşu falan...

• balık :)

• patates kavurması yada patatesli börek :)

• Arkadaşım git bim e donmuş yiyecek al ısıt bu kadar basit XD

• makarna :(

• makarna,patates kızartması,menemen..öğrenci evinin vazgeçilmezleri,yap birini :)

• tabiki milli ögrenci yemegi :))

• Evde sebze varsa; boyle, patlican, patates, brokoli, kabak vs...

Kes hepsini kup kup, domatesi pisir once, tuzunu biberini koy. Sonra sebzelerini ekle. Su ekle biraz, karistir kapat. Pisince yanina birkac dilim ekmek kes. Ohh mis gibi yemek.

• tokattaysanız buyrun bize gelin.ben size yaparım yemeği :)

• öğrenci evindeyken favorim hep makarna olmuştu. fırında da tavuklu patatesli bir şeyler yaparsn yanına süper

• dana antrikot + pilav + patates püresi. yarın dene bunu . cidden kolay

• portakallı ördek

• oktay ustaya sor :P

• bence evdekileri şaşirt çok güzel bir böf yap

• o zaman

1. spagetti

2. acil ketçap

3. cola fanta sprite falan nasil?

• yalnızım:D kendimi şaşırtsam yeter

• Evde hangi malzemeler v ar?

• Patates püresi üzerinede kiymali sos yapabilirsin. Mhh cok lezzetli oluyor.

• herşey var hemen hemen market de yakın alabilirim yani

• Pilavın yanına güzel bir tavuk sote tarifi verebilirim istersen.

• yemek pişen öğrenci evi varmıymış ? :( ühüüü bizde niye pişmiyorr...

?

biz o dağınıklıkla ocağın yerini bulamıyoz bacım sen ne diyon kıskandııımmm

• :( erkeksiniz bide demi?

• 3 kişi kalıyorduk mutfakta bir önceki yemekten artan bulaşık göremezdiniz... temiz, düzenli, pırıl pırıldı evimiz :D nasıl yaşıyorsunuz o pislikte :D

• dört kızız dördümüz birbirimizden beteriz :( neyse allah size afiyet versin :D

• Öncekileri Göster
  • Tavuk sote pilav

• :))9

• Salatada da sen yendin <3

• Tamam yenildim sana <3

• Öncekileri Göster
  • fırında izmir köfte

tereyağlı pilav

soslu kızartma yap

yalancı tavuk göğsü yap tatlı da

• çok basit hepsi şurayı toplasan 1 saatini almaz

kıyma-patates-biber-domates

pirinç-şehriye-yağ-tuz

un,margarin,süt,vanilya

hepsinden azıcık lazım

kolay ve basit ayrıca

• aşçı ücretleri dahil mi:D

• şunların tutca 10 lira be yuhss öl sen yaşama

• Öncekileri Göster
  • sevdiğin çorba, biber dolması olmadı tavuk kanat-makarna.bir de salata/cacık= mis.

• makara

• bisey pisirme.

• gercekler acidi ):

• realistik bi bakış açısı olmuş:D

• ekmek arasi biseyler ye gitsin iste ya, kim ugrasir.

• Öncekileri Göster
  • köri soslu tavuklu makarna

• evet iyi bir tercih.

• evet harika oluyo :D çok seviyorum

• hmm lezzetli bişey olur gibi

Yükleniyor...