Makarna sosu nasıl yapılır?

En sevdiginiz sosun tarifini verin :D acıktım makarna yapıcam lezzetli olsun istiyorum :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yoğurtlu bir tarif vereyım san harıka mutlaka denee.makarnayı süz yoğurdu üstüne dok.haşladığın makarnanın suyunu dokme.tavaya yağ koy içine domates salçası o yağ ve salçayı kavur ıkısıde bol olcak içine 3 dıs sarımsagı ıkıye bolerek koy nane pul biber mınık tutam sekr koy hepsını kavur 5 dakıka kavrulsun sosun kıvamını yaklamak ıcın makrna suyunu bu karısıma dok bıraz keetcap kıvamından bıraz daha koyu olsun.o bıraz daha ocakta kalsın yogurdunu doktugun mkrnanın uzerıne bu sosu dok bır kaç kasık uzerıne de nane ımmmmmmm harikaaa :DDD

Kızlar Ne Diyor 19

• Biberi ve soğanı yağda kavur içine biraz salça biraz da domates at pişince makarnaları içine at biraz da öyle pişir tamamdır afiyet olsun :p

• yazardım da burada anlatması sorun

• bak hem kolay hem lezzetli makarnayı yapıyosun sonra bi tavaya zeytinyağı döküyosun pulbiber döküyosun sarımsak doğruyosun atıyosun ocağa azcık bekletiyosun.sonra makarnayı yoğurtlayıp üstüne sosu döküyosun afiyet olsun

• nickinin aksine lezzetli birşeyler söylemişsin! :D

• bak şmdi yoğurdu bi kaba koy ve içine kırmızı biber,pul biber,dövülmüş sarmsak ve azcıkta limon koy karıştır.işte sosun hazr afietle yiyebilirsn makarnanı :)

• nane de olcak içinde.kuru ekmekle bile yerim bunu:)

• yoğurt ketcap :D

• domatesleri rendele zeytinyağıyla pişir.pişmesine yakın içine kekik ve nane at..varsa defne yaprağı yada fesleğen..ama yoksa sorun değil böylede çok güzel oluyo.:) makarnaları aldante pişir.tabağa aldığın makarnaların üzerine pişen sostan koy üzerine haşlanmış mısır üzerine kaşar peyniri rendele..enfeshem çok kolay hem inanılmaz lezzetli..:)afiyet olsun.

• Oktay Ustaya sor :D

• hiç sosla uğraşma güzel bir cacık yap ve cacığı boşalt makarnaya aynı şey mantı içinde geçerli süper olur

• bilmem

• küçük bir tavaya bir tatlı kaşığı kadar margarin koy arkasından sosis ve dilediğin kadar ketçap koy baharatta ilave edeblrsn daha iştah açıcı olur hem... Daha sonra makarnanın üzerine dilediğin gibi servis yap. Nefis oluyo geçen yapmıştım :)

• git marketten ton balık al onu tavada biraz ısıt içine de domates rendele biber istiyosan biber de olur mütiş oluyo :D

• ne sosu ya önceden sos mu vardı..yoğrtla ye ..yada ketçap mayonez :)

• azcık tereyağı kaşığın ucuyla. sonra normel yağ erit bunu kaşığın ucuylada salça al bunları birazcık kısık ateşte karıştır. 4 dometes rendele bunuda koy içine . sonra nana ve karabiber ve de tuz koy kaynamaya yakın. spagettiyle güzel giderr

• bu kız işi biliyor 1++++++++

• normel ne demek? nana ne demek?:))

• ayçiçek yağı :D

• link Evdeki mağzemelere uygun olanını yap işte :)

• mağzeme ne demek:)))

• Malzeme telefondan girince.

• mantar sosu ister misin :D

• Boşver sosu mosu sen gel makarnaya ketçap mayonez sık yoğurt koy bi kaşık birazda kaşar rendele sıcakken koy ki erisin kaşar .ohhh miss .arada şımarıp böyle ne varsa koyuyorum (:

• domatesli sos yapabilirsin domatesleri rendele sarımsak döv koy içine,pulbiber koy kaynat ocakta biraz salçayı suyla inceltip ekleyebilirsin domatesler lezzetsiz ise

• ocakta yapılır benım bıldıgım:D tamam sustum :$

• olsa da yesek

• spaget yiyelim.

• farketmez,seni bile yerim hamura sararsak :)

• kendimi hemen hamurlayı virdim.

Erkekler Ne Diyor 9

• soğan ve sarımsak doğra bi miktar salça kekik ve nane kat bunları kızartt içine makarnayı koy yanında da yoğurt olsun yeme de yanında yat:D

• Ballı hardal sosu , ranch sos vsvs

• uzmantvden Kremalı mantarlı makarna sosu nasıl hazırlanır? konu başlığını bir araştır

• benin yaptığım bir çok sos var bunların arasından napoliten sos en kolayı ve tadı çok güzel bir kaşık tereyağına ince kıyılmış soğan ince kıyılmış sarmısak ve yine ince kıyılmış sivribiberi biraz harlı ateşte pişirdikten sonra bir kaşık domates salçası ve yarım bardak su ilave edip haşladığın makarnanın üzerine dök afiyet olsuın...

• 3 domates soy, rendele, koy ocağa, içine dövülmüş sarımsak, tereyağı, kekik ve de ince kıyılmış mantar koy, domates eridi mi tamamdır

• Oruclu oruclu okudum gitti

• Bu saate kadar yemişindir.Bende afiyet olsun bari diyim :PP

• az önceki soruna yorum yazdım hacı, kolay gele

• :) sagolasın daha farklı biseyler cıkar mı diye tekrar sordum:)

• farkını bilmem de o tarafi yaparsan çok güzel oluyor

• ben kendi yediğimi anlatiim : / Domatezlerin kabuklarını soy sona küpküp doğra dursun kenarda. Sona biber doğra önce ortadan böle sona ince ince çent. Bu biberi bol tere yağında hafiften kavur üzerine doğradığımız domatezleri at tuzunu kırmızı pul biberini at iice pişsin suyunu çeksin arada ez yanlız ii olsun tamam sona gene hafif tereyağında kavrulmuş makarnamışla çok güzl olur bu sos :))

Yükleniyor...