Hiç yemek yapmayı bilmeyen bir insan nasıl öğrenir?

evet itiraf ediyorum bu yaşıma kadar hiç doğru düzgün yemek öğrenmedim bilmiyorum yemek falan off ama güzel yemekler yapmak istiyorum nasıl öğrenebilirim acaba ya?artık öğrenmek için çok mu geç:(başlangıç için hangilerini öğrenmeliyim?Bunun için bi kitap ya da benzeri değişik önerebilceğiniz şeyler var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yasının kac oldugunu bılmıyorum canım ama yemek ve bır suru iş yapmak artık zor bırsey degıl. Hıcbır sey ıcın gec degıldır , yaşı kac olursa olsun ınsanın ogrenmenın yası yoktur ,yeter kı ıcınde ogrenme ıstegı olsun bu sorun cozulur . Bence kıtaba hıc gerek yok . Annen yemek yaparken ona yardım edersen hem nasıl yapıldıgını anlarsın hemde aklındakı soruları annene sorabılırsın. Ilk baslarda boyle yardım etmeyle baslayabılırsın malzemeleerı dogramak gıbı fılan, sonralar bıraz daha ılerletebılırsın yemegı karıstırmak , tuzunu atmak gıbı vs vs . Hıc masraf yapıp paranı harcama evde ınternetın var sanırım ac googleyı ıstedıgın yemegın ısmını tıkla hersey var corbasından. tuzlusuna. makarnasına. kurusuna. hamur ıslerı daha bırsuru sey . Yapılısları da gosterıyor resımlerı de gosterıyor bıtmıs halı yemegın . Sakın umıtsılıge kapılma olmadı , yaktım fazla koydum tuzunu fılan dıye hata yapmadan ogrenılmez. Bugun tuzu fazla olcak yarın yakıcaksın obur gun eksık olcak tuzu daha sonra kararını tuttumaya calısıcan . Yaparak zaten ogrenılır . Dedıgım gıbı sabırlı ve umıtlı olmak lazım kı basarasın . Sımdıden daha kolay gelsın sana :)))

Erkekler Ne Diyor 20

Kızlar Ne Diyor 6

• Netten bakma çoğu uydurma anne , komşu , kuzen yardımıyla öğrenebilirsin beraber yapın aklında kalıyor yapıyorsun.

• Çok kolay hiç korkma:) İnternette bloglar var mesela ordan bakabilirsin. Yeterli gelmezse videolar da var. Sevdiğin şeylerden başla hem daha hevesli öğrenirsin:) link link

• usta-çırak ilişkisi lazım en başta. annen totona terlikle vurucak ki "hımm demek salça sonra konuluyomuş" diye temel bilgileri öğreneceksingerisi deneme yanılma

• yumurta kırmaylan başla :P

• Açarsın tarifi yaparsın da önemli olan kişinin el tatlılığı...Kimisi uğraşır uğraşır tutturamaz...Damak tadını geliştirmeye çalış tadarak ve içinde neler olduğunu tahmin etmeye çalışarak..

• önce yemeği yakmakla başla. soğan ne zaman pembeleşir, pilav suyunu ne zaman çeker başka türlü öğrenmen mümkün değil.

Yükleniyor...