Bugün ne pişirsem?

abartıya kaçmadan söyleyin nihayetinde öğrenci evi, bugün ne pişirsem?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• patates kızartma yanına biber damateste kızart üstüne sarımsaklı yogurt miss...

Erkekler Ne Diyor 81

• soslu patatesli tavuk

• patates yemeği veya kavurması bide makarna yeter

• Pratik ama lezzetli bir tavsiye de bulunayim. kasarli patates

• yoğurtlu ayran. erüklü çorbada olabiler. evde nevarsa işte ona razıyım.

• makarna çorbadan başka ne olur öğrenci evinde :D

• balık!

• Tavuklu Fettucini :)

• Evde hangi mazemeler var ?

• Sucuklu tost 4 eva

• Yoğurtlu ekmek. Asıl ismi nedir bilmem ama yıllardır yerim neyse anlatayım. Gerekenler : Lavaş ekmeği, yoğurt(sarımsaklı daha güzeldir ama işiniz yoksa sonrasında) ve mantının üzerine dökülen sos ( içeriği aynı ama nasıl yapıldığını bilmem ) şimdi alın lavaşı elinizle baklava dilimi boyutunda parçalara seri bi şekilde ayırın sonra 4lü 4lü üst üste koyup yoğurda bandırın ( %75 falan giricek parmaklarınıza değene kadar banın) tabi bu işlemleri elinizle yapın :D daha sonra bunları sağlı sollu üst üste koyun kafanıza göre isterseniz yoğurt dökün üstüne daha sonra mantı sosu dökün. Gerçekten pratiktir çakma mantıda diyebilirsiniz ama tadını görünce anlarsınız. :)

• çoktan yaptım ya ırıspıcığım:D başka zaman artık

• Öncekileri Göster
    • aşçı adamın hali farklı oluyor canım :)

• Yok talebeyim :D

• Kısır yap

• lazanya

• neler pisirebiliyorsun peki?

• Kızarmış bir piliç al sonra acı ve kekik ile o tavuğun yağıyla karışınca on numara olur.Birde cola alırsın oh tamam..

• en güzeli balık bence alkol alıyorsanız da yanına rakı... nasıl olsa yarın pazar

• Kremalı mantar sote. Canım çekti.

• Bir öğrenci evi klasiği menemen :D Yada değişiklik olsun dersen Fırında makarna ve mantar sote tarzı bir şey olabilir.

• Bak şunu yap ben yaptım . Sağlam bir fırın bulup pide gibi ekmek bulun üzerine kafanıza göre malzemelerle donatın ve pizza yapın . Hamur tutma derdi yok şu bu yok . Et ürünlerini dışarıa pişirip eklersiniz . Pizza fırında 10 dakikaya hazır olur ben bile yaptım siz anasını ağlatırsınız olayın .

• izgara balik yap gizel gider yaninada mevsim salata

• Dana rosto

• patates kızart yanına çay o hh mis gibi

• kuru fasülye - pilav çekti canım yanında bide ayran öfff

• öğrenci evinin vaz geçilmezi makarnadır :) ama farklı birşey dersen komşuya git :D

• mıhlama yap:D

• Canim cekti simdi kalk pisir de yiyelim :D

• Muhlamadır o.

• olumlu:)

• Patates kızartması :))

• yımırta

• köfte ızfgara ;)

• maharna çorba :D:D

• hamsi yap

• beşemel soslu fırında mantarlı tavuk süper bir öğrenci yemeğidir:)

• mısırlı ton balıklı makarna ya da çubuk makarnaları sosisin içinden geçriyorsun makarna hazır oldugunda 2 tarafında saçları kalmış elips şeklinde kafası olan birisi gibi duruyor :D bitirdikten sonra surat da çizebilirsin :D

• Sosisli makarna :)

• milföy hamuru al içine bas peynir at fırına yarım saate hazır :)

• Yumurtalı patates yada patatesli yumurta..

• domates ve soğan varsa söğüşyaponları. peynir zeytin ve çay güzel bir akşam kahvaltısı yap

• kobe bifteği yap bence :))kilosu 5000 dolarlık havyarıda unutma yanında iyi gidiyor:DD

• Daha yumurta bile kıramam fakat öğrenci evindeysen Domates soslu makarna :)

• İmam bayıldı yap vadayı kazan

• öğle yemeği için : karnıyarık yanında cacıkakşam yemeği için : makarna-sütlü pirinç corbası vehavuç salata

• bak palıcan al közle tüptede közlüyebilrisin közlediğin patlıcakları birkaba al iyice ez tuzunu karabiberini at varsa bir miktar süt ve kaşar peyniri ekle isteğe gore parmesan peyniride olabilri tadını kontrol et sonra kasaptan 500 gr löp bonfile al bonfileleri ince ince kes tavada pişir soya sos veya wolchester sos dok kekik at sosu etlere hafif çektir sonra patlıcan beğendiyi bir tabağa al üzerine bonfileleri diz üzerini hafifi ısıt servis et zor gibi gelebilir ama benım bunu evde yapmam 30 dkmı alıyor oda benim evde mutfak bile yok :D somali mutfagı usulu :D

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 32

• fırında izmir köftetereyağlı pilavsoslu kızartma yapyalancı tavuk göğsü yap tatlı da

