• Sor
  • Bence

Sınava 24 saat kala ezber nasıl çalışılır?

sınava 24 saat var ve 300 sayfalık yeri nasıl çalışılır ezberlemem için neler yapmam gerekir?

Güncellemeler:
lütfen bana olumlu dersi geçebilmemi sağlayacak fikirler verin geçemezsin vs yazmayın akılcı ve mantıklı öneriler istiyorum

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 11

• hocanın üstünde durduğu yerleri çalış. başından ortasından sonundan oku. önemli yerleri çiz. ezberın kuvvetliyse yaparsın.

• ya moralini bozmak istemem ama kısaca sınıfta kaldın zorlama kendini

• Yürüyerek ezber yap tavsiyem ve bölüm bölüm ezber yap yada çalıs kesınlıkle tutar ;)

• kendi yorumlayabileceğin konuları yorumlarsın zaten esgeç diğer tamamen bilmediğin yerlere odaklan derim

• yaz okulu mu

• hafızlık eğitimi mi bu? konuyu özümse.

• Hıhı

• saçmalıyorsun...Soru gelen yerler az çok bilinir her sayfada bir paragraf olur...Oraları dikkatle oku geç...Ezberleme...12 saat yeter...Sonra yatıp deliksiz uykunu al...Sınava git..

• öyle girişimlerim olmuştu ama hiçbirinde başarılı olamadım 24 saat boyunca konsantre olmak mümkün değil bi kere hadi oldun o sürede önemli yerleri ne zaman ayırıp ne zaman ezberleyeceksin.çok zorlasan 40 50 alacak kadar çalışabilirsin

• konu başlıklarına odaklan ve konuların içerisinde bildiğin değil iyi bilmediğin yerleri bir kağıda not al onları tekrarla sürekli

Kızlar Ne Diyor 8

• Eğer elinde bunları özetleyen bi kitap varsa al ve onu ezberle uyuyana kadar.Uykuya dalana kadar oku ezberlemye çalış.

• Sabahlaman lazım . Okurken önemli yerlerin altını çiz.

• Elinden birşey gelmeyecek şu saatten sonra . Önemli yerlerin altını çizene kadar zaman geçmiyor mu.

• Kodlamalar yap ve eger mumkunse hikayelendir

• nasıl yani?

• Okudugun seylerden sacma sapan hikayeler uydur kendine anlat oyle akilda kaliyo sen ne calisiyorsun bilmiyorum ama. Bi de ezberlemen gereken madde vs varsa bas harflerinden mantikli kelimeler türet

• Kelime ezberi falansa kelimeyi hecelere bol oyle calismaya calis.Eger olay gibiyse aklinda kalacak sekilde hikayelendir.

• o 300 sayfayı 24 saatte okuyup anlayabilirsen yine iyi... ezberi zor :)

• sansina güven.

• Olayı hikayelendir. İngilizce kelime ezberlerken çok işe yaramıştı. Mesela ankle=ayak bileği demek. Ankle enkıl diye okunuyor, aklında en kıllı ayak bileği diye kalabilir vs vs. Mutlaka dene.

Yükleniyor...