Tıp kazanmak istiyorum

yeşilköy anadolu lisesinde okuyorum (470 sbs puanı) Tıp kazanmak istiyorum. Üniversite sınavlarına nasıl çalışmam gerekiyor? Çok kendimi kasan biri değilim. Rahat biriyim. Sıkıldığım zaman bırakıyorum. Nasıl eğlenceli hale getirebilirim. Ve nasıl Tıp kazanabilirim. Tıp okuyanlar mutlaka cevaplasın.(geçmişini hatırlayarak)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben tıp okumadım ama sana şu tavsiyelerde bulunabilirim. ilk önerim örneğin 100 tane aynı tür soru çözeceğine 10 tane farklı tipte soru çöz daha faydalı.önemli olan çok soru çözmek değil farklı tarzda farklı tipte soru çözmektir.farklı kaynaklar kullan.ne kadar değişik soru çözersen ufkun o kadar açılır.belli aralıklarla evde deneme yap.dershanelerin deneme sınavlarına gir.kendine bir plan program yap.programını esnek tut.çünkü uygulayamadığın zaman kendini başarısız hissedebilirsin.sevdiğin şeylerden fedakarlık yap ama kendini tamamen soyutlama.onlarada vakit ayır ama kısıtlı olsun.konu eksiğin olmasın,varsa da onları tamamlamaya çalış.

• faydalı oldu teşekkür ederim :)

• rica ederim.başarılar :)

• bende odtü de tıp okuyom :))) okuyom be yaa

Kızlar Ne Diyor 1

• tıpı kıyısından kaçırmış biri olarak cevaplıyorum bu soruyu. tıp olmadı diye kalan biriyim bende çalışman gerekn şekil tabikide en başta sıkı tutmakla mümkün. ve çok kaynaktan soru çözmelisin lys ye kesnlikle ağırlık ver unutma lys si sağlam olan kazanıyo bu sınavda ve lys yi sona bırakma mümkün olduğu kadar erken bitir konularını nerde deneme bulursan gir dene kendini sıkı not tut yazarak çalışmanda fayda var. bunun dışında dersane de yatıp kalksan iyi olur kulaklarını açık olsun her an bişey öğrenebilirsin :) sıkılırsan ara ver sonra tekrar başla şimdilik bu kadar bu sene girceksin sınava dimi ?

• hayır bu sene 11. sınıfa geçtim ygs mat kitabı bitirmek üzereyim. Çalışmaya 2 ay önce başladım.

• dur yavaş o zman evlat :)

Erkekler Ne Diyor 2

• 18 yaş sınırı yok muydu sitede? neyse soruna gelince çalışarak kazanırsın başka çaren yok

• girme oralara :) teşekkür ederim :)

• tamam girmiyorum:)

• Ben tıp ogrencısıyım madem hedefın tıp sana anlatayım ne yapman gerektıgını.Lıseye basladıgım andan ıtıbaren sayısal agırlıklı derslere basladım dershanede 4 yıl boyunca gittim matematık konusunda 0 dım 4 yılda matematıgı fızıgı kımyayı bıyolojıyı hallettım yani anlyıacagın 0 dan basladım ben clısmaya ama sen öyle degılsındır sanırım ama cok sıkıya gelemıyorum dıyorsun . Hadı dıyelım tıpı kazandın kardesım hocaların sana dıyeceklerkı onumuzdekı hafta kadın dogum dersınde herhangı bır konu verdı sana verıcegı konu 45 sayfalık eee ıyı okucaksın anlıcaksın. sıkı calısıcaksın sadece sınavla bıtmıyor kedını gelıstırıceksın hocalarının kıcını yalıcaksın nalet bır o kadar guzel bır bolumdur TIP.

• faydalı oldu teşekkür ederim :)

Yükleniyor...