Misafirlere ne pişirsem?

Yarına kalabalık misafirim var ne pişirsem ne yemek yapsam? =)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Şimdi. Güzel bir mercimek çorbasıyla başlayabilirsin. Pilav hemen hemen her yemekle garnitür olarak gittiğinde bir pirinç pilav fena olmaz. Ana yemeğe gelince malum mevsim yaz ve havalar da sıcak olduğunda yağlı yemek ya da et dışında yapılması da görece daha kolay olan bir zeytinyağlı tercih yerinde olacaktır. Tabii yemepin yanında salata şart. Çoban salata ya da mevsim salatası olabilir. İsteğe bağlı olarak piyaz, turşu gibi ufak mezeler de olabilir. İçecekleri de unutmamak lazım. Pilavın yanında istenebilir diye el altında yoğurt bulundurmanın da sakıncası olmaz. Tatlı olarak da en hafif tatlı olan dondurma seçilebilir. Hani var ya Vienetta'nın dilim dilim olan donrumaları işte ondan alabilirsin. Meyve yenip yenmeyeceği ise sana kalmış. E hadi kolay gelsin. :))

• teşekkürler

• Rica ederim.

• Başarılı

Erkekler Ne Diyor 3

• Fil dudağı , sotelenmiş gergedan testisi ve jülyen usulü maymun çükü iyi gider.***La havleeeee

• Gergedan testisini bir de penguen makatında marine etmeyi bir dene denedim %100 çalışıyor.

• Herbi mi, en yakın zaman da denemeliyim :)

• yemek mi hani nerde :) bayramı iple çekiyorum valla anne yemeği yemek için :) eller kadir kıymeeet bilmiyoor annem :(

• Allahhhhhhhhhhhhhh...nasıda acıktım varyaa :)))

• dayan bayram a ne kaldı :)

• bi kaşık ayran bana kalsın bayram :))))

Kızlar Ne Diyor 8

• aynen bizim de yarın kalabalık misafir var mönüdomates çorbası , karışık kızartma ,mantarlı tavuk , pilav ,salata ,mercimek köftesi , semizotu salatası yoğurtlu , zeytinyağlı fasulye tatlı ya daha karar vermedim ya sütlaç ya güllaç

• ablaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...bendee gelimmmiiii heee...lütfennnnnnnn...

• Öncekileri Göster
    • Yapmayı değil yemeyi düşünüorum suan yerlerdeyim zaten :)))

• Çok başarılı

• pazar günü iş yerinden patronlarım ve müdürlerimi davet ettim allah yardımcım olsun menüm şöylekremalı domates çorbası asma yaprağında köfteetli şehriye plavı zeytinyağlı bamyamevsim salatamasayı süslemek amaçlıda iftariyelikfırında sebze kızartmasıiki renkli yoğurtlu mayonezli makarnazeytinyağlı yaprak sarmasıkuru patlıcan dolması bakalım becerebilirsek..

• Çok başarılı

• DU BAKALIM DAHA BAŞARI ORTADA DEĞİL LİSTEM BU :):) AMA SAHURDAN SONRADA YARMAM BU ARADA TATLIYI UNUTTUM :):) TATLIYIDA VALLA GÜLLÜOĞLU BİZE YAKIN ORDAN ALICAM KUSURA BAKMASINLAR TALI HİÇ YEMEDİĞİM İÇİN HİÇ BİLMİYORUM TATLI YAPMAYI.

• taze fasulye,patates salatası..

• domates çorbası,patates köfte,bezelyeli pilav tavuk:)meze olarakta haydari,şakşuka.

• sarma yap,mercimek çorbası bide tavuk dolma yanındada cacık,bide sütlaç hımm acıktım benyaaa

• oha içimim okudun ya aynısını istiyom bende :D

• evet niyetliyim

• Başarılı

• Başlangıç; Domates ÇorbasıAra Sıcak; Ali Nazik Kebabı, Zeytinyağlı FasülyeAra Menü; Çoban SalataAna Yemek; Patates Püresi Eşliğinde Hasan Paşa Köfte ve Bulgur PilavıTatlı; Tiramisu ya da Sütlaç

• güzel bi yayla çorbası sonra ara sıcak veya masa kalabalık görünsün diye ortaya servis olarak zeytinyağlı sarma veya dolma tercih sizin:)) ama yemekte bezelyeli pirinç pilavı et yemeklerinden patlıcan tava veya kürdan kebabı tercih edilebilir tavuk yemeklerinden ise fırında tavuk veya tavuk sote kulağa güzel geliyo meze türü bişey daha lazım bu sıcaklarda yoğurtlu bişeyler iyi gider mesela semiz otu yoğurtlaması veya havuç yoğurtlaması:)) salatasız akşam yemeği olmaz:)) içecekler size kalmış artık:)) tatlı olarak da güzel bi şekerpare fena olmazdı yani:))eğer bunları yaparsanız sofraya bi tabakta benim için koyar mısınız?...:))

• Bunu bilmeye ne var : ) mercimek çorbası,pilav ,patates köfte yemegi fırında: ) kadayıf börülce patlıcan karısımı salata yapıyor normal salatada ayrı :D şekerparemin misafir menüsü bu : )

• çok iyimiş =)

• Umut vaadediyor

Yükleniyor...