• kuzu çevirme de olsn bi de istersen

• Öncekileri Göster
    • aşçı ücretleri dahil mi:D

• çok basit hepsi şurayı toplasan 1 saatini almaz
      kıyma-patates-biber-domates
      pirinç-şehriye-yağ-tuz
      un,margarin,süt,vanilya

hepsinden azıcık lazım
      kolay ve basit ayrıca

• Tavuk sote pilav

• Mikemmel bi' salata filan... <3

• Öncekileri Göster
    • Salatada da sen yendin <3

• :))9

• öğrenci evindeyken favorim hep makarna olmuştu. fırında da tavuklu patatesli bir şeyler yaparsn yanına süper

• oktay ustaya sor :P

• köri soslu tavuklu makarna

• hmm lezzetli bişey olur gibi

• evet harika oluyo :D çok seviyorum

• evet iyi bir tercih.

• link bu site sana yardımcı olur. hem pratik yemekler hem masrafsız.

• dana antrikot + pilav + patates püresi. yarın dene bunu . cidden kolay

• sevdiğin çorba, biber dolması olmadı tavuk kanat-makarna.bir de salata/cacık= mis.

• portakallı ördek

• Pilav veya makarna, yanına da biraz tavuk, pane harcıyla kızartırsın mis gibi olur. Yanına da ayran.

• Makarna :( öğrencinin vazgeçilmezi:)

• Evde sebze varsa; boyle, patlican, patates, brokoli, kabak vs...Kes hepsini kup kup, domatesi pisir once, tuzunu biberini koy. Sonra sebzelerini ekle. Su ekle biraz, karistir kapat. Pisince yanina birkac dilim ekmek kes. Ohh mis gibi yemek.

• balık :)

• tabiki milli ögrenci yemegi :))

• patatesli yumurtaaa miiss

• Evde hangi malzemeler v ar?

• herşey var hemen hemen market de yakın alabilirim yani

• Patates püresi üzerinede kiymali sos yapabilirsin. Mhh cok lezzetli oluyor.

• Arkadaşım git bim e donmuş yiyecek al ısıt bu kadar basit XD

• makarna yap geç beya öğrenci çok düşünmez :D

• bu bi çin yemeğidir !elde makarna yapılır 2 metre falan ben evde yapıyorum ,ama siz yapamadığına göre hazır kalın uzun makarna alın ,tencereye su koyun kaynadığında biraz tuz atın makarnayı pişirin ,sora süzün alın makarnayı soğuk suya koyulmaz ona göre pişerken tuzunu ayarlayın,süzdükten sonra biraz bekletin 5 dakka sora sıvı yağle yalayın ve ustüne kapak kapatın bi kenara koy !Soyarım kilo eti ince uzun dorayın yağda kavurun ,sora 2 orta boyda suğanı ince uzun dorayın çok az kavurun sora kırmızı biber ince uzun dorayın,isteyen acı biber de katabilir 2 dakka kavurun ,sora bildiğimiz salatalık ayni şekilde dorayın kavurun 5 dakka ,sora maydanozu dorayın koyun tuzun unutmayın kapagın kapatın ve altını söndürün 5 dakika dinlensin sora Serviz: makarnanın üstüne sos harika bi yemek denemenizi tavsiye ederim .( Az pişirn ki sebzeler ölmesin )

• saol çok severim ben öyle uzak doğu yemeklerini çin olsun kore olsun

• ))) ama mutlaka yap tembellik yapma Ok şimdiden afiyet olsun)

• makarna :(

• ton balıklı spagetti makarna

• patates kavurması yada patatesli börek :)

• makarna,patates kızartması,menemen..öğrenci evinin vazgeçilmezleri,yap birini :)

• Pilavın yanına güzel bir tavuk sote tarifi verebilirim istersen.

• lahmacun al birde ayran al canım çekti nedense :)

• Tavuk göğsü yada baget,yada karışık al.Patetes kızart,tavuklarıda balık gibi unlayıp kızart.Ketçap,turşu falan...

• tokattaysanız buyrun bize gelin.ben size yaparım yemeği :)

• bence evdekileri şaşirt çok güzel bir böf yap

• yalnızım:D kendimi şaşırtsam yeter

• o zaman
      1. spagetti
      2. acil ketçap
      3. cola fanta sprite falan nasil?

• makara

• bisey pisirme.

• açım uleyn

• Öncekileri Göster
    • realistik bi bakış açısı olmuş:D

• gercekler acidi ):

• kısır ve börek biz hep yapardık :) yufka al marketten içinede peynirli harç yap hem cok basit hem de baya cıkıyor.şimdiden kolay gelsin :)

• yemek pişen öğrenci evi varmıymış ? :( ühüüü bizde niye pişmiyorr... ? biz o dağınıklıkla ocağın yerini bulamıyoz bacım sen ne diyon kıskandııımmm

• evim temiz benm baya :D kalabalıksanız mutlaka dağınık birileri çıkıyo zaten

• Öncekileri Göster
    • 3 kişi kalıyorduk mutfakta bir önceki yemekten artan bulaşık göremezdiniz... temiz, düzenli, pırıl pırıldı evimiz :D nasıl yaşıyorsunuz o pislikte :D

• :( erkeksiniz bide demi?

Yükleniyor...