• Sor
  • Bence

-cım eki ne anlama gelir :D

Bir kişi birine isminin sonuna -cım ekleyerek hitap etmesi ne anlama gelir ? :D mesela ayşecim,alicim gibi. yaklaşık 1 yıldır arkadaşım olan ama pek samimi olmadığım,konuşmadığım biriyle, şu sıralar konuşmaya başladık ve bana bu tarzda hitap ediyor. Bunun sebebi ne olabilir yani? :D

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Aynı tip bir arkadaş bende de var ve son derece sinir bozucu. Hiçbir şey ifade etmiyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• cım eki sevgi ve içtenlik göstergesidir, senin yanaklarını tutar şöle sıkarım gız demek.

• Samimiyet ifade eder genellikle.

• Ama önceden nerdeyse hiç konuşmazdık, bi ara çok samimiydik ama o zaman da böyle demezdi. sonra hiç konuşmamaya başladık,şuan tekrar konuşuyoruz ve birden bire çıktı bu :D

• Bence bir art niyet aramana gerek yok çünkü daha önceden samimi olduğun birisiymiş. Yeni tanışsan ve böyle söylese saygısızlık diyebilirdin ama önceden gelen bir şey olduğu için yadırganacak bir durum söz konusu değil bence.

• Anladım .

• Saçma yorumlar atılımıs konuna :) Bunu kötü değerlendirmek gerekmez konusma tarzı öğledir belki Leventcim dedi diye biri bana yavsıyormu dıyecem ben ? çok çok saçma yada ben bırıne tanımıyorum fazla samımı degılım . ' iyiyim canım benım sen nasılsın ' dedım dıye ben mı yavsıyor olacagım :) çok çok sacma Tarzı öyle olabılır hoşlanıyordur ondan söyluyor olabılır bunu en iyi siz bilirsiniz

• Daha önce hiç nisacım demeyen bi insan artık söylemeye başladı. Tarzı öyle olsa önceden de söylerdi diye düşünüyorum. Ama şu sıralar söylediği bişey o yüzden kafam karıştı yani. Cevabın için teşekkürler .

• rica ederim önemli değil :)

• yavşaklık başka birşey değil

• +1 katılıyorum yavşaklıktan başka birşey değil

• Bİ kız sana öyle dese yavşaklık olduğunu mu düşünürsün?

• evet

• Yılışıklık

• hafif insanların samimi olmadıkları kişilere yalakalık yaptığının belgesi

• Peki oldu o zaman .

• Hahahacim

• kı-cım gibi bişi işte :S

• yok artık. İsmim kı olmadığı için sorun olduğunu sanmıyorum :D

• iyelik (sahiplik) eki olan -ım eki zamanla degişimlere ugrayarak -cim olmus benim demek sahiplenmek

• Hmm.

• birden çok anlamı var

• bir kaç tane örnek versen mesela? :D

• Yok ben almıyım.

• :D

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...