Türkiye ve Azerbaycan, iki devlet, tek milllet mi?

Arkadaşlar azerbaycan'la kardeş ülkeyiz,Türkiye'nin Azerbaycan'la birleşmesini istermisiniz ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• tüm dünya birleşsin isterim

• sadece israile katılıyorum

• Tabi sana göre ısrail ile abd sadece dimi :)? Ama avrupa birliğinden bahsetmezsin,rusya'dan bahsetmezsin,( pkk'nın kullandıgı bütün silahlar rus yapımı),Çin'den bahsetmezsin eeee başka kimse kalmadıki zaten ?

• yok öyle bir şey, bizim kuyumuzu kazmaya çalışan 1-2 ülke var

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 6

• Arada bayrak,dil ve ülke ismi bütünlüğü olamaz. Hiç bir ülke bunları feda etmez. Kardeş ülke olarak kalalım.

• Fikrine saygılıyım. Ama ben bunu kabul etmem,edeni de kabul etmem.

• Niye Türkiye cumhuriyeti yerine,Turan cumhuriyeti olsa ne olur ? Hem atamızın bize emanet etttiği topraklarda 70 değil 300 milyon Türk yaşar ve 5 katı daha fazla toprak parçasına sahip oluruz...

• Etmezler. Çok basit düşünüyorsun. Bu isim bize Atatürk'ten yadigar. Asla vermeyiz.

• Öncekileri Göster
  • Aman böyle kardes kardes kalalım iste birleşmeye lüzum yok bence. Cok gereksiz!

• Bende kardeşliğimiz lafta kalmasın istiyorum işte...

• İyi böyle

• Neden ?

• Kardeş ülkeler olarak kalalım.

• Neden birleşmeyelim peki ?

• Tum Turk devletleri birlesse keske.. niye birlesmezki.

• :)

• Eyv :)..

• :) helal ulkucu kardesim

• Öncekileri Göster
  • aslaaa

• en iyi cevap secersen devletlerin birlesmesine izin veririm :))

• :)...

• neyse ya sustum kendiniz bilirsiniz

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 7

• cok komiksiniz. siz ilk once aliyevleri desteklemeyi birakin turkiyedeki azeri muhalifleri azerbaycana geri gondermeyi birakin guney azerbaycan tv ini turkiyeden kovmayi birakin , sonra iyi mi kotu mu bakariz

• bu ne kadar saçma bi soru yaa

sanki un şeker helva yapıyo

sen önce kendi toprağına sahip çık

• Azeri halkı değil dostum Azerbaycan Türkleri...

• herşeyden önce aliyevle türkiye devleti arasında soğuk savaş var, azeri halkı ile aramız iyi olabilir ama devletlerin arası hiç iyi değil

• Niye saçmaymış ?

• Peki Türkiye'mi Azerbaycan yoksa Azerbaycan mı Türkiye olsun? Sen ülkenin bayrağı Azerbaycan bayrağı olsun, yönetimi onlara kalsın ister misin? Onlar aynı durumu isterler mi?

• bir kaç nükleer bomba, kimyasal silah bu gücü kolayca eritebilir. Ki bu Türkler tek bir çatı altına girerek organize olana kadar.. Hayalden ileri gitmez bu düşünceler

• 250-300 Milyon Türk'ün birleşmesi demek büyük bir güç demektir...

• Bu dediğin 3. dünya savaşı sonrası başarılı olabilirsek gerçekleşir. Dünya da bazı dengeler vardır ve bunun aleyhlerinde değişmesini istemeyen ülkeler olaya müdahil olacağından bir dünya savaşı kaçınılmazdır. E sonunda kazanırsak ta ne mutlu bize olsun tabi

• Öncekileri Göster
  • Tek devlet olmaktan çok, Türki Cumhuriyetlerin, Nato-Avrupa Birliği benzer bir yapıya bürünmesini çok isterim

• Kardeşim eğer bir yaşadıgın ülkede farklı farklı milletler varsa örneğin iran gibi,din konusunda ortalıgı karıştırmak isterler ama aynı millet oldugun için sıkıntı olmaz,mesela Türk'lerle,kürtler neden din konusunda çatışmaz çünkü aynı mezhepe mensunplar farklı bir örnek ama söliyim dedim yinede...

• tek devlet olmaya kalkarsan , iktidar mücadelesi, mezhep görüş ayrılıkları , bir çok sebeb ileride daha fazla parçalanmaya sebeb olur diye düşünüyorum, mesela Azerilerin çoğu şii'dir, sen ben sorun etmem ama fesat sokmak için dış etkenler bir sürü sebeb bulurlar

• Oda olabilir...Ama Türk birliği olsa bütün Türk'ler birleşse harika olur...

• Konuştuklarımızı anlıyorlar fakat konuştuklarını anlamakta zorlanıyoruz birleşme olayı anlamsız olur bana göre

• Sessiz olup hiç cevap vermeseydin keşke demek ki cahillerle mutahap olan bir cahilden ibaretsin sende üzgünüm Mevlana olmak öyle kolay birşey değil hiç sözle olmaz hele klavye başında Alim görünmekle hiç olmaz

• Ya bi git kardeşim yaaaa Azerile ile Türk'ler diyor hala,Mevlananın dediği gibi cahil yanında konuşmak yerine,kitap gibi sessiz olmayı tercih ederim...

• egedeki vatandaşla karadenizdeki vatandaşın farklılığı ile azeri ile Türk ün farklılığı aynı durumda değil.Farklı alfabeyi kullanan insanları bir arada yaşamaya zorlamak neyin gereğidir acaba merak ettim ?

• Öncekileri Göster
  • Hayaller aleminden bir soru.Ayrıca tek millet de değiliz.Onlar azeri, türkler de türk.

• Kusura bakmayın ama buna gülerler,Azerbaycan Türk'lerine azeri dedinmi zorlarına gider ve cevap olarak men fex ediremki azarbaycan Türküyem...

• Artık milletleştiler ;)

• Azeriler millet değildir,Türk boyudur...Bu bilmemeniz garibime gitti dogrusu..

• ben ınanmıorum oyle bır seye.

• la bi git

• Aynı cevaplar olunca mecbur aynısını yazıyorum,Azerbaycan Türk'lerini anlamamız bile aynı millet oldugumuzu gösterir azeri kanallarında rahatlıkla tv izleyebilirim çünkü anlıyorum ya adamların kendileri diyorlar biz Oguz Türk'üyüz sen hala ıkına ıkına değil demeye getiriyorsun...

• azerbaycan bır devlettır canım. benımle sıyaset konusma ıstersen . cahıl hıc degılım ayrıca yukarıda aynı cevabı yazmıssın kör de degılım , azerılerın turk boyu oldugu dogrudur ama bunun gecmısı yuzyıllar oncesıne dayanır . sadece bunu bılıp ortaya bu soruyu atman senın cahıllıgın

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...