YGS ve LYS'ye nasıl çalışmalıyım?

Arkadaşlar malum bu sene üniversite sınavı var nasıl çalışmalıyım ? Önerileri alabilirsem çok iyi olur.Özelliklede 2012 YGS / LYS ye girenlerden.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1-Okulda dersanede anlatılan konuları iyi dinle,not al sonra zamaan gecırmeden tekrarla

2-Haftalık aylık dergılerden bırını çalışma programına dahıl et,işlenılen konuları zaman gecırmeden sırası ıle calıs,soru çöz

3-Test kitaplarından konu başlıklı sorular sonra karısık soruları çöz

4-Deneme sınavlarına katıl,zamana uyarak evde kendı basına deneme çözmeyı de ıhmal etme ama bunu butun ygs konularını bıtırınce tavsıye edıyorum ben sınava yakın yap.

5-Kitap okumak şart..bılıyorum vaktın olmayacak ama okumaya calıs.hele ki ılkokuldan berı kıtap okuma alışkanlıgın vrsa cok sanslısın.mesela bızım bu seneki turkce soruları baya uzundu herkes 1 saate yakın zamanda bıtırırken kıtap okuma alıskanlıgım sayesınde yarım saatte bıtırdım örnek olarak.

6-Okul sınavlarını cok fazla takma ama derslerı dınle lysde ısıne yarayacak anlatılanlar.

7-son olarak da kendıne vakit ayır başarıyı ödülllendir :)

• rica ederim inşallah emeklerının karşılığını alırsın :)

• Kitap okuma alışkanlığım var :) Boş kaldığımda elimde genellikle kitap olur.

Çok teşekkür ederim önerilerin için

Kızlar Ne Diyor 5

• Geç kalmışsın biraz. ben ygsyi 10. sınıfta bitirmiştim. 11.de lys çalışırken ygs denemeler çözüyordum. 12.dede rahattım kasmadım. şimdi tıptayım.

• Tıp istemiyorum.YGS yi bitirdim zaten tekrara başlayacağım şurda 1 ay kaldı okulların açılmasına :)

• Sen nasıl 18 yaşındasın anlayamadım dostum lise 4'ler 18 yaşında değiller ;)

• Aferrim çok çalış ygs muhtemelen canını yakacak ama tınlama çalışmaya devam et ben etmedim bu sene istediğim bölüm oldu ama istediğim yer olmadı :D Benden daha şanssız olma ihtimalinde var tabi moralini hiç bozma sonuna kadar :))

• Yok hic kalmadim sukur :d

• Sınıfta kalmadıgına sevindim :D

• Öncekileri Göster
  • Duzenli calis, bol soru coz, soru tekniklerini ogren, gereksiz fazla bilgilerle vaktini harcama ornegin konu anlatimli bi kitap al eline bi konuyu oku sonra ozetini cikar anlayabilecegin en kisa sekilde ve hirsli ol. Eger maddi durumun yeterliyse dersaneye gitmen sart.

• Pek bi fark yok sayilir zaten okuldakiler icin aynisini soylemem ama dersane ve ozel ogretmenler sinavda neyin nerden nasil gelecegini biliyolar ve direk o teknikle calistiriyolar

• Dershane degilde ozel ders alacagim busene bulundugumuz bir ilce ve dershane cok az

• ilk önerim örneğin 100 tane aynı tür soru çözeceğine 10 tane farklı tipte soru çöz daha faydalı.önemli olan çok soru çözmek değil farklı tarzda farklı tipte soru çözmektir.farklı kaynaklar kullan.ne kadar değişik soru çözersen ufkun o kadar açılır.belli aralıklarla evde deneme yap.dershanelerin deneme sınavlarına gir.kendine bir plan program yap.programını esnek tut.çünkü uygulayamadığın zaman kendini başarısız hissedebilirsin.sevdiğin şeylerden fedakarlık yap ama kendini tamamen soyutlama.onlarada vakit ayır ama kısıtlı olsun.konu eksiğin olmasın,varsa da onları tamamlamaya çalış.

• rica ederim.başarılar :)

• Peki tesekkur ederim :)

• Bu biraz sana bağlı aslında.ben farklı türde yaklaşık 80-100 soru çözüyordum yeterli geliyordu.belki senin kapasiten daha iyidir bu sayı düşebilir ama dediğim gibi farklı tipte olmasına dikkat et.

• Öncekileri Göster
  • az çalış ama verimli çalış :)

• 5 saat çalışıp da %50 verim alacağına 2 saat çalışıp %100 verim al diyor arkadaş.

• Biraz acarmisin rica etsem

Erkekler Ne Diyor 4

• eşşek gıbı calısmalısın yoksa olmaz

• Eğer son senede ders çalışanlardansan ve İTÜ-ODTÜ vs. kazanacaksan günde 16 saatten aşağısı kesmez.

• YGS bitti tekrar edip LYS çalışacağım

• 2012 de LYS girmedim ancak 2008 öss 2009 öss 2010 lys 2011 lys girdim,

amaç eczacılıktı son girişte kazandım :D ama bu sefer stabil olmayan ruh halim yüzünden yazmadım elektrik elektronik mühendisliğindeyim.

çalışma şekli olarak ilk önce bence otur konu anlatımlı kitap ve videolardan ygs yi bitir kendine defterler yaz, dersanede birdaha defter tutmana gerek kalmaz bu defter sayfalarının arka kısmını boş bırak (sayfanın sadece ön yüzüne yaz a4 beyaz olsun 4-5 renk kullan dikkat çeksin) derslerde notları buraya yazarsın.

Matematik başta olmak üzere aslında bütün dersler kolaydır ancak piç pardon püf noktalar vardır bunları öğrenmen lazım buda çok soru çözmekle olur.

Burslarımın kesilmemesi için bu sene şu şekilde çalıştım odamın 2 duvarına notları yapıştırdım odanın içinde dolaştıkça pskolojik olarak onları tekrar ediyordum, görsel hafızaya yerleşince soruyu görünce mesela yan duvarda altdan bir üstteki not :D diyorsun falan.

işte bi yazı tahtası al anlata anlata anla. okuyarak %40 dinleyerek %20 mi anlaşılıyordu ne bu yüzdne ben hep kendi kendime anlatarak çalısırım bu sekilde hem duyarak hem görerek açlışıyorum.

tarih cografya derslerinide yolculuk sırasında cep kitabı ve/veya ses kaydı ile halledebilirsin.

• Not oluşturma işini deneyeceğim teşekkür ederim :)

• önce yapabileceğin hedefinden emin olmalısın uç noktalara gözünü diktiğinde sadece o şekilde kalır sınav sonuçları açıklandığında...kendini biliyorsan ona göre hedefini belirle..nasıl çalıştığının bir önemi yok en iyi nasıl anlıyorsan yapabiliyorsan o şekilde çalışmalısın.farklı yollar deniyerek anlayabilirsin.

• Karar senin aklına nasıl yatiyorsa öyle yap dene .

• Aslında eksikleri önden halletsem daha doğru olur diye düşünüyordum :(

• Kendine güvendiğin bölümleri bitir önce sadece soru çözmek için dönersin.sonradan eksiklere yüklen derim

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...