• Sor
  • Bence

Türkiye ve Azerbaycan, iki devlet, tek milllet mi?

Arkadaşlar azerbaycan'la kardeş ülkeyiz,Türkiye'nin Azerbaycan'la birleşmesini istermisiniz ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• tüm dünya birleşsin isterim

• Türk'ler birleşsin,komünist değiliz...

• Öncekileri Göster
    • Tabi sana göre ısrail ile abd sadece dimi :)? Ama avrupa birliğinden bahsetmezsin,rusya'dan bahsetmezsin,( pkk'nın kullandıgı bütün silahlar rus yapımı),Çin'den bahsetmezsin eeee başka kimse kalmadıki zaten ?

• sadece israile katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 6

• Tum Turk devletleri birlesse keske.. niye birlesmezki.

• Keşke ülküdaş keşk...

• Öncekileri Göster
    • Eyv :)..

• :)

• aslaaa

• Neden ?

• Öncekileri Göster
    • :)...

• en iyi cevap secersen devletlerin birlesmesine izin veririm :))

• Arada bayrak,dil ve ülke ismi bütünlüğü olamaz. Hiç bir ülke bunları feda etmez. Kardeş ülke olarak kalalım.

• Turan devleti kurulsun kardeş ülkeler isim haklarını feda ederler...

• Öncekileri Göster
    • Niye Türkiye cumhuriyeti yerine,Turan cumhuriyeti olsa ne olur ? Hem atamızın bize emanet etttiği topraklarda 70 değil 300 milyon Türk yaşar ve 5 katı daha fazla toprak parçasına sahip oluruz...

• Fikrine saygılıyım. Ama ben bunu kabul etmem,edeni de kabul etmem.

• Aman böyle kardes kardes kalalım iste birleşmeye lüzum yok bence. Cok gereksiz!

• Bende kardeşliğimiz lafta kalmasın istiyorum işte...

• Kardeş ülkeler olarak kalalım.

• Neden birleşmeyelim peki ?

• İyi böyle

• Neden ?

Erkekler Ne Diyor 8

• Tek devlet olmaktan çok, Türki Cumhuriyetlerin, Nato-Avrupa Birliği benzer bir yapıya bürünmesini çok isterim

• Oda olabilir...Ama Türk birliği olsa bütün Türk'ler birleşse harika olur...

• tek devlet olmaya kalkarsan , iktidar mücadelesi, mezhep görüş ayrılıkları , bir çok sebeb ileride daha fazla parçalanmaya sebeb olur diye düşünüyorum, mesela Azerilerin çoğu şii'dir, sen ben sorun etmem ama fesat sokmak için dış etkenler bir sürü sebeb bulurlar

• Kardeşim eğer bir yaşadıgın ülkede farklı farklı milletler varsa örneğin iran gibi,din konusunda ortalıgı karıştırmak isterler ama aynı millet oldugun için sıkıntı olmaz,mesela Türk'lerle,kürtler neden din konusunda çatışmaz çünkü aynı mezhepe mensunplar farklı bir örnek ama söliyim dedim yinede...

• 1ay

Soran arkadaşımında dediği gibi bu asla saçma birşey değil ve birgün gerçekleşecek birşey. tarih öğretmenimiz hep böyle derdi: ah türk halkları neder birleşmediniz ama birgün olacak birleşiceksiniz. bende hocama katılıyorum ve türk halklarının türklerin demiyorum yanlış anlamayın (türk halklarının) birleşebileceğini düşünüyorum. bazı arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapmışlar önce araştırın öyle gelin.

• cok komiksiniz. siz ilk once aliyevleri desteklemeyi birakin turkiyedeki azeri muhalifleri azerbaycana geri gondermeyi birakin guney azerbaycan tv ini turkiyeden kovmayi birakin , sonra iyi mi kotu mu bakariz

• bu ne kadar saçma bi soru yaasanki un şeker helva yapıyosen önce kendi toprağına sahip çık

• Niye saçmaymış ?

• herşeyden önce aliyevle türkiye devleti arasında soğuk savaş var, azeri halkı ile aramız iyi olabilir ama devletlerin arası hiç iyi değil

• Azeri halkı değil dostum Azerbaycan Türkleri...

• Peki Türkiye'mi Azerbaycan yoksa Azerbaycan mı Türkiye olsun? Sen ülkenin bayrağı Azerbaycan bayrağı olsun, yönetimi onlara kalsın ister misin? Onlar aynı durumu isterler mi?

• Turan devleti olsun bütün Türk'ler birleşsin ? Bugun İran güney azerbaycan'da 40 milyon Türk var ve hepsi birleşmemizi istiyorlar...

• Öncekileri Göster
    • 250-300 Milyon Türk'ün birleşmesi demek büyük bir güç demektir...

• bir kaç nükleer bomba, kimyasal silah bu gücü kolayca eritebilir. Ki bu Türkler tek bir çatı altına girerek organize olana kadar.. Hayalden ileri gitmez bu düşünceler

• Konuştuklarımızı anlıyorlar fakat konuştuklarını anlamakta zorlanıyoruz birleşme olayı anlamsız olur bana göre

• Sonuçta bir Ege'liyle, iç anadolu insanıda birbirierini zor anlar...

• Öncekileri Göster
    • Ya bi git kardeşim yaaaa Azerile ile Türk'ler diyor hala,Mevlananın dediği gibi cahil yanında konuşmak yerine,kitap gibi sessiz olmayı tercih ederim...

• Sessiz olup hiç cevap vermeseydin keşke demek ki cahillerle mutahap olan bir cahilden ibaretsin sende üzgünüm Mevlana olmak öyle kolay birşey değil hiç sözle olmaz hele klavye başında Alim görünmekle hiç olmaz

• Hayaller aleminden bir soru.Ayrıca tek millet de değiliz.Onlar azeri, türkler de türk.

• Azeriler millet değildir,Türk boyudur...Bu bilmemeniz garibime gitti dogrusu..

• Öncekileri Göster
    • Kusura bakmayın ama buna gülerler,Azerbaycan Türk'lerine azeri dedinmi zorlarına gider ve cevap olarak men fex ediremki azarbaycan Türküyem...

• 1ay

gerçekten gülünesi bir cevap olmuş :D kardeşim azeriler türktür diğer türk halkalırı gibi onlarda orta asyadan gelmiştir ;)

• ben ınanmıorum oyle bır seye.

• Nasıl inanmıyorum derken ?

• Öncekileri Göster
    • Aynı cevaplar olunca mecbur aynısını yazıyorum,Azerbaycan Türk'lerini anlamamız bile aynı millet oldugumuzu gösterir azeri kanallarında rahatlıkla tv izleyebilirim çünkü anlıyorum ya adamların kendileri diyorlar biz Oguz Türk'üyüz sen hala ıkına ıkına değil demeye getiriyorsun...

• la bi git

Yükleniyor...