KPSS A grubu tercihleri ne zaman başlıyor?

arkadaşlar kpss A grubu tercihleri ne zaman başlıyor başvuru yapabilmek için en az kaç puan almak lazım ayrıca b grubu puanımızı nasıl öğrenebiliyoruz bilen varsa söylesin lütfen herkes farklı birşey söylüyor kafam karıştı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 8 eylu yanlıs hatırlmaıyorsam MEB'e basvuru .11 eylul son tarıh ve 13 eyluldede atama sonucalrı acılancak dıye bılıyorum..

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu kurumların belirleyeceği bir şey. Memurlarnet iyi bilir.

• hemen yarın başlıyor cumayada sınava girebiliyosun

• ösym sitesini takip et, tercih kılavuzu yayınlandığında içinde yazar şu tarihte girenler başvurabilir diye. senin mezun olduğun bölümün kodu var, o kodu nitelik olarak içerek yerleri tercih edebilirsin.

• ya şimdi kpss sonucuna bakıyorum b grubu puanı yazmıyo Agrubu puanları var kodlu şekilde kpss 1, 2 22 vs şeklinde bişey anlamadım offf ya bıktım bu ne yaaa

• ya sen ona bakma. sistem şöyle her puan türü belli kurumları işaret ediyor. o kurumlar da o puan türüne göre sıralama yapıp alıyor.

• yani normalde böyle olması lazım torpil yapmasalar :D yazacağın yerlere arayıp sor hangi puan türü falan diye, onceki sene kaçla almış falan ona göre yaparsın tercihini.

• başladı galiba

• A grubu tercihi nasıl yapıyorsunuz ki? A grubu kadrolara atanma yaşı 35'e yükseltildi geçen yıl. Haberiniz yok sanırım, eskiden 30 idi

• a grubu tercihi diye bi şey yok...kurumların sınavlarına giriş hakkı kazanıyosun sadece

• ya ıcerıgını bılmıyorsunuz barı yorum yapmayın. kpss cok farkılı bır sınavdır. unıversite sınavına benzemez ve atamda farklı sekılde calısır. a gurbu ogrtemenlık ıcın sınav fılan yok..

• arkadaşım ben kpss den 97 aldım a grubu kadroları yaladım yuttum...kpss a grubu denince öğretmen değil bürokrat anlaşılır..

• başladı diye biliyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• İlk tercihler kasımda . Bakanlıklar genelde A kadrosu için uzman/yardımcı, müfettiş/yardımcı alımları yapıyor, kpss sadece bu alımların sınavına girebilmek için ön şart. 85 ve üzeri yaptıysan ne ala , birde A kadrosu için Kpds barajı aşman gerekiyor. Genelde kpds ek olarak isteniyor.B kadrosu için kpss3 puanına bakabilrsin.

• Evet ya bilen varsa yardım

Yükleniyor...