Çocuklugunuzun vazgeçilmez oyunu neydi?

cocukken oynamayı en cok sevdiğiniz oyun nedir ? Benimki 7 kuleydi :)

Güncellemeler:
misket dğer adıylada gulle onuda cok severdiik , sımdıkı cocuklar pc, ps basından kalmıyolar :)
yarım elma veya simiiiiit vardı bilirseniiiz :)

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 31

• Şarkılı yerden yüksek

• saklambaç tabiki.ya aşmıştım artık evlerin çatılarından atlayıp diğer sokaktaki evin bahçesine saklandığımı hatırlıyorum

• saklambac istop vs vs

• saklambaç

• birdir bir,ip atlama, tek mi çift mi,yakar top, istop,dansa davet, oy prens prens... oy oy oyykonu sahibi arkadaş ne güzel bir soru oldu bu böyle...

• tombik , sek sek , beş taş , körebe , yakar top , yerden yüksek :))

• yakar top :)

• evcilik :D:D

• Saklambaş -Yakartop - meşe oynardık bide ...

• atarı vardı ozamanlar süper mario oynardım hepte kolunu bozardım ben ya:D

• O zamanki aptal pop şarkılarına dans bulurduk:D çizgi vardı böyle taş atıp zıplayıp bi şeyler yapardık. Tasolar vardı onları biriktirip oynardık. Bi de atarilerde kuş vurma oyunu vardı. Bilgisayar yeni çıktığında volfied vardı:D ahh ahh

• evcilik :)

• saklambaç,yerden yüksek,yakalamaca,3 taş,doktorculuk,oyuncaklar bir de:D

• babie bebekler

• bakkalcılık hahah :) ben hep bakkal olmak isterdim. bahçede kiremitleri toz haline getirene kadar kırar bakkalda kırmızı biber niyetine sayardım.aynı şekilde siyah taş tozları karabiber,yapraklar üzüm yaprağı,minik yabani meyveler zeytin,beyaz taşlar kaşar.. :)

• haha :D

• aylık oyunu.. dokuz aylık oluyodu vsvs.. hey gidi mahalle maçlarımız sağlam forvettim ben ya

• can evimden vurdun beni ya :( malasef gidemiyom işler güçler ama çok isterdim

• kızlar milli takıma gitsene kız :D

• saklambaç, çizgi (sek sek), yakar top, tombik, ip, evcilik, yerden yüksek, istop, don-ateş, körebe, yakalamaca... bazen de atari veya tetris oynardık. süper mario, bomberman, tank 90...

• Evcilik , yakar top , ip , kutu kutu pense...

• 7 kule. toplu saklanbaç

• ewcilik (tüm kızların budur heralde :)

• aç kapıyı bezirganbaşı gbi bi saçmalıkla büyüdük biz.

• Taso+mario+kız kaçıran :(

• erkek ruhu varmış bea :D

• lego

• biz inşaatı legolarda öğrendikk :D

• saklambaç.gece oynardık annemgilin mahallede.çok çocuk vardı orda.şimdi toplansa onlar şimdi de oynarım o derece keyif almışım.

• eve kaçanlar olurdu 2 saat ara bul

• haha ah o saklanmaç :D

• he,kuzenim space ersini seviyo demişti de reddetmiştim de ersin de küsmüştü.hep saklamaçta yakınlaştık.

• Öncekileri Göster
  • En çok mario oynardım.

• tank 90 hastasıydım

• 7 kule harikaydı bütün çocuklar toplanır oynardık :)

• gerçek çocuklugu biz yasadık simdikiler cocuk degiller hiç oyun bildikleri yok :)

• evcilik :D ne olcaktı :D

• ben duldum nedense kocam olmazdı kızımla yasardık yan komsuda kızım olurdu :D

• Ben çok koca oldum..Mahallenin bütün kızları evcilik için beni isterlerdi..eve eve ekmek getirirdim..Delikanlı koca olurdum

• Mario ya.

