2 yıllık en iyi bölümler neler?

2 yıllık en ıyı bölümler neler iş sahası fazla olan?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hiç biri

• neden 2 tyıl okuyuo cok guzel ıslerı olanlar var?muhasebe mesala

• Öncekileri Göster
    • düz lise

• maaşından memnunsan oku, muhasebede işsiz kalmazsın.

Erkekler Ne Diyor 31

• programlama

• bu sene mi başlıyacaksın?

• evet

• Öncekileri Göster
    • sayısalsan, sağlığın 2 yıllıklarını oku. eşit ağırlıksan adalet falan oku. ama benim sana tavsiyem 2 yıllığı hiç okuma liseyle arasında fark yokmuş.

• yok artık lise mi :D

• iş sağlığı ve güvenliği bölümü olabilir.Yeni kanun ile birlikte 1-2 yıla patlama yapacaktır...Ama riskli bir iştir ona göre...

• Bende 2 yıllık sececeğim öneriler iyi oldu

• sağlıkla ilgili bölümlerde keaç yıl okursan oku iş garantisi vardır.

• Öyle bir şey yok.

• özel güvenlik ve koruma bölümü yenı bir bölüm iş bulma ımkanın var.sınırlı ıllerde var bu bolum.ben o bolumu okuyorum yukselme sansım var aksarayda okuyorum aksaray üniversiteside yazabılırsın.)

• sağlık bölümleri ama puanın düşük olduğuna kanma öncelikli olarak sağlık liselerinden aldığı için gelme ihtimali az onun için diğer bölümlerde yaz

• anezteziadaletradyo/fizyo terapiperfüzyonelektronörofizyolojibilg. prog.

• sağlık ile ilgili bölümleri seç.

• tekstil muhasebe daha kolay iş bulunuyor çünkü

• her yer muhasebeci kaynıyor ne muhesabesi 300-400 liraya muhasabeci çalıştıran şirketler var.

• hadi canım günlükmü ?

• Sağlık bölümleri , muhasebe , aşçılık. Teknik bölümler okursan lise mezununa göre daha kolay iş bulabilirsin. Bazı arkadaşlar gider 4 yıllık okur ama bir şey yapamaz ezbere diploma alır sen 2 yıllık okursun diploman ondan düşük olur ama o lisans diploması alan kişiden daha fazla bilgin olabilir.

• 2 yıllık işletme okursun sınavsız geçiş hakkı ya da barajı geçiyorsun öss nin yeni ismini hatırlayamadım şu anda. sonra istersen işletme istersen iktisad a giriyorsun 3. sınıftan başlayarak. 2 sene de o şekilde okuyoresun. Sonuç: toplam 4 yılda 2 yıllık işletme 4 yıllık iktisat mezunu olarak çift diploma çakıyorsun :DAOF de konuları bilmene gerek de yok çıkmış sorular var ezberle geç muhabbeti :=)

• tek garantisi olan bölüm tıp oda 4 yıllık :D

• 6 diye biliyorum

• Öncekileri Göster
    • ayrılınca haber veririm :))

• tıp 6 yıl

• saglık sektörü bayanlar için en güzel bölüm bence girebilirsen iş sıkıntısı gibi bişeyin olmaz

• Adalet MYO; hukuka yataş geçiş imkanı da var

• ya 2 yıllıkta en güzeli şöyle yap örgünden Tıbbi dökümantasyon oku, aynı zamanda açıköğretim büyo yönetimi ve yönetici asistanlığı oku devlete girişin çok kolay olur özel sektörde. Ama anestezi, att, paramedik, optisyenlik gibi bölümler tutuyorsa onlar daha iyi olur.

• arkadas yazmış yazacagını bana bişey bırakmamış saolsun :)

• tekstil yaz pamukkale üniversitesi.ben kazandım bıraktım pişmanım.okuyanların hepsi müdürlüğe falan atandı.hepsi yerleşti sonuçta.

