YGS ve LYS'ye nasıl çalışmalıyım?

Arkadaşlar malum bu sene üniversite sınavı var nasıl çalışmalıyım ? Önerileri alabilirsem çok iyi olur.Özelliklede 2012 YGS / LYS ye girenlerden.

En İyi Kız Görüşü

• 1-Okulda dersanede anlatılan konuları iyi dinle,not al sonra zamaan gecırmeden tekrarla

2-Haftalık aylık dergılerden bırını çalışma programına dahıl et,işlenılen konuları zaman gecırmeden sırası ıle calıs,soru çöz

3-Test kitaplarından konu başlıklı sorular sonra karısık soruları çöz

4-Deneme sınavlarına katıl,zamana uyarak evde kendı basına deneme çözmeyı de ıhmal etme ama bunu butun ygs konularını bıtırınce tavsıye edıyorum ben sınava yakın yap.

5-Kitap okumak şart..bılıyorum vaktın olmayacak ama okumaya calıs.hele ki ılkokuldan berı kıtap okuma alışkanlıgın vrsa cok sanslısın.mesela bızım bu seneki turkce soruları baya uzundu herkes 1 saate yakın zamanda bıtırırken kıtap okuma alıskanlıgım sayesınde yarım saatte bıtırdım örnek olarak.

6-Okul sınavlarını cok fazla takma ama derslerı dınle lysde ısıne yarayacak anlatılanlar.

7-son olarak da kendıne vakit ayır başarıyı ödülllendir :)

• Kitap okuma alışkanlığım var :) Boş kaldığımda elimde genellikle kitap olur.

Çok teşekkür ederim önerilerin için

• rica ederim inşallah emeklerının karşılığını alırsın :)