Şişmanlık için hastanede hangi bölüme gitmek gerek?

direkt diyetisyene demeyin! oraya almıyorlar! ana bilim dallarından birine gitmek gerekir kilo fazlalığım var ve zayıflamak istiyorum sağlıklı bi şekilde yardımmmmm

Güncellemeler:
tıp fakültesinde
endokrinoloji ve dahiliye arasında kaldım

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bence hicbir yere gitmene gerek yok hepsi aynisni anlatiyor internette bile bulabilirsin onlarin anlattigini yillarca mücadele ettim kilolarimla cok iyi bilirim en son kelepce taktirdim hatta iraden istikrarin varsa kendin basarabilirsin.. metabolizma yavas calisiyor diyorsan normal insanin almasi gereken kaloriden 400-600 kalori alman yetecektir.. yok metabolizman normalse yemegi kesmelisin.. bunlari nasil ölcecem deme ltf bu devirde herseyin kalorisi belli üstünde yaziyor yazmiyorsa nete gir heryerde listesi var..

• metabolizma hızım yavaşmış dediğin gibi yazdığını anlamadım 400-600 kalori ne?

• Öncekileri Göster
    • ekliyorum müsadenle o halde..

• tamam

Erkekler Ne Diyor 10

• almıyolar derken devlet hastanesine gidersen almazlar sigorta karşılamaz çünkü özel hastanede gidip firek ben zayıflamak istiyorum diyerekten diyetisyene girebilirsin sigortada estetikle beraber onlar lükse girdiği için karşılanmaz

• dahiliye durumu anlatırsın gerekli testleri yaparlar belki şişman olmana sebep birşey olabilir incelemek lazım

• Kulak,burun,BOĞAZ. :P

• iç hastalıkları

• sindirim sistemimde bi rahatsızlığım yok ya

• Öncekileri Göster
    • benim gittiğim hastanede farklıydı iç hastalıklar ayrılmıştı endokrin falan kendi başına bi bölümdü kocamannnnnnn
      ayrıca şişmanlık ayıp değil zayıflamamak ayıp:P

• zaten başım agrıyo münakaşa etmiycem senle.
      ayrıca şişmanlıkta zayıflamamakta ayıp değil.sen çok sinirsin deyince seni haksız çıkarmak içime sinmedi ondan öyle dedim.

• Dahiliyeye git ordan seni diyet bolumune gonderirler

• Kaç kilo fazlalığın var .hastaneye gitmen şart mi zayıflamak için ?

• 20 falan

• Öncekileri Göster
    • yok

• Kötü oldu.fitness ve diyetle zayiflayabilirsin ozaman sağlıklı şekilde

• Tombuloji sanırım

• :)

• endokrimenomilej neyse onu yazamadım ozaman dahiliye olsun

• şişmanlık bölümüne

• danışman doktorlar olur onlaara sorabilirsin

Kızlar Ne Diyor 3

• diyetisyene gideceksin.sonra seni dahiliyeye havale edecekler.kan tahlili idrar tahlili herneyse bisürü tahliller tetkitler yapılacak.direkt bi bölüme gidersen o da seni diyetsyene gonderir önce :)

• diyetisyen bölümüne direkt almıyolar canım ilk önce bölüme gitmem gerekirmiş diyetisyen öyle dedi

• ben özel hastaneye kardesimle gidiyorum . onu direkt diyetsyene snrada dahiliyeye gönderdiler.yani gittimiz hastanede once diyetsyene gorunmesi gerekyrdu.belki gittiğin hastandde farkldr

• dahiliye ye gideceksin

• endokrine git bende gidiyorum ona endokrindeki doktor beni konsültasyonla diyetisyene göndermişti

• konsültasyon ne

• 4.tıpta kendi branşı dışı doktorun fikrini sormadır, her zaman tanı konulmaz sadece fikir sorulur, bu fikir bazen bizzat tanı olabileceği gibi tavsiye edilen bir tedavi rejimi de olabilir. bir kaç hekimin bir hastalığa tanı koyması gayri resmi yoldan oluyorsa (branş içi ve dışı doktorlar olabilir) buna ancak brainstorming denilebilir.resmi yoldan oluyor ise bu da bir konsey veya kurul tarafından tanı konulur.

• hala anlamadım ya:S

Yükleniyor...