• amcaoğluda tutturmuştu 2 yıllık okuyacam diye, okuma okuma diye ısrar ettim beni dinlemedi, şimdi pişman

• e ne yapalım 4 yıllık dısardan mı okuyalım

• en mantıklısı

• hiçbirisi aç kaldın koca bul

• At yetiştiriciliği.Garanti meslek.

• bayanlar ıcın?

• Mesleğin erkeği kadını olmaz.

• saglıkla ilgili bölümler ve adalet iyi bölümler

• turizm deneyebilirsin

• sağlıkla ilgili bölümler , tıbbive aromatik bitkiler, at antrönörlüğü,posta hizmetleri bu bölümler bir çok 4 yıllıktan ii

• bilgisayar tek. ve programlama

• şuan için aşçılık. 4 yıllık bölümlerin en az %70 inden daha fazla geleceği olan bi bölüm.

• Polis Meslek Yüksek Okulları

• kardesm herkese göre degil orası emin ol

• efeye katılıyorum her önüne gelen girip bitiremez orayı.

• onun ıcın bayagı puan gerekıyor mulakatları var boy pos tutması lazım

• Lise Mezunu Veya 2 Yıllık Fark Göremiyorum...

• dısardan 4 yıllıgı

• Öncekileri Göster
    • sen ne okuyorsun

• Okudum,Att(Acil Tıp Teknisyenliği)...

• eger meslek l,isesinden geciş olursa yerleşmen cok cok zor olacaktır.Düz lise mezunuysan yerleşemeyebilrisin.tıp ile ilgili herhangi bir bölüm iyidir.

• tıp

• adalet okuyabilirsin açıktan.

Kızlar Ne Diyor 16

• ilk olarak sağlık sektörü sonra bankacılık

• adalet meslek yüksek okulu

• Adalet

• İş garantili İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği.

• Sağlıkla ilgili bölümler ve sosyal hizmet

• sağlık adalet... adalet okursan faydalı olur bnce

• lojistik ve sağlık

• Elektronik haberleşme fena sayılmaz. Kolay iş bulursun.

• Kesinlikle saglik disinda hicbir bolumun ikinyilligini tercih etme. Meslek yuksekokullarinin dort yillikmolmayan bazi bolumleri var, zaten onlarda da o yeterlidir. Baska bir sey dusunme bile. Cok idealistsen ve 4 yillik bir fakulteye gececegine inaniyorsan istedigin bolumu yaz. Ama ne yap et dort yilliga gec sonra.

• Herkes sağlık demiş baktımda. Eğer sağlık sektörü diyorsan odyometri,diyaliz ya da tıbbi sekreterlik okuyabilirsin Hem özelde Hemde devlette çok rahat iş bulursun. Kpssden 60-70 arası bişey alsan tamamdır :)

• büro yönetimi tıbbı dökümasyonu ve sekreterliği muhasebe olabilr

• işletme nasıl?

• oda ıyı bolum bende 2 yıllık muhasebe öğrencisiyim

• iyimi :) okulu bitirince sekreter oluyosun bumudur iyi dediginiz ...

• 2 yıllık sıgorta ılık okuyabılırsın dıplomayı aldıktan sonra ıster acente acarsın bı dukkan kıralayıp trafık sıgortası vs yaparsın olmadı bölge mudurluklerı yada acentelere gırıp calısırsın hafta sonu yok 9-5 ;)

• Tıbbi sekreterlik.

• açık üniversite okuma bence.bir anlamı yok herkes okuyor artık.Sağlık bölümleri tercih et öncelikle 2. olarakta teknikerlik bilgisayar programlama elektrik olabilir tekstil filan var ondada iyi para var diye duydum

• dısardan okuyum o zaman 4 yıl nasıl?

• açık üniversite hakkında yorum yaptım yukarıda okursan

• AdaletGrafik TasarımıTıbbi sekreterlikTıpla ilgili diğer şeylerDış ticaret ve avrupa birliği

• Bilgisayar programcılıgı okuyablrsin ardından 7 aylık falan kursa gidip herhangi x programın sertifikasını alırsın kendini glştirmiş olursun hemde iş bulma sansın cok yuksek olur cevrede ednms olursun kendine ..

Yükleniyor...