Misafirlere ne pişirsem?

Yarına kalabalık misafirim var ne pişirsem ne yemek yapsam? =)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Şimdi. Güzel bir mercimek çorbasıyla başlayabilirsin. Pilav hemen hemen her yemekle garnitür olarak gittiğinde bir pirinç pilav fena olmaz. Ana yemeğe gelince malum mevsim yaz ve havalar da sıcak olduğunda yağlı yemek ya da et dışında yapılması da görece daha kolay olan bir zeytinyağlı tercih yerinde olacaktır. Tabii yemepin yanında salata şart. Çoban salata ya da mevsim salatası olabilir. İsteğe bağlı olarak piyaz, turşu gibi ufak mezeler de olabilir. İçecekleri de unutmamak lazım. Pilavın yanında istenebilir diye el altında yoğurt bulundurmanın da sakıncası olmaz. Tatlı olarak da en hafif tatlı olan dondurma seçilebilir. Hani var ya Vienetta'nın dilim dilim olan donrumaları işte ondan alabilirsin. Meyve yenip yenmeyeceği ise sana kalmış. E hadi kolay gelsin. :))

• Başarılı

• Rica ederim.

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 3

• Fil dudağı , sotelenmiş gergedan testisi ve jülyen usulü maymun çükü iyi gider.

La havleeeee

• Herbi mi, en yakın zaman da denemeliyim :)

• Gergedan testisini bir de penguen makatında marine etmeyi bir dene denedim %100 çalışıyor.

• yemek mi hani nerde :) bayramı iple çekiyorum valla anne yemeği yemek için :) eller kadir kıymeeet bilmiyoor annem :(

• Allahhhhhhhhhhhhhh...nasıda acıktım varyaa :)))

• bi kaşık ayran bana kalsın bayram :))))

• dayan bayram a ne kaldı :)

Kızlar Ne Diyor 8

• pazar günü iş yerinden patronlarım ve müdürlerimi davet ettim allah yardımcım olsun menüm şöyle

kremalı domates çorbası

asma yaprağında köfte

etli şehriye plavı

zeytinyağlı bamya

mevsim salata

masayı süslemek amaçlıda

iftariyelik

fırında sebze kızartması

iki renkli yoğurtlu mayonezli makarna

zeytinyağlı yaprak sarması

kuru patlıcan dolması

bakalım becerebilirsek..

• DU BAKALIM DAHA BAŞARI ORTADA DEĞİL LİSTEM BU :):) AMA SAHURDAN SONRADA YARMAM BU ARADA TATLIYI UNUTTUM :):) TATLIYIDA VALLA GÜLLÜOĞLU BİZE YAKIN ORDAN ALICAM KUSURA BAKMASINLAR TALI HİÇ YEMEDİĞİM İÇİN HİÇ BİLMİYORUM TATLI YAPMAYI.

• Çok başarılı

• taze fasulye,patates salatası..

• Başlangıç; Domates Çorbası

Ara Sıcak; Ali Nazik Kebabı, Zeytinyağlı Fasülye

Ara Menü; Çoban Salata

Ana Yemek; Patates Püresi Eşliğinde Hasan Paşa Köfte ve Bulgur Pilavı

Tatlı; Tiramisu ya da Sütlaç

• domates çorbası,patates köfte,bezelyeli pilav tavuk:)meze olarakta haydari,şakşuka.

• aynen bizim de yarın kalabalık misafir var

mönü

domates çorbası , karışık kızartma ,mantarlı tavuk , pilav ,salata ,mercimek köftesi , semizotu salatası yoğurtlu , zeytinyağlı fasulye tatlı ya daha karar vermedim ya sütlaç ya güllaç

• Çok başarılı

• Yapmayı değil yemeyi düşünüorum suan yerlerdeyim zaten :)))

• ben sadece hazırlama kısmını düşünüyordum yeme kısmını değil şimdi o aklıma düştü :)))

• Öncekileri Göster
  • güzel bi yayla çorbası sonra ara sıcak veya masa kalabalık görünsün diye ortaya servis olarak zeytinyağlı sarma veya dolma tercih sizin:)) ama yemekte bezelyeli pirinç pilavı et yemeklerinden patlıcan tava veya kürdan kebabı tercih edilebilir tavuk yemeklerinden ise fırında tavuk veya tavuk sote kulağa güzel geliyo meze türü bişey daha lazım bu sıcaklarda yoğurtlu bişeyler iyi gider mesela semiz otu yoğurtlaması veya havuç yoğurtlaması:)) salatasız akşam yemeği olmaz:)) içecekler size kalmış artık:)) tatlı olarak da güzel bi şekerpare fena olmazdı yani:))

eğer bunları yaparsanız sofraya bi tabakta benim için koyar mısınız?...:))

• sarma yap,mercimek çorbası bide tavuk dolma yanındada cacık,bide sütlaç hımm acıktım benyaaa

• Başarılı

• evet niyetliyim

• oha içimim okudun ya aynısını istiyom bende :D

• Bunu bilmeye ne var : ) mercimek çorbası,pilav ,patates köfte yemegi fırında: ) kadayıf börülce patlıcan karısımı salata yapıyor normal salatada ayrı :D şekerparemin misafir menüsü bu : )

• Umut vaadediyor

• çok iyimiş =)

Yükleniyor...