• o prenses bitmeeez

• mario :)

• tank 90 :D

• Yerden yüksek çok oynardık

• evet oda güzeldi :D

• atari..

• kasetler calısmadımı kollar calısmadımı alette üflemedik yer bırakmazdık :)

Erkekler Ne Diyor 31

• bi vuruş kaç kuruş :)

• Taso , Simit , Uzun Eşşek

• taso beyblade sporcu saklambaç :))

• o kadar inceydımkı ebe nin önundekı agacın arkasına saklandım-tarıhın en erken sobesını ben yapmısımdır:))))))))))))))))

• hanzo oyunu süperdi.inşaatın içinde 10 gençelinde spoaolan bir ebeden kaçardık.en son 3.kattan bir arkadaşdüşmüştü kaçarken .kumauçtu.:) harikaydı:) yakalanan dayak yiyordu:)

• dune 2000,doom 2 nfs serisi millet dışarda oynardı ben pc de:D

• karsı mahalledekı kızlarla doktorculuk oynardım halen dalga gecıyor annem gıl

• street fighter yıllarcccaaaaaaaaa

• Taso Ateri

• TASOOOOOOOOOOOOOOOOO xD

• street fıghter

• saklambaç ve istop :)

• fifa 98 :)

• Super mario

• misket ve saklanbaç.

• saklanbaç hele geceleri daha zevkliydi :))

• çoçukluğum harikaydı ya.

• yok bilmiyorum o soruyu ama bende o yaşlara dönmek isterdim.

• fark ettıysen o konuylada ılgılı sorum vardı hangı yaşa donmek ısterdınz dıye geneli 13-14

• tek değilsin bu konuda herkez çoçukluğunu secerdi. çoçukluk bambaşka ufakken çoçukluğunun kıymetini bil derlerdi napım ben büyümek isterdim derdim çoçuk aklı işte şimdi küçülmek istiyom.

• Öncekileri Göster
  • Komşu kızıyla evcilik oynardık hey gidi yaaaaaaaaaaa :D

• bir çok oyunu oynardım.en çokta futbolcu kartlarıyla pişti oynardım mahallede kökmediğim çocuk kalmazdı :)

• Mahalle kenarlarında toplu şekilde oynanan her oyun çeşidi çok hoşuma giderdi. Hele ki 9 taş çok zevkliydi. O anlar tekrar geri gelebilse çok iyi olurdu :)

• bruce lee nin çakma mançıkası (sallarken üstümüze vururduk),power rangers ,mahalle maçı,saklambaç,istop ve kırbaç (kayışla :D )

• 9 aylık..(Tek kalede oynanır.. Kale arkası kapalı-duvar gibi bir yer seçilir.Benim yaş grubu aşinadır buna.. )

• Sonra mortal kombat geldi ve sokak kültürü bitti usta.. :(

• Hep anne olurdum.

• kurt babatasofutbol

• zıpzıp :)

• :)

• uzun eşşek :D

• ne günlerdi be :D

• mario - contra - mortal kombat kısaca atari yav :)

• Mario - Taso - 3 taş - dama

• ıstedıgın kadar tasla oynardın 3-4-5 :)

• 5 miydi o :)

• 5 tas :)

• jetonlu ateri salonlarında Cadillac and Dinosaurs diyer adı mustafayı oynamak

• Sokak oyunlarında birdirbir favorimdi, okulda tenefüslerin vazgeçilmeziydi. Evde de Sega Mega Drive ile vakit geçiriyorduk. Sony PlayStation ilk çıktığı zaman sinir olmuştum Sony'ye ve hiçbir zaman Sega'nın yerini alamayacağını düşünmüştüm, şimdi Sega diye bir şey kalmadı galiba Sony PS ise aldı başını yürüdü :)

• bel üstünde çanak kırmaç :DD

• Tetris rekorlarımla övünürüm.

• Yakar top.

• oda güzeldi :)

Yükleniyor...